CykelrytterÅrLandKommentar
Dent, Stephen2017; 4.etapeStorbritannien4. etape
Geysels, Xander2017; 3.etape(b)Belgien3. etape (b)
Cassaert, Loran2017; 3.etape(a)Belgien3. etape (a) (Enkeltstart)
Van Den Berg, Carlo2017; 2.etapeHolland2. etape
Vaughan, Jacob2017; 1.etapeStorbritannien1. etape (Holdtidskørsel) South East Cycling Team
Robinson, Oliver2017; 1.etapeStorbritannien1. etape (Holdtidskørsel) South East Cycling Team
Modell, Theo2017; 1.etapeStorbritannien1. etape (Holdtidskørsel) South East Cycling Team
Page, Charles2017; 1.etapeStorbritannien1. etape (Holdtidskørsel) South East Cycling Team
Rose-Davies, Louis2017; 1.etapeStorbritannien1. etape (Holdtidskørsel) South East Cycling Team
Lagendijk, Jesse2016; 4.etapeHolland4. etape
Wattez, Danilo2016; 3.etape(b)Holland3. etape (b)
Van Moer, Brent2016; 3.etape(a)Belgien3. etape (a) (Enkeltstart)
Villalobos Hernandez, Luis2016; 2.etapeMexico2. etape
Tulner, Rens2016; 1.etapeHolland1. etape (Holdtidskørsel) RWC AHOY
Geleijnse, Marco2016; 1.etapeHolland1. etape (Holdtidskørsel) RWC AHOY
Kootstra, Michael2016; 1.etapeHolland1. etape (Holdtidskørsel) RWC AHOY
Zijlaard, Maikel2016; 1.etapeHolland1. etape (Holdtidskørsel) RWC AHOY
Hoole, Daan2016; 1.etapeHolland1. etape (Holdtidskørsel) RWC AHOY
Zeestraten, Stef2016; 1.etapeHolland1. etape (Holdtidskørsel) RWC AHOY
Rijsdijk, Tristan2015; 5.etapeHolland5. etape
Weemaes, Sasha2015; 4.etapeBelgien4. etape
Weemaes, Sasha2015; 3.etapeBelgien3. etape (Enkeltstart)
De Pestel, Sander2015; 2.etapeBelgien2. etape
Egholm, Jakob2015; 1.etapeDanmark1. etape (Holdtidskørsel) Team Kel-Berg Roskilde Junior
Honoré, Mikkel2015; 1.etapeDanmark1. etape (Holdtidskørsel) Team Kel-Berg Roskilde Junior
Kjeldsmark Christiansen, Matias2015; 1.etapeDanmark1. etape (Holdtidskørsel) Team Kel-Berg Roskilde Junior
Mielke, Anders2015; 1.etapeDanmark1. etape (Holdtidskørsel) Team Kel-Berg Roskilde Junior
Norsgaard Jørgensen, Mathias2015; 1.etapeDanmark1. etape (Holdtidskørsel) Team Kel-Berg Roskilde Junior
Veber, William Anton2015; 1.etapeDanmark1. etape (Holdtidskørsel) Team Kel-Berg Roskilde Junior
Jacobs, Robin2014; 4.etapeBelgien4. etape
De Poorter, Maxime2014; 3.etape(b)Belgien3. etape (b)
Appelt, Leo2014; 3.etape(a)Tyskland3. etape (a) (Holdtidskørsel) GERMANY NATIONAL TEAM
Frahm, Jasper2014; 3.etape(a)Tyskland3. etape (a) (Holdtidskørsel) GERMANY NATIONAL TEAM
Franz, Marcel2014; 3.etape(a)Tyskland3. etape (a) (Holdtidskørsel) GERMANY NATIONAL TEAM
Jurczyk, Marc2014; 3.etape(a)Tyskland3. etape (a) (Holdtidskørsel) GERMANY NATIONAL TEAM
Jägeler, Robert2014; 3.etape(a)Tyskland3. etape (a) (Holdtidskørsel) GERMANY NATIONAL TEAM
Malcharek, Moritz2014; 3.etape(a)Tyskland3. etape (a) (Holdtidskørsel) GERMANY NATIONAL TEAM
