CykelrytterÅrLandKommentar
Lafargue, Quentin2017 (3.plads)FrankrigBronze
Babek, Tomas2017 (2.plads)TjekkietSølv
Pervis, François2017 (1.plads)FrankrigGuld
Lafargue, Quentin2016 (3.plads)FrankrigBronze
Bos, Theo2016 (2.plads)HollandSølv
Eilers, Joachim2016 (1.plads)TysklandGuld
Archibald, Matthew2015 (3.plads)New ZealandBronze
Eilers, Joachim2015 (2.plads)TysklandSølv
Pervis, François2015 (1.plads)FrankrigGuld
Van Velthooven, Simon2014 (3.plads)New ZealandBronze
Eilers, Joachim2014 (2.plads)TysklandSølv
Pervis, François2014 (1.plads)FrankrigGuld
Eilers, Joachim2013 (3.plads)TysklandBronze
Van Velthooven, Simon2013 (2.plads)New ZealandSølv
Pervis, François2013 (1.plads)FrankrigGuld
Van Velthooven, Simon2012 (3.plads)New ZealandBronze
D'Almeida, Michäel2012 (2.plads)FrankrigSølv
Nimke, Stefan2012 (1.plads)TysklandGuld
Pervis, François2011 (3.plads)FrankrigBronze
Mulder, Teun2011 (2.plads)HollandSølv
Nimke, Stefan2011 (1.plads)TysklandGuld
Pervis, François2010 (3.plads)FrankrigBronze
D'Almeida, Michäel2010 (2.plads)FrankrigSølv
Mulder, Teun2010 (1.plads)HollandGuld
Tisin, Mohd Rizal2009 (3.plads)MalaysiaBronze
Phinney, Taylor2009 (2.plads)USASølv
Nimke, Stefan2009 (1.plads)TysklandGuld
Pervis, François2008 (3.plads)FrankrigBronze
D'Almeida, Michäel2008 (2.plads)FrankrigSølv
Mulder, Teun2008 (1.plads)HollandGuld
Staff, Jamie2007 (3.plads)StorbritannienBronze
Pervis, François2007 (2.plads)FrankrigSølv
Hoy, Chris2007 (1.plads)StorbritannienGuld
Pervis, François2006 (3.plads)FrankrigBronze
Kersten, Ben2006 (2.plads)AustralienSølv
Hoy, Chris2006 (1.plads)StorbritannienGuld
Hoy, Chris2005 (3.plads)StorbritannienBronze
Queally, Jason2005 (2.plads)StorbritannienSølv
Bos, Theo2005 (1.plads)HollandGuld
Bos, Theo2004 (3.plads)HollandBronze
Tournant, Arnaud2004 (2.plads)FrankrigSølv
Hoy, Chris2004 (1.plads)StorbritannienGuld
Tournant, Arnaud2003 (3.plads)FrankrigBronze
Kelly, Shane2003 (2.plads)AustralienSølv
Nimke, Stefan2003 (1.plads)TysklandGuld
Kelly, Shane2002 (3.plads)AustralienBronze
Tournant, Arnaud2002 (2.plads)FrankrigSølv
Hoy, Chris2002 (1.plads)StorbritannienGuld
Krejner, Grzegorz2001 (3.plads)PolenBronze
Lausberg, Sören2001 (2.plads)TysklandSølv
Tournant, Arnaud2001 (1.plads)FrankrigGuld
Queally, Jason2000 (3.plads)StorbritannienBronze
Lausberg, Sören2000 (2.plads)TysklandSølv
Tournant, Arnaud2000 (1.plads)FrankrigGuld
Nimke, Stefan1999 (3.plads)TysklandBronze
Kelly, Shane1999 (2.plads)AustralienSølv
Tournant, Arnaud1999 (1.plads)FrankrigGuld
Hartwell, Erin1998 (3.plads)USABronze
Kelly, Shane1998 (2.plads)AustralienSølv
Tournant, Arnaud1998 (1.plads)FrankrigGuld
Nimke, Stefan1997 (3.plads)TysklandBronze
Lausberg, Sören1997 (2.plads)TysklandSølv
Kelly, Shane1997 (1.plads)AustralienGuld
Van Eijden, Jan1996 (3.plads)TysklandBronze
Lausberg, Sören1996 (2.plads)TysklandSølv
Kelly, Shane1996 (1.plads)AustralienGuld
Hartwell, Erin1995 (3.plads)USABronze
Rousseau, Florian1995 (2.plads)FrankrigSølv
Kelly, Shane1995 (1.plads)AustralienGuld
Kelly, Shane1994 (3.plads)AustralienBronze
Hartwell, Erin1994 (2.plads)USASølv
