Resultatlister

A: Tre ugers etapeløb

Giro d'Italia
Giro d'Italia, Bjergkonkurrencen
Giro d'Italia, Etapesejr
Giro d'Italia, Pointkonkurrencen
Giro d'Italia, Ungdomskonkurrencen
Tour de France
Tour de France, Bjergkonkurrencen
Tour de France, Etapesejr
Tour de France, Fighterkonkurrencen
Tour de France, Holdkonkurrencen
Tour de France, Lanterne rouge
Tour de France, Pointkonkurrencen
Tour de France, Ungdomskonkurrencen
Vuelta a España
Vuelta a España, Bjergkonkurrencen
Vuelta a España, Etapesejr
Vuelta a España, Pointkonkurrencen

B: Etapeløb

3 Etappen Rundfahrt (Junior)
3 Etappen Rundfahrt (Junior), Etapesejr
Abu Dhabi Tour
Abu Dhabi Tour, Etapesejr
Abu Dhabi Tour, Pointkonkurrencen
Abu Dhabi Tour, Sprintkonkurrencen
Abu Dhabi Tour, Ungdomskonkurrencen
An Post Rás
An Post Rás, Etapesejr
Arctic Race of Norway
Arctic Race of Norway, Bjergkonkurrencen
Arctic Race of Norway, Etapesejr
Arctic Race of Norway, Pointkonkurrencen
Arctic Race of Norway, Ungdomskonkurrencen
Askö Radjugendtour (U/17)
Askö Radjugendtour (U/17), Etapesejr
Baskerlandet Rundt
Baskerlandet Rundt, Bjergkonkurrencen
Baskerlandet Rundt, Etapesejr
Baskerlandet Rundt, Pointkonkurrencen
Baskerlandet Rundt, Sprintkonkurrencen
Bayern-Rundfahrt
Bayern-Rundfahrt, Bjergkonkurrencen
Bayern-Rundfahrt, Etapesejr
Bayern-Rundfahrt, Pointkonkurrencen
Bayern-Rundfahrt, Ungdomskonkurrencen
Belgien Rundt
Belgien Rundt, Bjergkonkurrencen
Belgien Rundt, Etapesejr
Belgien Rundt, Fighterkonkurrencen
Belgien Rundt, Pointkonkurrencen
Belgien Rundt, Sprintkonkurrencen
Belgien Rundt, Ungdomskonkurrencen
Bicicleta Vasca
Bicicleta Vasca, Etapesejr
Boucles de la Mayenne
Boucles de la Mayenne, Bjergkonkurrencen
Boucles de la Mayenne, Etapesejr
Boucles de la Mayenne, Indlagte spurter
Boucles de la Mayenne, Pointkonkurrencen
Boucles de la Mayenne, Ungdomskonkurrencen
Brixia Tour
Brixia Tour, Etapesejr
Cinturón Ciclista a Mallorca
Cinturón Ciclista a Mallorca, Etapesejr
Circuit de la Sarthe
Circuit de la Sarthe, Bjergkonkurrencen
Circuit de la Sarthe, Etapesejr
Circuit de la Sarthe, Pointkonkurrencen
Circuit de la Sarthe, Ungdomskonkurrencen
Circuit de Lorraine/Circuit des Mines
Circuit de Lorraine/Circuit des Mines, Etapesejr
Circuit des Ardennes
Circuit des Ardennes, Bjergkonkurrencen
Circuit des Ardennes, Etapesejr
Circuit des Ardennes, Pointkonkurrencen
Circuit des Ardennes, Sprintkonkurrencen
Circuit des Ardennes, Ungdomskonkurrencen
Circuit des Plages Vendéennes
Circuit des Plages Vendéennes, Etapesejr
Coupe des Nations Ville Saguenay
Coupe des Nations Ville Saguenay, Bjergkonkurrencen
Coupe des Nations Ville Saguenay, Etapesejr
Coupe des Nations Ville Saguenay, Pointkonkurrencen
Criterium du Dauphiné
Criterium du Dauphiné, Bjergkonkurrencen
Criterium du Dauphiné, Etapesejr
Criterium du Dauphiné, Pointkonkurrencen
Criterium du Dauphiné, Ungdomskonkurrencen
Critérium Européens des Jeunes U/17
Critérium Européens des Jeunes U/17, Bjergkonkurrencen
Critérium Européens des Jeunes U/17, Etapesejr
Critérium Européens des Jeunes U/17, Pointkonkurrencen
Critérium Européens des Jeunes U/17, Ungdomskonkurrencen
Criterium International
Criterium International, Bjergkonkurrencen
Criterium International, Etapesejr
Criterium International, Pointkonkurrencen
Criterium International, Ungdomskonkurrencen
Czech Cycling Tour
Czech Cycling Tour, Bjergkonkurrencen
Czech Cycling Tour, Etapesejr
Czech Cycling Tour, Pointkonkurrencen
Czech Cycling Tour, Ungdomskonkurrencen
Dansk etapeløb, A-klasse
Dansk etapeløb, B-klasse
Dansk etapeløb, C-klasse
Dansk etapeløb, D-klasse
Dansk etapeløb, U/11
Dansk etapeløb, U/13
Dansk etapeløb, U/15
Dansk etapeløb, U/17
Dansk etapeløb, U/19-Junior
Dansk etapeløb, Veteran H40
Dansk etapeløb, Veteran H50
Dansk etapeløb, Veteran H60
Delta Tour Zeeland, Etapesejr
Det svenske landevejs seksdagesløb
Det svenske landevejs seksdagesløb, Etapesejr
Dookola Mazowsza
Dookola Mazowsza, Bjergkonkurrencen
Dookola Mazowsza, Etapesejr
Dookola Mazowsza, Sprintkonkurrencen
Dookola Mazowsza, Ungdomskonkurrencen
Driedaagse van Axel (Junior)
Driedaagse van Axel (Junior), Bjergkonkurrencen
Driedaagse van Axel (Junior), Brostenskonkurrencen
Driedaagse van Axel (Junior), Etapesejr
Driedaagse van Axel (Junior), Kombinationskonkurrencen
Driedaagse van Axel (Junior), Pointkonkurrencen
Driedaagse van Axel (Junior), Sprintkonkurrencen
Driedaagse van Axel (Junior), Ungdomskonkurrencen
Driedaagse van West-Vlaanderen
Driedaagse van West-Vlaanderen, Etapesejr
Driedaagse van West-Vlaanderen, Pointkonkurrencen
Driedaagse van West-Vlaanderen, Sprintkonkurrencen
Driedaagse van West-Vlaanderen, Ungdomskonkurrencen
Dubai Tour
Dubai Tour, Etapesejr
Dubai Tour, Pointkonkurrencen
Dubai Tour, Sprintkonkurrencen
Dubai Tour, Ungdomskonkurrencen
Egypten Rundt
Egypten Rundt, Etapesejr
Eneco Tour
Eneco Tour, Etapesejr
Eneco Tour, Fighterkonkurrencen
Eneco Tour, Pointkonkurrencen
Eneco Tour, Ungdomskonkurrencen