Van Leeuwen, Dennis2014; 2.etapeHolland2. etape
Appelt, Leo2014; 1.etapeTyskland1. etape (Enkeltstart)
Pedersen, Mads2013; 4.etapeDanmark4. etape
Looij, André2013; 3.etape(b)Holland3. etape (b)
Gregaard Wilsly, Jonas2013; 3.etape(a)Danmark3. etape (a) (Holdtidskørsel) Team Roskilde Junior
Krigbaum, Mathias Wickmann2013; 3.etape(a)Danmark3. etape (a) (Holdtidskørsel) Team Roskilde Junior
Pedersen, Casper Phillip2013; 3.etape(a)Danmark3. etape (a) (Holdtidskørsel) Team Roskilde Junior
Pedersen, Mads2013; 3.etape(a)Danmark3. etape (a) (Holdtidskørsel) Team Roskilde Junior
Poulsen, Jonas2013; 3.etape(a)Danmark3. etape (a) (Holdtidskørsel) Team Roskilde Junior
Corell, Mads2013; 3.etape(a)Danmark3. etape (a) (Holdtidskørsel) Team Roskilde Junior
Scott, Jacob2013; 2.etapeStorbritannien2. etape
Krigbaum, Mathias Wickmann2013; 1.etapeDanmark1. etape (Enkeltstart)
Pedersen, Mads2012; 3.etapeDanmark3. etape
Verstrepen, Dries2012; 2.etape(b)Belgien2. etape (b)
Bøje Pedersen, Nicklas2012; 2.etape(a)Danmark2. etape (a) (Holdtidskørsel) Team Roskilde Junior
Kilsgaard, Lukas2012; 2.etape(a)Danmark2. etape (a) (Holdtidskørsel) Team Roskilde Junior
Olesen, Patrick Holstfeldt Ude2012; 2.etape(a)Danmark2. etape (a) (Holdtidskørsel) Team Roskilde Junior
Pedersen, Mads2012; 2.etape(a)Danmark2. etape (a) (Holdtidskørsel) Team Roskilde Junior
Vinjebo, Emil Nygaard2012; 2.etape(a)Danmark2. etape (a) (Holdtidskørsel) Team Roskilde Junior
Burton, Germain2012; 1.etapeStorbritannien1. etape
Pedersen, Mads2012;DanmarkProlog
Hestbek Lund, Rasmus2011; 4.etapeDanmark4. etape
Roosen, Timo2011; 3.etapeHolland3. etape
De Buyst, Jasper2011; 2.etapeBelgien2. etape (Holdtidskørsel)
De Gendt, Aimé2011; 2.etapeBelgien2. etape (Holdtidskørsel)
Maes, Alexander2011; 2.etapeBelgien2. etape (Holdtidskørsel)
Michiels, Killian2011; 2.etapeBelgien2. etape (Holdtidskørsel)
Vanderaerden, Niels2011; 2.etapeBelgien2. etape (Holdtidskørsel)
Vergaerde, Otto2011; 2.etapeBelgien2. etape (Holdtidskørsel)
De Gendt, Aimé2011; 1.etapeBelgien1. etape
Peeters, Daniel2011;BelgienProlog
Rossi, Oliver2010; 4.etapeStorbritannien4. etape
Vallee, Boris2010; 3.etapeBelgien3. etape
Carolus, Jorne2010; 2.etapeBelgien2. etape (Holdtidskørsel) AVIA CYCLING TEAM
De Buyst, Jasper2010; 2.etapeBelgien2. etape (Holdtidskørsel) AVIA CYCLING TEAM
Peelaers, Jeff2010; 2.etapeBelgien2. etape (Holdtidskørsel) AVIA CYCLING TEAM
Raeymaekers, Mattias2010; 2.etapeBelgien2. etape (Holdtidskørsel) AVIA CYCLING TEAM
Van Trijp, Maarten2010; 2.etapeHolland2. etape (Holdtidskørsel) AVIA CYCLING TEAM
Vandenbogaerde, Jens2010; 2.etapeBelgien2. etape (Holdtidskørsel) AVIA CYCLING TEAM