Rousseau, Florian1994 (1.plads)FrankrigGuld
Glücklich, Jens1993 (3.plads)TysklandBronze
Kelly, Shane1993 (2.plads)AustralienSølv
Rousseau, Florian1993 (1.plads)FrankrigGuld
Ingen løb pga. OL1992  
Samuel, Gene1991 (3.plads)Trinidad & TobagoBronze
Glücklich, Jens1991 (2.plads)TysklandSølv
Moreno Ramirez, José Maria1991 (1.plads)SpanienGuld
Glücklich, Jens1990 (3.plads)TysklandBronze
Vinnicombe, Martin1990 (2.plads)AustralienSølv
Kiritchenko, Alexandre1990 (1.plads)RuslandGuld
Kiritchenko, Alexandre1989 (3.plads)RuslandBronze
Vinnicombe, Martin1989 (2.plads)AustralienSølv
Glücklich, Jens1989 (1.plads)TysklandGuld
Ingen løb pga. OL1988  
Khrabzov, Kostantine1987 (3.plads)SovjetBronze
Glücklich, Jens1987 (2.plads)ØsttysklandSølv
Vinnicombe, Martin1987 (1.plads)AustralienGuld
Glücklich, Jens1986 (3.plads)ØsttysklandBronze
Vinnicombe, Martin1986 (2.plads)AustralienSølv
Malchow, Maik1986 (1.plads)ØsttysklandGuld
Vinnicombe, Martin1985 (3.plads)AustralienBronze
Boyer, Philippe1985 (2.plads)FrankrigSølv
Glücklich, Jens1985 (1.plads)ØsttysklandGuld
Ingen løb pga. OL1984  
Thoms, Lothar1983 (3.plads)ØsttysklandBronze
Scheller, Gerhard1983 (2.plads)VesttysklandSølv
Kopylov, Sergey1983 (1.plads)RuslandGuld
Raasch, Emmanuel1982 (3.plads)ØsttysklandBronze
Thoms, Lothar1982 (2.plads)ØsttysklandSølv
Schmidtke, Fredy1982 (1.plads)VesttysklandGuld
Kopylov, Sergey1981 (3.plads)RuslandBronze
Schmidtke, Fredy1981 (2.plads)VesttysklandSølv
Thoms, Lothar1981 (1.plads)ØsttysklandGuld
Ingen løb pga. OL1980  
Rapp, Eduard1979 (3.plads)RuslandBronze
Singleton, Gordon1979 (2.plads)CanadaSølv
Thoms, Lothar1979 (1.plads)ØsttysklandGuld
Hönisch, Rainer1978 (3.plads)ØsttysklandBronze
Lovell, Jocelyn1978 (2.plads)CanadaSølv
Thoms, Lothar1978 (1.plads)ØsttysklandGuld
Ledermann, Hans1977 (3.plads)SchweizBronze
Schumacher, Günther1977 (2.plads)VesttysklandSølv
Thoms, Lothar1977 (1.plads)ØsttysklandGuld
Ingen løb pga. OL1976  
Kierzkowski, Janosz1975 (3.plads)PolenBronze
Rapp, Eduard1975 (2.plads)RuslandSølv
Grünke, Klaus-Jürgen1975 (1.plads)ØsttysklandGuld
Kierzkowski, Janosz1974 (3.plads)PolenBronze
Ferro, Fer.1974 (2.plads)ItalienSølv
Rapp, Eduard1974 (1.plads)RuslandGuld
Ponsteen, Herman1973 (3.plads)HollandBronze
Rapp, Eduard1973 (2.plads)RuslandSølv
Kierzkowski, Janosz1973 (1.plads)PolenGuld
Ingen løb pga. OL1972  
Trentin, Pierre1971 (3.plads)FrankrigBronze
Pedersen, Peder1971 (2.plads)DanmarkSølv
Rapp, Eduard1971 (1.plads)RuslandGuld
Tkac, Anton1970 (3.plads)TjekkoslovakietBronze
Kent, Harry1970 (2.plads)New ZealandSølv
Fredborg, Niels1970 (1.plads)DanmarkGuld
Balk, Klaas1969 (3.plads)HollandBronze
Kierzkowski, Janosz1969 (2.plads)PolenSølv
Sartori, Gianni1969 (1.plads)ItalienGuld
Sartori, Gianni1968 (3.plads)ItalienBronze
Simes, Jack1968 (2.plads)USASølv
Fredborg, Niels1968 (1.plads)DanmarkGuld
Gibbon, Roger1967 (3.plads)Trinidad & TobagoBronze
Latocha, Waclav1967 (2.plads)PolenSølv
Fredborg, Niels1967 (1.plads)DanmarkGuld
Van de Ruit, Frans1966 (3.plads)HollandBronze
Seye, Paul1966 (2.plads)BelgienSølv
Trentin, Pierre1966 (1.plads)FrankrigGuld