Etoile de Besseges
Etoile de Besseges, Bjergkonkurrencen
Etoile de Besseges, Etapesejr
Etoile de Besseges, Pointkonkurrencen
Etoile de Besseges, Ungdomskonkurrencen
FestningsRittet
FestningsRittet, Etapesejr
Fire dage ved Dunkerque
Fire dage ved Dunkerque, Bjergkonkurrencen
Fire dage ved Dunkerque, Etapesejr
Fire dage ved Dunkerque, Pointkonkurrencen
Fire dage ved Dunkerque, Sprintkonkurrencen
Fire dage ved Dunkerque, Ungdomskonkurrencen
Five rings of Moscow
Five rings of Moscow, Etapesejr
Five rings of Moscow, Pointkonkurrencen
Five rings of Moscow, Ungdomskonkurrencen
Flèche du Sud
Flèche du Sud, Bjergkonkurrencen
Flèche du Sud, Etapesejr
Flèche du Sud, Pointkonkurrencen
Fredsløbet
Fredsløbet, Etapesejr
Fredsløbet; (Junior)
Fredsløbet; (Junior), Bjergkonkurrencen
Fredsløbet; (Junior), Etapesejr
Fredsløbet; (Junior), Pointkonkurrencen
Fredsløbet; (Junior), Ungdomskonkurrencen
Fredsløbet; U/23
Fredsløbet; U/23, Bjergkonkurrencen
Fredsløbet; U/23, Etapesejr
Fredsløbet; U/23, Pointkonkurrencen
Giro d'Italia; Amatør/Baby
Giro d'Italia; Amatør/Baby, Bjergkonkurrencen
Giro d'Italia; Amatør/Baby, Etapesejr
Giro d'Italia; Amatør/Baby, Pointkonkurrencen
Giro del Capo
Giro del Capo, Etapesejr
Giro della Lunigiana (Junior)
Giro della Lunigiana (Junior), Bjergkonkurrencen
Giro della Lunigiana (Junior), Etapesejr
Giro della Lunigiana (Junior), Pointkonkurrencen
Giro della Lunigiana (Junior), Ungdomskonkurrencen
Giro della Valle d'Aosta
Giro della Valle d'Aosta, Bjergkonkurrencen
Giro della Valle d'Aosta, Etapesejr
Giro della Valle d'Aosta, Pointkonkurrencen
Giro della Valle d'Aosta, Sprintkonkurrencen
Giro della Valle d'Aosta, Ungdomskonkurrencen
Giro delle Regioni, U/23
Giro delle Regioni, U/23, Etapesejr
Giro di Padania
Giro di Padania, Etapesejr
Giro di Sardegna
Giro di Sardegna, Etapesejr
GP General Patton (Junior)
GP General Patton (Junior), Bjergkonkurrencen
GP General Patton (Junior), Etapesejr
GP General Patton (Junior), Pointkonkurrencen
GP Rüebliland (Junior)
GP Rüebliland (Junior), Bjergkonkurrencen
GP Rüebliland (Junior), Etapesejr
GP Rüebliland (Junior), Pointkonkurrencen
GP Rüebliland (Junior), Sprintkonkurrencen
GP Rüebliland (Junior), Ungdomskonkurrencen
GP Wilhelm Tell
GP Wilhelm Tell, Etapesejr
Grand Prix de Portugal
Grand Prix de Portugal, Etapesejr
Grand Prix Matousek (U/17)
Grand Prix Matousek (U/17), Etapesejr
Haut Var
Haut Var, Bjergkonkurrencen
Haut Var, Etapesejr
Haut Var, Pointkonkurrencen
Haut Var, Ungdomskonkurrencen
Herald Sun Tour
Herald Sun Tour, Bjergkonkurrencen
Herald Sun Tour, Etapesejr
Herald Sun Tour, Sprintkonkurrencen
Herald Sun Tour, Ungdomskonkurrencen
Hessen-Rundfahrt
Hessen-Rundfahrt, Etapesejr
Holland Rundt
Holland Rundt, Etapesejr
Internationale Cottbuser Junioren-Etapenfahrt
Internationale Cottbuser Junioren-Etapenfahrt, Etapesejr
Irland Rundt
Irland Rundt, Bjergkonkurrencen
Irland Rundt, Etapesejr
Irland Rundt, Pointkonkurrencen
Irland Rundt, Ungdomskonkurrencen
Istrian Spring Trophy
Istrian Spring Trophy, Bjergkonkurrencen
Istrian Spring Trophy, Etapesejr
Istrian Spring Trophy, Pointkonkurrencen
Istrian Spring Trophy, Ungdomskonkurrencen
Jayco Bay Cycling Classic
Jayco Bay Cycling Classic, Afdeling
Katalonien Rundt
Katalonien Rundt, Bjergkonkurrencen
Katalonien Rundt, Etapesejr
Katalonien Rundt, Pointkonkurrencen
Katalonien Rundt, Sprintkonkurrencen
Katalonien Rundt, Ungdomskonkurrencen
Keizer der Juniores (Junior)
Keizer der Juniores (Junior), Bjergkonkurrencen
Keizer der Juniores (Junior), Etapesejr
Keizer der Juniores (Junior), Sprintkonkurrencen
Kreiz Breizh
Kreiz Breizh, Bjergkonkurrencen
Kreiz Breizh, Etapesejr
Kreiz Breizh, Kombinationskonkurrencen
Kreiz Breizh, Pointkonkurrencen
Kreiz Breizh, Ungdomskonkurrencen
Kroatien Rundt
Kroatien Rundt, Bjergkonkurrencen
Kroatien Rundt, Etapesejr
Kroatien Rundt, Pointkonkurrencen
Kroatien Rundt, Ungdomskonkurrencen
La Boucle de l'Artois
La Boucle de l'Artois, Etapesejr
La Coupe du Président de la Ville de Grudziadz (Junior)
La Coupe du Président de la Ville de Grudziadz (Junior), Etapesejr
La Coupe du Président de la Ville de Grudziadz (Junior), Pointkonkurrencen
La Coupe du Président de la Ville de Grudziadz (Junior), Ungdomskonkurrencen
La Méditerranéenne
La Méditerranéenne, Bjergkonkurrencen
La Méditerranéenne, Etapesejr
La Méditerranéenne, Pointkonkurrencen
La Méditerranéenne, Ungdomskonkurrencen
La Provence
La Provence, Bjergkonkurrencen
La Provence, Etapesejr
La Provence, Pointkonkurrencen
La Provence, Ungdomskonkurrencen
La Tropicale Amissa Bongo
La Tropicale Amissa Bongo, Bjergkonkurrencen
La Tropicale Amissa Bongo, Etapesejr
La Tropicale Amissa Bongo, Fighterkonkurrencen
La Tropicale Amissa Bongo, Pointkonkurrencen
La Tropicale Amissa Bongo, Sprintkonkurrencen
La Tropicale Amissa Bongo, Ungdomskonkurrencen
Le Tour de Filipinas
Le Tour de Filipinas, Bjergkonkurrencen
Le Tour de Filipinas, Etapesejr
Le Tour de Filipinas, Pointkonkurrencen