De Merlier, Giovanni2010; 1.etapeBelgien1. etape
Van Lerberghe, Bert2010;BelgienProlog
Van Overstraeten, Pieter-Jan2009; 3.etapeBelgien3. etape
Reinders, Elmar2009; 2.etape(b)Holland2. etape (b)
Coenen, Dennis2009; 2.etape(a)Belgien2. etape (a) (Holdtidskørsel)
Derijcke, Gilles2009; 2.etape(a)Belgien2. etape (a) (Holdtidskørsel)
Frison, Frederik2009; 2.etape(a)Belgien2. etape (a) (Holdtidskørsel)
Giesberts, Steven2009; 2.etape(a)Belgien2. etape (a) (Holdtidskørsel)
Van Lerberghe, Bert2009; 2.etape(a)Belgien2. etape (a) (Holdtidskørsel)
Van Speybroeck, Tim2009; 2.etape(a)Belgien2. etape (a) (Holdtidskørsel)
Welten, Kay2009; 1.etapeHolland1. etape
Reinders, Elmar2009;HollandProlog
Polak, Thomas2008; 3.etapeHolland3. etape
Nichols, David2008; 2.etape(b)Storbritannien2. etape (b)
DWVG Wilton CT2008; 2.etape(a)Belgien2. etape (a) (Holdtidskørsel)
Van Iersel, Sander2008; 1.etapeHolland1. etape
Vandenheede, Kenny2008;BelgienProlog
Denissen, Wim2007; 3.etapeBelgien3. etape
Arnold, Marcel2007; 2.etape(b)Tyskland2. etape (b)
Belgien2007; 2.etape(a)Belgien2. etape (a) (Holdtidskørsel)
Robert, Frederique2007; 1.etapeBelgien1. etape
Haavardsholm, Ole2007;NorgeProlog
Chamon, Thomas2006; 3.etapeBelgien3. etape
Engelen, Jochen2006; 2.etape(b)Belgien2. etape (b)
Arnold, Marcel2006; 2.etape(a)Tyskland2. etape (a) (Holdtidskørsel) Thuringer Radsportverband
Braut, Benjamin2006; 2.etape(a)Tyskland2. etape (a) (Holdtidskørsel) Thuringer Radsportverband
Harbig, Florian2006; 2.etape(a)Tyskland2. etape (a) (Holdtidskørsel) Thuringer Radsportverband
Kittel, Marcel2006; 2.etape(a)Tyskland2. etape (a) (Holdtidskørsel) Thuringer Radsportverband
May, Sebastian2006; 2.etape(a)Tyskland2. etape (a) (Holdtidskørsel) Thuringer Radsportverband
Sparmann, Lars2006; 2.etape(a)Tyskland2. etape (a) (Holdtidskørsel) Thuringer Radsportverband
Bomans, Glenn2006; 1.etapeBelgien1. etape
Kittel, Marcel2006;TysklandProlog
Ghyselinck, Jan2005; 3.etapeBelgien3. etape
Bomans, Glenn2005; 2.etape(b)Belgien2. etape (b)
Forke, Sebastian2005; 2.etape(a)Tyskland2. etape (a) (Holdtidskørsel)
Gretsch, Patrick2005; 2.etape(a)Tyskland2. etape (a) (Holdtidskørsel)
Helfen, Jochen2005; 2.etape(a)Tyskland2. etape (a) (Holdtidskørsel)
Klein, Philipp2005; 2.etape(a)Tyskland2. etape (a) (Holdtidskørsel)
Schopp, Pascal2005; 2.etape(a)Tyskland2. etape (a) (Holdtidskørsel)
Seifert, Gert2005; 2.etape(a)Tyskland2. etape (a) (Holdtidskørsel)
Nooytens, Sven2005; 1.etapeBelgien1. etape
Kittel, Marcel2005;TysklandProlog
Van Ooijen, Cornelius2004; 5.etapeHolland5. etape
Van Ooijen, Cornelius2004; 4.etapeHolland4. etape
Barth, Marcel2004; 3.etapeTyskland3. etape
Vermeiren, Tom2004; 2.etapeBelgien2. etape
Schäfer, Stefan2004; 1.etapeTyskland1. etape