Le Tour de Filipinas, Ungdomskonkurrencen
Liege-La Gleize (Junior)
Liege-La Gleize (Junior), Bjergkonkurrencen
Liege-La Gleize (Junior), Etapesejr
Liege-La Gleize (Junior), Pointkonkurrencen
Liege-La Gleize (Junior), Ungdomskonkurrencen
Luxembourg Rundt
Luxembourg Rundt, Bjergkonkurrencen
Luxembourg Rundt, Etapesejr
Luxembourg Rundt, Pointkonkurrencen
Luxembourg Rundt, Ungdomskonkurrencen
Mallorca Challenge
Mallorca Challenge, Afdeling
Middelhavet Rundt
Middelhavet Rundt, Bjergkonkurrencen
Middelhavet Rundt, Etapesejr
Middelhavet Rundt, Pointkonkurrencen
Middelhavet Rundt, Ungdomskonkurrencen
Midi Libre
Midi Libre, Etapesejr
Niedersachsen-Rundfahrt
Niedersachsen-Rundfahrt, Etapesejr
Niedersachsen-Rundfahrt; (Junior)
Niedersachsen-Rundfahrt; (Junior), Bjergkonkurrencen
Niedersachsen-Rundfahrt; (Junior), Etapesejr
Niedersachsen-Rundfahrt; (Junior), Sprintkonkurrencen
Niedersachsen-Rundfahrt; (Junior), Ungdomskonkurrencen
Normandiet Rundt
Normandiet Rundt, Bjergkonkurrencen
Normandiet Rundt, Etapesejr
Normandiet Rundt, Pointkonkurrencen
Normandiet Rundt, Sprintkonkurrencen
Normandiet Rundt, Ungdomskonkurrencen
Oberösterreich Juniorenrundfahrt (Junior)
Oberösterreich Juniorenrundfahrt (Junior), Bjergkonkurrencen
Oberösterreich Juniorenrundfahrt (Junior), Etapesejr
Oberösterreich Juniorenrundfahrt (Junior), Pointkonkurrencen
Oberösterreich Juniorenrundfahrt (Junior), Sprintkonkurrencen
Oberösterreich Juniorenrundfahrt (Junior), Ungdomskonkurrencen
Oberösterreich Rundfahrt
Oberösterreich Rundfahrt, Bjergkonkurrencen
Oberösterreich Rundfahrt, Etapesejr
Oberösterreich Rundfahrt, Pointkonkurrencen
Oberösterreich Rundfahrt, Sprintkonkurrencen
Oberösterreich Rundfahrt, Ungdomskonkurrencen
Olympia's Tour
Olympia's Tour, Etapesejr
Paris-Arras
Paris-Arras, Etapesejr
Paris-Corrèze
Paris-Corrèze, Etapesejr
Paris-Nice
Paris-Nice, Bjergkonkurrencen
Paris-Nice, Etapesejr
Paris-Nice, Pointkonkurrencen
Paris-Nice, Ungdomskonkurrencen
Polen Rundt
Polen Rundt, Etapesejr
Portugal Rundt
Portugal Rundt, Etapesejr
Postgirot
Postgirot, Etapesejr
PostNord Danmark Rundt
PostNord Danmark Rundt, Bakkekonkurrencen
PostNord Danmark Rundt, Etapesejr
PostNord Danmark Rundt, Fighterkonkurrencen
PostNord Danmark Rundt, Pointkonkurrencen
PostNord Danmark Rundt, Ungdomskonkurrencen
Randers Bike Week (A-klasse)
Randers Bike Week (A-klasse), Etapesejr
Randers Bike Week (B-klasse)
Randers Bike Week (B-klasse), Etapesejr
Randers Bike Week (C-klasse)
Randers Bike Week (C-klasse), Etapesejr
Randers Bike Week (D-klasse)
Randers Bike Week (D-klasse), Etapesejr
Randers Bike Week (H40)
Randers Bike Week (H40), Etapesejr
Randers Bike Week (H50)
Randers Bike Week (H50), Etapesejr
Randers Bike Week (H60)
Randers Bike Week (H60), Etapesejr
Randers Bike Week (U/11)
Randers Bike Week (U/11), Etapesejr
Randers Bike Week (U/13)
Randers Bike Week (U/13), Etapesejr
Randers Bike Week (U/15)
Randers Bike Week (U/15), Etapesejr
Randers Bike Week (U/17)
Randers Bike Week (U/17), Etapesejr
Randers Bike Week (U/19-Junior)
Randers Bike Week (U/19-Junior), Etapesejr
Regio Tour (Junior)
Regio Tour (Junior), Etapesejr
Regio Tour International
Regio Tour International, Etapesejr
Rheinland-Pfalz-Rundfahrt
Rheinland-Pfalz-Rundfahrt, Etapesejr
Rhone Alpes Isère
Rhone Alpes Isère, Etapesejr
Ringerike Grand Prix, Etapesejr
Romandiet Rundt
Romandiet Rundt, Etapesejr
Ronde de l'Oise
Ronde de l'Oise, Etapesejr
Ronde van Drenthe, Etapesejr
Ronde van Overijssel, Etapesejr
Route du Sud
Route du Sud, Etapesejr
Ruta Del Sol
Ruta Del Sol, Etapesejr
Sachsen Tour
Sachsen Tour, Etapesejr
Schweiz Rundt
Schweiz Rundt, Bjergkonkurrencen
Schweiz Rundt, Etapesejr
Schweiz Rundt, Pointkonkurrencen
Serbien Rundt
Serbien Rundt, Etapesejr
Settimana Ciclistica Lombarda
Settimana Ciclistica Lombarda, Etapesejr
Settimana Internazionale di Coppi e Bartali
Settimana Internazionale di Coppi e Bartali, Etapesejr
Sint-Martinus Kontich (Junior)
Sint-Martinus Kontich (Junior), Etapesejr
Slovakiet Rundt
Slovakiet Rundt, Etapesejr
Slovenien Rundt
Slovenien Rundt, Etapesejr
Sparkassen Münsterland Tour (Junior)
Sparkassen Münsterland Tour (Junior), Etapesejr
Ster van Zuid-Limburg (Junior)
Ster van Zuid-Limburg (Junior), Etapesejr
Ster ZLM Toer/Ster Elektrotoer
Ster ZLM Toer/Ster Elektrotoer, Etapesejr
Szlakiem Grodòw Piastowskich
Szlakiem Grodòw Piastowskich, Etapesejr
Thüringen-Rundfahrt
Thüringen-Rundfahrt, Etapesejr
Tidaholm U6 Cycle Tour
Tidaholm U6 Cycle Tour, Etapesejr
Tidaholm U6 Cycle Tour; (U/13)
Tidaholm U6 Cycle Tour; (U/13), Etapesejr
Tidaholm U6 Cycle Tour; (U/15)
Tidaholm U6 Cycle Tour; (U/15), Etapesejr
Tidaholm U6 Cycle Tour; (U/16)
Tidaholm U6 Cycle Tour; (U/16), Etapesejr
Tidaholm U6 Cycle Tour; (U/17)
Tidaholm U6 Cycle Tour; (U/17), Etapesejr
Tidaholm U6 Cycle Tour; (U/19-Junior)
Tidaholm U6 Cycle Tour; (U/19-Junior), Etapesejr
Tirreno-Adriatico
Tirreno-Adriatico, Bjergkonkurrencen
Tirreno-Adriatico, Etapesejr
Tirreno-Adriatico, Pointkonkurrencen
Tirreno-Adriatico, Ungdomskonkurrencen
Toscana Coppa delle Nazioni U/23
Toscana Coppa delle Nazioni U/23, Etapesejr
Tour d'Algérie
Tour d'Algérie, Etapesejr
Tour d'Azerbaïdjan
Tour d'Azerbaïdjan, Etapesejr
Tour d'Indonesia
Tour d'Indonesia, Etapesejr
Tour de Beauce
Tour de Beauce, Etapesejr
Tour de Berlin
Tour de Berlin, Etapesejr
Tour de Blida
Tour de Blida, Etapesejr
Tour de Bretagne/Granitiers
Tour de Bretagne/Granitiers, Etapesejr
Tour de Himmelfart (U/11)
Tour de Himmelfart (U/11), Etapesejr
Tour de Himmelfart (U/13)
Tour de Himmelfart (U/13), Etapesejr
Tour de Himmelfart (U/14)
Tour de Himmelfart (U/14), Etapesejr
Tour de Himmelfart (U/15)
Tour de Himmelfart (U/15), Etapesejr
Tour de Himmelfart (U/16)
Tour de Himmelfart (U/16), Etapesejr
Tour de Himmelfart (U/17)
Tour de Himmelfart (U/17), Etapesejr
Tour de Himmelfart (U/19-Junior)
Tour de Himmelfart (U/19-Junior), Etapesejr
Tour de l'Abitibi (Junior)
Tour de l'Abitibi (Junior), Etapesejr
Tour de l'Ain
Tour de l'Ain, Etapesejr
Tour de l'Avenir
Tour de l'Avenir, Bjergkonkurrencen
Tour de l'Avenir, Etapesejr
Tour de l'Avenir, Pointkonkurrencen
Tour de l'Eurometropole/Circuit Franco-Belge
Tour de l'Eurometropole/Circuit Franco-Belge, Etapesejr
Tour de la Région Wallonne
Tour de la Région Wallonne, Etapesejr
Tour de Langkawi
Tour de Langkawi, Bjergkonkurrencen
Tour de Langkawi, Etapesejr
Tour de Langkawi, Pointkonkurrencen
Tour de Liége
Tour de Liége, Etapesejr
Tour de Mumbai
Tour de Mumbai, Etapesejr
Tour de Picardie
Tour de Picardie, Etapesejr
Tour de San Luis
Tour de San Luis, Etapesejr
Tour de Tipaza
Tour de Tipaza, Etapesejr
Tour des Fjords
Tour des Fjords, Etapesejr
Tour des Portes du Pays d'Othe (Junior)
Tour des Portes du Pays d'Othe (Junior), Etapesejr
Tour Down Under
Tour Down Under, Etapesejr
Tour du Limousin
Tour du Limousin, Etapesejr
Tour du Loir-et-Cher
Tour du Loir-et-Cher, Etapesejr
Tour du Maroc
Tour du Maroc, Etapesejr
Tour du Pays de Vaud (Junior)
Tour du Pays de Vaud (Junior), Etapesejr
Tour du Poitou-Charentes
Tour du Poitou-Charentes, Etapesejr
Tour International de Setif
Tour International de Setif, Etapesejr
Tour of Alberta
Tour of Alberta, Etapesejr
Tour of Beijing
Tour of Beijing, Etapesejr
Tour of Britain
Tour of Britain, Etapesejr
Tour of California
Tour of California, Etapesejr
Tour of China I
Tour of China I, Etapesejr
Tour of China II
Tour of China II, Etapesejr
Tour of East Java
Tour of East Java, Etapesejr
Tour of Estonia
Tour of Estonia, Etapesejr
Tour of Georgia
Tour of Georgia, Etapesejr
Tour of Hainan
Tour of Hainan, Etapesejr
Tour of Istria
Tour of Istria, Etapesejr
Tour of Malopolska
Tour of Malopolska, Etapesejr
Tour of Missouri
Tour of Missouri, Etapesejr
Tour of Norway
Tour of Norway, Bjergkonkurrencen
Tour of Norway, Etapesejr
Tour of Norway, Pointkonkurrencen
Tour of Norway, Ungdomskonkurrencen
Tour of Oman
Tour of Oman, Etapesejr
Tour of Qatar
Tour of Qatar, Etapesejr
Tour of Qinghai Lake
Tour of Qinghai Lake, Etapesejr
Tour of Rhodes
Tour of Rhodes, Etapesejr
Tour of Singkarak
Tour of Singkarak, Etapesejr
Tour of South-Africa
Tour of South-Africa, Etapesejr
Tour of Southland
Tour of Southland, Etapesejr
Tour of Taihu Lake
Tour of Taihu Lake, Etapesejr
Tour of Taiwan
Tour of Taiwan, Etapesejr
Tour of Thailand
Tour of Thailand, Etapesejr
Tour of the Alps/Giro del Trentino
Tour of the Alps/Giro del Trentino, Etapesejr
Tour of the Gila
Tour of the Gila, Etapesejr
Tour of Utah
Tour of Utah, Etapesejr
Tour of Wellington
Tour of Wellington, Etapesejr
Tour of Yorkshire
Tour of Yorkshire, Etapesejr
Tour ta' Malta
Tour ta' Malta, Etapesejr
Tre dage ved Panne
Tre dage ved Panne, Etapesejr
Triptyque des Monts et Châteaux-Frasnes
Triptyque des Monts et Châteaux-Frasnes, Etapesejr
Trofeo Karlsberg
Trofeo Karlsberg, Etapesejr
Trophée Centre Morbihan (Junior)
Trophée Centre Morbihan (Junior), Etapesejr
Tyrkiet Rundt
Tyrkiet Rundt, Etapesejr
Tyskland Rundt
Tyskland Rundt, Etapesejr
Tønsberg 4 dages
Tønsberg 4 dages, Etapesejr
USA Pro Cycling Challenge
USA Pro Cycling Challenge, Etapesejr
Volta ao Alentejo
Volta ao Alentejo, Etapesejr
Volta ao Algarve
Volta ao Algarve, Etapesejr
Vuelta a Aragon
Vuelta a Aragon, Etapesejr
Vuelta a Asturias
Vuelta a Asturias, Etapesejr
Vuelta a Burgos
Vuelta a Burgos, Etapesejr
Vuelta a Castilla-León
Vuelta a Castilla-León, Etapesejr
Vuelta a Murcia, Etapesejr
Vuelta a San Juan
Vuelta a San Juan, Etapesejr
Vuelta a Valencia
Vuelta a Valencia, Etapesejr
Vuelta Mexico Telmex
Vuelta Mexico Telmex, Etapesejr
World Ports Classic
World Ports Classic, Etapesejr
Youth Tour (U/11)
Youth Tour (U/11), Etapesejr
Youth Tour (U/13)
Youth Tour (U/13), Etapesejr
Youth Tour (U/15)
Youth Tour (U/15), Etapesejr
Youth Tour (U/17)
Youth Tour (U/17), Etapesejr
Youth Tour (U/19-Junior)
Youth Tour (U/19-Junior), Etapesejr
ZLM Tour
ZLM Tour, Etapesejr
Østrig Rundt
Østrig Rundt, Etapesejr

C: Endagsløb

Alpe Klassikeren
Amstel Curacao
Amstel Gold Race
Antwerpse Havenpijl
Arnhem Veenendaal
Bernaudeau Junior
Binche-Tournai-Binche
Bordeaux-Paris
Boucles Catalanes
Boucles de l'Aulne - Châteaulin
Boucles du Sud-Ardèche
Brabantse Pijl
Bruxelles-Zepperen
Cadel Evans Great Ocean Road Race
Challenge Sprint Pro, Québec
Châteauroux Classic de l'Indre
Cholet-Pays de Loire
Chrono Champenois
Chrono des Herbiers (Junior)
Chrono des Herbiers, U/23
Chrono des Nations/Herbiers
Circuit d'Alger
Clásica de Almería
Classic Impanis - Van Petegem
Classic Loire Atlantique
Classica Corsica
Classica Sarda
Coppa Agostoni
Coppa Bernocchi
Coppa dei Laghi - Trofeo Almar
Coppa Placci
Coppa Sabatini
Coppa San Geo
Critérium International de Setif
Delta Tour Zeeland
Dorpenomloop Rucphen
Duo Normand
Dwars door de Vlaamse Ardennen
Dwars door Drenthe
Dwars door het Hageland
Dwars door Vlaanderen
Dwars door West-Vlaanderen
Firenze-Empoli
Firenze-Pistoia
Flandern Rundt
Flandern Rundt, Junior
Flandern Rundt, U/23
Flèche Ardennaise
Flèche d'Emeraude
Fléche Wallonne
Gent-Menen (Junior)
Gent-Wevelgem
Gent-Wevelgem (Junior) Grote Prijs André Noyelle
Gent-Wevelgem, U/23
Giro del Friuli
Giro del Mendrisiotto
Giro del Piemonte
Giro dell'Appennino
Giro dell'Emilia
Giro di Lombardie
Giro Nortorf
Giro Nortorf, U/11
Giro Nortorf, U/13
Giro Nortorf, U/15
Giro Nortorf, U/17
Giro Nortorf, U/19-Junior
GP Beghelli, Milano-Vignola
GP Buchholz
GP Costa degli Etruschi
GP de la Ville de Nogent-sur-Oise
GP de la Ville de Rennes
GP Izola
GP Laguna Porec
GP Ouest France-Plouay
GP Samyn
GP Triberg/Schwarzwald
Gran Premio Città di Camaiore
Gran Premio de Llodio
Gran Premio della Liberazione, U/23
Gran Premio Industria e Commercio di Prato
Gran Premio Nobili
Gran Premio San Giuseppe
Grand Prix Cristal Energie
Grand Prix Cycliste de Montréal
Grand Prix Cycliste de Quebec
Grand Prix d'Isberque
Grand Prix d'Ouverture, Marseillaise
Grand Prix de Denain
Grand Prix de Fourmies
Grand Prix de la Somme
Grand Prix de la Ville de Lillers
Grand Prix de Plumelec
Grand Prix des Nations
Grand Prix di Lugano
Grand Prix Dippach
Grand Prix E3 Harelbeke
Grand Prix E3 Harelbeke (Junior)
Grand Prix Eddy Merckx
Grand Prix François Faber
Grand Prix Indurain
Grand Prix Jef Scherens
Grand Prix of Moscow
Grand Prix Pino Cerami
Grand Prix Stad Zottegem
Grand Prix Van Steenbergen
Grand Prix Wallonie
Grand Prix Wanzele
Grand Prix Waregem, U/23
Grosser Preis des Kantons Aargau, Gippingen
Guido Reybrouck Classic (Junior)
Halle-Ingooigem
Hamburg Cyclassics
Handzame Classic
Haribo Classic
Heistse Pijl
Hel van het Mergelland/Volta Limburg Classic
Holdtidskørsel - Eindhoven
Japan Cup
Kampioenschap van Vlaanderen
Kattekoers, Gent-Leper
Klasika Primavera
Kuurne-Bruxelles-Kuurne
Kuurne-Bruxelles-Kuurne (Junior)
La Côte Picarde
La Drôme Classic
La Poly Normande
La Roue Tourangelle
Liege-Bastogne-Liege
Liege-Bastogne-Liege, U23/Amatører
Memorial Cimurri-Gran Premio Bioera
Midlands International CiCLE Classic
Milano-San Remo
Milano-Torino
Münsterland-Giro
Nationale Sluitingsprijs
Neuseen Classics - Rund um die Braunkohle
Nokere Koerse
Omloop der Vlaamse Gewesten (Junior)
Omloop Het Volk/Nieuwsblad
Omloop Mandel-Leie-Schelde (Junior)
Omloop van het Houtland, Lichtervelde
Omloop van het Waasland/Circuit du Pays Waes
Paris-Bourges
Paris-Brest-Paris
Paris-Bruxelles
Paris-Camembert
Paris-Roubaix
Paris-Roubaix, Junior
Paris-Roubaix, U/23
Paris-Tours
Paris-Tours, U/23
Paris-Troyes
Philadelphia International Championship, USPro
Profwedstrijd te Kortemark
ProRace Berlin
RideLondon-Surrey Classic
Ringenloppet
Ringenloppet, Junior
Ringerike Grand Prix
Rogaland Grand Prix
Roma Maxima/Giro di Lazio
Ronde van Drenthe
Ronde van het Groene Hart
Ronde van Limburg
Ronde van Noord-Holland
Ronde van Overijssel
Route Adélie de Vitré
Rund um Ascheffel
Rund um Ascheffel, U/11
Rund um Ascheffel, U/13
Rund um Ascheffel, U/15
Rund um Ascheffel, U/17
Rund um Ascheffel, U/19-Junior
Rund um Berlin
Rund um den Finanzplatz Eschborn-Frankfurt
Rund um den Finanzplatz Eschborn-Frankfurt, U/23
Rund um den Flughafen Köln-Bonn
Rund um den Sachsenring
Rund um die Hainleite Erfurt, TEAG
Rund um die Nürnberger Altstadt
Rund um Düren
Rund um Köln
Saitama Criterium
San Sebastian-San Sebastian
Scandinavian Race, Uppsala
Schaal Sels
Scheldeprijs Schoten
Skandis GP
Sparkassen Giro Bochum
Ster van Zwolle
Strade Bianche/Monte Paschi Eroica
Sundvolden/Hadeland GP
Taiwan K.O.M. Challenge
Tour de Rijke
Tour de Vendée
Tour Down Under Classic/People's Choice Classic
Tour du Finistère
Tour of Almaty
Tre Valle Varesine
Trio Normand
Tro-Bro Léon
Trofee der Vlaamse Ardennen, Junior
Trofeo Alcide De Gasperi
Trofeo Baracchi
Trofeo Città di Borgomanero
Trofeo Comune di Vertova (Junior)
Trofeo Emilio Paganessi (Junior)
Trofeo Laigueglia
Trofeo Luis Puig
Trofeo Matteotti
Trophée des Grimpeurs
Velothon Stockholm
Velothon Wales
Vlaamse Pijl Harelbeke
Vlaamse Scheldeboorden
Vuelta a Murcia
Zellik-Galmaarden
Züri Metzgete
Östgötaloppet

D: Danske endagsløb/Cup

Aalborg Grand Prix
Amerika Løbet
Bikebuster Junior Cup, Afdeling
Bikebuster Junior Cup, Samlet
Colliers Classic
CSC Copenhagen Cycling
Dansk endagsløb, A-klasse
Dansk endagsløb, B-klasse
Dansk endagsløb, C-klasse
Dansk endagsløb, D-klasse
Dansk endagsløb, H30
Dansk endagsløb, H40
Dansk endagsløb, H50
Dansk endagsløb, H60
Dansk endagsløb, H70
Dansk endagsløb, U/11
Dansk endagsløb, U/13
Dansk endagsløb, U/15
Dansk endagsløb, U/17
Dansk endagsløb, U/19-Junior
Demin Skilte Junior Cup, Afdeling
Demin Skilte Junior Cup, Samlet
Designa Grandprix
Fyen Rundt
GP Copenhagen-Odsherred Classic
GP Horsens
GP Viborg/Destination Thy
Grand Prix Herning
Hadsten Grand Prix
Herning Gadeløbet
Himmerland Rundt
Kolding Grand Prix
Lindberg Sport Junior Cup, Afdeling
Lindberg Sport Junior Cup, Samlet
Marcello Bergamo Pinsecup, A-klasse
Marcello Bergamo Pinsecup, B-klasse
Marcello Bergamo Pinsecup, C-klasse
Marcello Bergamo Pinsecup, D-klasse
Marcello Bergamo Pinsecup, H40
Marcello Bergamo Pinsecup, H50
Marcello Bergamo Pinsecup, H60
Marcello Bergamo Pinsecup, H70
Marcello Bergamo Pinsecup, U/11
Marcello Bergamo Pinsecup, U/13
Marcello Bergamo Pinsecup, U/15
Marcello Bergamo Pinsecup, U/17
Marcello Bergamo Pinsecup, U/19-Junior
Post Cuppen, Afdeling
Post Cuppen, Samlet
Rent Liv/Skive Løbet
Rundt om Lunden
September Cup
Sparekassen Himmerland Grand Prix
Stensballe Trailercenter Løbet
Stjerneløbet
Tornado Cup U/17, Afdeling
Tornado Cup U/17, Samlet
Tour de Charlottenlund
Tv2 på Tour, Junior Race
Tv2 på Tour, Senior Race

E: Mesterskaber, Landevej

Amerikanske mesterskab i enkeltstart
Amerikanske mesterskab i enkeltstart, Junior
Amerikanske mesterskab i enkeltstart, U/23
Amerikanske mesterskab i linieløb
Amerikanske mesterskab i linieløb, Junior
Amerikanske mesterskab i linieløb, U/23
Australske mesterskab i enkeltstart
Australske mesterskab i enkeltstart, Junior
Australske mesterskab i enkeltstart, U/23
Australske mesterskab i linieløb
Australske mesterskab i linieløb, Junior
Australske mesterskab i linieløb, U/23
Belgiske mesterskab i enkeltstart
Belgiske mesterskab i enkeltstart, Junior
Belgiske mesterskab i enkeltstart, U23
Belgiske mesterskab i linieløb
Belgiske mesterskab i linieløb, Junior
Belgiske mesterskab i linieløb, U/23
Britiske mesterskab i enkeltstart
Britiske mesterskab i enkeltstart, U/23
Britiske mesterskab i linieløb
Britiske mesterskab i linieløb, Junior
Britiske mesterskab i linieløb, U/23
Canadiske mesterskab i enkeltstart
Canadiske mesterskab i enkeltstart, Junior
Canadiske mesterskab i enkeltstart, U/23
Canadiske mesterskab i linieløb
Canadiske mesterskab i linieløb, Junior
Canadiske mesterskab i linieløb, U/23
Commonwealth Games, Enkeltstart
Commonwealth Games, Holdtidskørsel
Commonwealth Games, Linieløb
Danske mesterskab i enkeltstart
Danske mesterskab i enkeltstart, Junior
Danske mesterskab i enkeltstart, U/11
Danske mesterskab i enkeltstart, U/13
Danske mesterskab i enkeltstart, U/15
Danske mesterskab i enkeltstart, U/17
Danske mesterskab i enkeltstart, U/23
Danske mesterskab i enkeltstart, Veteran H30
Danske mesterskab i enkeltstart, Veteran H40
Danske mesterskab i enkeltstart, Veteran H45
Danske mesterskab i enkeltstart, Veteran H50
Danske mesterskab i enkeltstart, Veteran H55
Danske mesterskab i enkeltstart, Veteran H60
Danske mesterskab i enkeltstart, Veteran H70
Danske mesterskab i holdløb
Danske mesterskab i holdløb, Junior
Danske mesterskab i holdløb, U/11
Danske mesterskab i holdløb, U/13
Danske mesterskab i holdløb, U/15
Danske mesterskab i holdløb, U/17
Danske mesterskab i linieløb
Danske mesterskab i linieløb, Junior
Danske mesterskab i linieløb, U/11 (A)
Danske mesterskab i linieløb, U/11 (B)
Danske mesterskab i linieløb, U/13 (A)
Danske mesterskab i linieløb, U/13 (B)
Danske mesterskab i linieløb, U/15 (A)
Danske mesterskab i linieløb, U/15 (B)
Danske mesterskab i linieløb, U/15 (C)
Danske mesterskab i linieløb, U/17 (A)
Danske mesterskab i linieløb, U/17 (B)
Danske mesterskab i linieløb, U/23
Danske mesterskab i linieløb, Veteran H30
Danske mesterskab i linieløb, Veteran H40
Danske mesterskab i linieløb, Veteran H45
Danske mesterskab i linieløb, Veteran H50
Danske mesterskab i linieløb, Veteran H55
Danske mesterskab i linieløb, Veteran H60
Danske mesterskab i linieløb, Veteran H70
EM i enkeltstart
EM i enkeltstart, Junior
EM i enkeltstart, U/23
EM i linieløb
EM i linieløb, Junior
EM i linieløb, U/23
Estiske mesterskab i enkeltstart
Estiske mesterskab i enkeltstart, Junior
Estiske mesterskab i enkeltstart, U/23
Estiske mesterskab i linieløb
Estiske mesterskab i linieløb, Junior
Estiske mesterskab i linieløb, U/23
Europæiske Lege i enkeltstart
Europæiske Lege i linieløb
Finske mesterskab i enkeltstart
Finske mesterskab i enkeltstart, Junior
Finske mesterskab i enkeltstart, U/23
Finske mesterskab i linieløb
Finske mesterskab i linieløb, Junior
Finske mesterskab i linieløb, U/23
Franske mesterskab i enkeltstart
Franske mesterskab i enkeltstart, Junior
Franske mesterskab i enkeltstart, U/23
Franske mesterskab i linieløb
Franske mesterskab i linieløb, Junior
Franske mesterskab i linieløb, U/23
Hollandske mesterskab i enkeltstart
Hollandske mesterskab i enkeltstart, Junior
Hollandske mesterskab i enkeltstart, U/23
Hollandske mesterskab i linieløb
Hollandske mesterskab i linieløb, Junior
Hollandske mesterskab i linieløb, U/23
Hviderussiske mesterskab i enkeltstart
Hviderussiske mesterskab i enkeltstart, U/23
Hviderussiske mesterskab i linieløb
Hviderussiske mesterskab i linieløb, U/23
Irske mesterskab i enkeltstart
Irske mesterskab i enkeltstart, Junior
Irske mesterskab i enkeltstart, U/23
Irske mesterskab i linieløb
Irske mesterskab i linieløb, Junior
Irske mesterskab i linieløb, U/23
Island Games, Enkeltstart
Island Games, Linieløb
Italienske mesterskab i enkeltstart
Italienske mesterskab i enkeltstart, Junior
Italienske mesterskab i enkeltstart, U/23
Italienske mesterskab i linieløb
Italienske mesterskab i linieløb, Junior
Italienske mesterskab i linieløb, U/23
Kasakhstanske mesterskab i enkeltstart
Kasakhstanske mesterskab i enkeltstart, Junior
Kasakhstanske mesterskab i enkeltstart, U/23
Kasakhstanske mesterskab i linieløb
Kasakhstanske mesterskab i linieløb, Junior
Kasakhstanske mesterskab i linieløb, U/23
Lettiske mesterskab i enkeltstart
Lettiske mesterskab i enkeltstart, Junior
Lettiske mesterskab i enkeltstart, U/23
Lettiske mesterskab i linieløb
Lettiske mesterskab i linieløb, Junior
Lettiske mesterskab i linieløb, U/23
Litauiske mesterskab i enkeltstart
Litauiske mesterskab i enkeltstart, Junior
Litauiske mesterskab i enkeltstart, U/23
Litauiske mesterskab i linieløb
Litauiske mesterskab i linieløb, Junior
Litauiske mesterskab i linieløb, U/23
Luxembourgske mesterskab i enkeltstart
Luxembourgske mesterskab i enkeltstart, Junior
Luxembourgske mesterskab i enkeltstart, U/23
Luxembourgske mesterskab i linieløb
Luxembourgske mesterskab i linieløb, Junior
Luxembourgske mesterskab i linieløb, U/23
New Zealandske mesterskab i enkeltstart
New Zealandske mesterskab i enkeltstart, Junior
New Zealandske mesterskab i enkeltstart, U/23
New Zealandske mesterskab i linieløb
New Zealandske mesterskab i linieløb, Junior
New Zealandske mesterskab i linieløb, U/23
Nordisk holdmesterskab
Nordisk mesterskab i enkeltstart
Nordisk mesterskab i enkeltstart, Junior
Nordisk mesterskab i holdløb
Nordisk mesterskab i holdløb, Junior
Nordisk mesterskab i linieløb
Nordisk mesterskab i linieløb, Junior
Norske mesterskab i enkeltstart
Norske mesterskab i enkeltstart, Junior
Norske mesterskab i linieløb
Norske mesterskab i linieløb, Junior
Norske mesterskab i linieløb, U/23
OL i 100 km. holdløb
OL i enkeltstart
OL i linieløb
OL-Ungdom, Criterium
OL-Ungdom, Enkeltstart
OL-Ungdom, Linieløb
Polske mesterskab i enkeltstart
Polske mesterskab i enkeltstart, Junior
Polske mesterskab i enkeltstart, U/23
Polske mesterskab i linieløb
Polske mesterskab i linieløb, Junior
Polske mesterskab i linieløb, U/23
Portugisiske mesterskab i enkeltstart
Portugisiske mesterskab i enkeltstart, Junior
Portugisiske mesterskab i enkeltstart, U/23
Portugisiske mesterskab i linieløb
Portugisiske mesterskab i linieløb, Junior
Portugisiske mesterskab i linieløb, U/23
Russiske mesterskab i enkeltstart
Russiske mesterskab i enkeltstart, Junior
Russiske mesterskab i enkeltstart, U/23
Russiske mesterskab i linieløb
Russiske mesterskab i linieløb, Junior
Russiske mesterskab i linieløb, U/23
Schweiziske mesterskab i enkeltstart
Schweiziske mesterskab i enkeltstart, Junior
Schweiziske mesterskab i enkeltstart, U/23
Schweiziske mesterskab i linieløb
Schweiziske mesterskab i linieløb, Junior
Schweiziske mesterskab i linieløb, U/23
Slovakiske mesterskab i enkeltstart
Slovakiske mesterskab i enkeltstart, Junior
Slovakiske mesterskab i enkeltstart, U/23
Slovakiske mesterskab i linieløb
Slovakiske mesterskab i linieløb, Junior
Slovakiske mesterskab i linieløb, U/23
Spanske mesterskab i enkeltstart
Spanske mesterskab i enkeltstart, Junior
Spanske mesterskab i enkeltstart, U/23
Spanske mesterskab i linieløb
Spanske mesterskab i linieløb, Junior
Spanske mesterskab i linieløb, U/23
Svenske mesterskab i enkeltstart
Svenske mesterskab i enkeltstart, Junior
Svenske mesterskab i enkeltstart, U/23
Svenske mesterskab i linieløb
Svenske mesterskab i linieløb, Junior
Svenske mesterskab i linieløb, U/23
Sydafrikanske mesterskab i enkeltstart
Sydafrikanske mesterskab i enkeltstart, Junior
Sydafrikanske mesterskab i enkeltstart, U/23
Sydafrikanske mesterskab i linieløb
Sydafrikanske mesterskab i linieløb, Junior
Sydafrikanske mesterskab i linieløb, U/23
Tjekkiske mesterskab i enkeltstart
Tjekkiske mesterskab i enkeltstart, Junior
Tjekkiske mesterskab i enkeltstart, U/23
Tjekkiske mesterskab i linieløb
Tjekkiske mesterskab i linieløb, Junior
Tjekkiske mesterskab i linieløb, U/23
Tyske mesterskab i enkeltstart
Tyske mesterskab i enkeltstart, Junior
Tyske mesterskab i enkeltstart, U/23
Tyske mesterskab i linieløb
Tyske mesterskab i linieløb, Junior
Tyske mesterskab i linieløb, U/23
Ukrainske mesterskab i enkeltstart
Ukrainske mesterskab i enkeltstart, Junior
Ukrainske mesterskab i enkeltstart, U/23
Ukrainske mesterskab i linieløb
Ukrainske mesterskab i linieløb, Junior
Ukrainske mesterskab i linieløb, U/23
VM i 100 km. holdløb
VM i enkeltstart, Junior
VM i enkeltstart, Professionelle
VM i enkeltstart, U/23
VM i holdtidskørsel, Trade Teams
VM i linieløb, Amatører/U23
VM i linieløb, Junior
VM i linieløb, Professionelle
Østrigske mesterskab i enkeltstart
Østrigske mesterskab i enkeltstart, Junior
Østrigske mesterskab i enkeltstart, U/23
Østrigske mesterskab i linieløb
Østrigske mesterskab i linieløb, U/23

F: Mesterskaber, Bane

Commonwealth Games, 1.000 meter på tid
Commonwealth Games, 4.000 meter holdforfølgelsesløb
Commonwealth Games, Holdsprint
Commonwealth Games, Indiv. forfølgelsesløb
Commonwealth Games, Keirin
Commonwealth Games, Pointløb
Commonwealth Games, Scratch
Commonwealth Games, Sprint
Commonwealth Games, Tandem
Danske mesterskab i 1.000 meter på tid
Danske mesterskab i 1.000 meter på tid, Junior
Danske mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb
Danske mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb, Junior
Danske mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb, U/17
Danske mesterskab i dansk mil
Danske mesterskab i indiv. forfølgelsesløb
Danske mesterskab i indiv. forfølgelsesløb, Junior
Danske mesterskab i keirin
Danske mesterskab i omnium
Danske mesterskab i omnium, H30
Danske mesterskab i omnium, H40
Danske mesterskab i omnium, H50
Danske mesterskab i omnium, H60
Danske mesterskab i omnium, U/11
Danske mesterskab i omnium, U/13
Danske mesterskab i omnium, U/15
Danske mesterskab i omnium, U/17
Danske mesterskab i omnium, U/19-Junior
Danske mesterskab i parløb
Danske mesterskab i parløb, Junior
Danske mesterskab i parløb, U/15
Danske mesterskab i parløb, U/17
Danske mesterskab i pointløb
Danske mesterskab i pointløb, Junior
Danske mesterskab i scratch
Danske mesterskab i scratch, Junior
Danske mesterskab i sprint
Danske mesterskab i sprint, Junior
Danske mesterskab i tandem
EM i 1.000 meter på tid
EM i 1.000 meter på tid, Junior
EM i 1.000 meter på tid, U/23
EM i 4.000 meter holdforfølgelsesløb
EM i 4.000 meter holdforfølgelsesløb, Junior
EM i 4.000 meter holdforfølgelsesløb, U/23
EM i Derny
EM i holdsprint
EM i holdsprint, Junior
EM i holdsprint, U/23
EM i indiv. forfølgelsesløb
EM i indiv. forfølgelsesløb, Junior
EM i indiv. forfølgelsesløb, U/23
EM i keirin
EM i keirin, Junior
EM i keirin, U/23
EM i omnium
EM i omnium, Junior
EM i omnium, U/23
EM i parløb
EM i parløb, Junior
EM i parløb, U/23
EM i pointløb
EM i pointløb, Junior
EM i pointløb, U/23
EM i scratch
EM i scratch, Junior
EM i scratch, U/23
EM i sprint
EM i sprint, Junior
EM i sprint, U/23
EM i udskilningsløb
Nordisk mesterskab i 1.000 meter på tid
Nordisk mesterskab i 1.000 meter på tid, Junior
Nordisk mesterskab i 1.000 meter på tid, U/17
Nordisk mesterskab i 10 kilometer på tid
Nordisk mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb
Nordisk mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb, Junior
Nordisk mesterskab i indiv. forfølgelsesløb
Nordisk mesterskab i indiv. forfølgelsesløb, Junior
Nordisk mesterskab i indiv. forfølgelsesløb, U/17
Nordisk mesterskab i keirin
Nordisk mesterskab i keirin, Junior
Nordisk mesterskab i keirin, U/17
Nordisk mesterskab i parløb
Nordisk mesterskab i parløb, U/17
Nordisk mesterskab i pointløb
Nordisk mesterskab i pointløb, Junior
Nordisk mesterskab i pointløb, U/17
Nordisk mesterskab i scratch
Nordisk mesterskab i scratch, U/17
Nordisk mesterskab i scratch; Junior
Nordisk mesterskab i sprint
Nordisk mesterskab i sprint, Junior
Nordisk mesterskab i sprint, U/17
Nordisk mesterskab i tempoløb
Nordisk mesterskab i tempoløb, Junior
Nordisk mesterskab i tempoløb, U/17
Nordisk mesterskab i udskilningsløb
Nordisk mesterskab i udskilningsløb, Junior
Nordisk mesterskab i udskilningsløb, U/17
OL i 1.000 meter på tid
OL i 4.000 meter holdforfølgelsesløb
OL i holdsprint
OL i indiv. forfølgelsesløb
OL i keirin
OL i omnium
OL i parløb
OL i pointløb
OL i sprint
OL i tandem
VM i 1.000 meter på tid
VM i 1.000 meter på tid, Junior
VM i 4.000 meter holdforfølgelsesløb
VM i 4.000 meter holdforfølgelsesløb, Junior
VM i holdsprint
VM i holdsprint, Junior
VM i indiv. forfølgelsesløb, Amatører
VM i indiv. forfølgelsesløb, Junior
VM i indiv. forfølgelsesløb, Professionelle/Elite
VM i keirin
VM i keirin, Junior
VM i omnium
VM i omnium, Junior
VM i parløb
VM i parløb, Junior
VM i pointløb, Amatører
VM i pointløb, Junior
VM i pointløb, Professionelle/Elite
VM i scratch
VM i scratch, Junior
VM i sprint, Amatører
VM i sprint, Junior
VM i sprint, Professionelle/Elite

G: Mesterskaber, Cykelcross

Danske mesterskab i cykelcross
Danske mesterskab i cykelcross, Junior
Danske mesterskab i cykelcross, U/11
Danske mesterskab i cykelcross, U/13
Danske mesterskab i cykelcross, U/15
Danske mesterskab i cykelcross, U/17
Danske mesterskab i cykelcross, U/23
EM i cykelcross
EM i cykelcross, Junior
EM i cykelcross, U/23
VM i cykelcross
VM i cykelcross, Junior
VM i cykelcross, U/23

H: Danske crossløb

Danske crossløb, A-klasse
Danske crossløb, B-klasse
Danske crossløb, U/11
Danske crossløb, U/13
Danske crossløb, U/15
Danske crossløb, U/17
Danske crossløb, U/19-Junior

I: Banestævner

3-dagesløbet Junior
Dansk 2-timers parløbs Omnium
Dansk banestævne, Elite
Dansk banestævne, Junior/Ungdom
Dansk banestævne, Øvrige
Dansk Par-Omnium
DBCs 10 km mesterskab
DBCs Derny-pace mesterskab
DBCs Grand Prix, Amatører/Open
DBCs Grand Prix, Professionelle
Kim Refshammers Mindeløb
Mini 6-dagesløb, København
Parløb Bremen, U/19
UCI World Cup, 1.000 meter på tid
UCI World Cup, 1.000 meter på tid, Samlet
UCI World Cup, 4.000 meter holdforfølgelsesløb
UCI World Cup, Holdsprint
UCI World Cup, Holdsprint, Samlet
UCI World Cup, Indiv. forfølgelsesløb
UCI World Cup, Indiv. forfølgelsesløb, Samlet
UCI World Cup, Keirin
UCI World Cup, Keirin, Samlet
UCI World Cup, Omnium
UCI World Cup, Omnium, Samlet
UCI World Cup, Parløb
UCI World Cup, Pointløb
UCI World Cup, Pointløb, Samlet
UCI World Cup, Scratch
UCI World Cup, Scratch, Samlet
UCI World Cup, Sprint
UCI World Cup, Sprint, Samlet
UIV Cup, Alkmaar
UIV Cup, Amsterdam
UIV Cup, Berlin
UIV Cup, Bremen
UIV Cup, Dortmund
UIV Cup, Fiorenzuola
UIV Cup, Gent
UIV Cup, München
UIV Cup, Rotterdam
UIV Cup, Stuttgart
UIV Cup, Zürich
UIV Cup/Amatør Cup, København
UIV listen
UIV talent Cup, Samlet

J: Præmielister

DCU præmieliste, A-klasse
DCU præmieliste, B-klasse
DCU præmieliste, C-klasse
DCU præmieliste, D-klasse
DCU præmieliste, H40
DCU præmieliste, H50
DCU præmieliste, H60
DCU præmieliste, H70
DCU præmieliste, U/11
DCU præmieliste, U/13
DCU præmieliste, U/15
DCU præmieliste, U/17
DCU præmieliste, U/19-Junior
Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse
Fynsk distrikts præmieliste, Junior
Fynsk distrikts præmieliste, U17/Ungdom1/Begynder
Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse
Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, Junior
Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, U15
Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, U17/Ungdom1/Begynder
Københavns distrikts præmieliste, A-klasse
Københavns distrikts præmieliste, Junior
Københavns distrikts præmieliste, U17/Ungdom1/Begynder
Odensebanens præmieliste, A-klasse/Amatør/Senior
Ordrupbanens præmieliste, A-klasse/Senior
Ordrupbanens præmieliste, Junior
Sjællands distrikts præmieliste, A-klasse
Sjællands distrikts præmieliste, Junior
Sjællands distrikts præmieliste, U17/Ungdom1/Begynder

K: Rekorder

1. Challenge Desgrange-Colombo
2. Super Prestige Pernod
3. World Cup'en
4. Pro Tour'en
5. UCI World Ranking
Thorkild Madsen Fondens Legat
Timerekorden
Årets danske cykelrytter
Årets talent

L: Seksdagesløb

Adelaide, 6-dagesløb
Amsterdam, 6-dagesløb
Antwerpen, 6-dagesløb
Apeldoorn, 6-dagesløb
Atlanta, 6-dagesløb
Atlantic-City, 6-dagesløb
Barcelona, 6-dagesløb
Berlin, 6-dagesløb
Boston, 6-dagesløb
Brabant, 6-dagesløb
Bremen, 6-dagesløb
Breslau, 6-dagesløb
Bruxelles, 6-dagesløb
Buenos Aires, 6-dagesløb
Buffalo, 6-dagesløb
Charleroi, 6-dagesløb
Chicago, 6-dagesløb
Cleveland, 6-dagesløb
Columbus, 6-dagesløb
Delhi, 6-dagesløb
Detroit, 6-dagesløb
Dortmund, 6-dagesløb
Dresden, 6-dagesløb
Essen, 6-dagesløb
Fiorenzuola, 6-dagesløb (Udendørs)
Frankfurt, 6-dagesløb
Gent, 6-dagesløb
Grenoble, 6-dagesløb
Groningen, 6-dagesløb
Hamburg, 6-dagesløb
Hannover, 6-dagesløb
Hasselt, 6-dagesløb
Herning, 6-dagesløb
Hollywood Championship Cycling, 3-dagesløb
Indianapolis, 6-dagesløb
Kansas-City, 6-dagesløb
Kiel, 6-dagesløb
København, 6-dagesløb
Köln, 6-dagesløb
Launceston, 6-dagesløb
Leipzig, 6-dagesløb
Lille, 6-dagesløb
London, 6-dagesløb
Los Angeles, 6-dagesløb
Louisville, 6-dagesløb
Maastricht, 6-dagesløb
Madrid, 6-dagesløb
Mainz, 6-dagesløb
Mallorca, 6-dagsfinale
Marseille, 6-dagesløb
Maryborough, 6-dagesløb
Melbourne, 6-dagesløb
Milano, 6-dagesløb
Milwaukee, 6-dagesløb
Minneapolis, 6-dagesløb
Montreal, 6-dagesløb
München, 6-dagesløb
Münster, 6-dagesløb
New Castle, 6-dagesløb
New York, 6-dagesløb
Newark, 6-dagesløb
Nice, 6-dagesløb
Oakland, 6-dagesløb
Paris, 6-dagesløb
Perth, 6-dagesløb
Philadelphia, 6-dagesløb
Pittsburgh, 6-dagesløb
Pordenone, 3-dagesløb
Portland, 6-dagesløb
Quebec, 6-dagesløb
Rotterdam, 6-dagesløb
Saint Louis, 6-dagesløb
Saint-Etienne, 6-dagesløb
San Francisco, 6-dagesløb
Stuttgart, 6-dagesløb
Sydney, 6-dagesløb
Tilburg, 6-dagesløb
Toronto, 6-dagesløb
Toulouse, 6-dagesløb
Vancouver, 6-dagesløb
Washington, 6-dagesløb
Whyalla, 6-dagesløb
Winnipeg, 6-dagesløb
Zürich, 6-dagesløb
Århus, 6-dagesløb