Bévort, Carl-Frederik


Født
24/11/2003

År Løb Kommentar
2020 Danske mesterskab i parløb, Junior
2019; 5.etape Tour de Himmelfart (U/17), Etapesejr 5. etape
2019; 3.etape Youth Tour (U/17), Etapesejr 3. etape
2019 Rund um Ascheffel, U/17
2019 Dansk endagsløb, U/17 Birkerød BC Åbne Løb
2019 Dansk endagsløb, U/17 Ordup CC Åbne løb
2019 Dansk endagsløb, U/17 Roskilde CR STARK-Løbet
2019 Dansk endagsløb, U/17 Nakskov CC (Enkeltstart)
2019 Dansk endagsløb, U/17 Grøntgrossist Løbet, Køge
2019 Youth Tour (U/17)
2019 Tour de Himmelfart (U/17)
2019 Tour de Himmelfart (U/17), Bakkekonkurrencen
2019 Dansk endagsløb, U/17 Mascot Workwear Løbet, Silkeborg
2019 Dansk endagsløb, U/17 Principia Løbet, Randers
2019 Marcello Bergamo Pinsecup, U/17
2019 Danske mesterskab i holdløb, U/17 ABC
2019 Dansk endagsløb, U/19-Junior CC Hillerød Landevejsløb
2019 Danske mesterskab i enkeltstart, U/17
2019 Danske mesterskab i linieløb, U/17 (A)
2019 Danske mesterskab i omnium, U/19-Junior
2018; 5.etape Tour de Himmelfart (U/16), Etapesejr 5. etape
2018; 1.etape Randers Bike Week (U/17), Etapesejr 1. etape
2018 Dansk endagsløb, U/17 Ordrup CC Løbet
2018 Danske mesterskab i holdløb, U/17 ABC
2018 Dansk endagsløb, U/17 Mogens Lind VVS løbet, Amager
2018 Dansk endagsløb, U/17 Dan Bolig Løbet (Partidskørsel), Værløse Farum Cykle Klub og Holte CK
2018 DCU præmieliste, U/17 7. plads, 163 point
2017; 3.etape Youth Tour (U/15), Etapesejr 3. etape
2017 Dansk endagsløb, U/15 LOXAM Løbet, Næstved
2017 Dansk endagsløb, U/15 Øresunds Cup 1. afdeling, Hillerød
2017 Danske mesterskab i linieløb, U/15 (A)
2017 Dansk endagsløb, U/17 Speditørløbet, Bov
2017 Dansk banestævne, Øvrige DBC Stævne, Scratch (20 omgange) (C+D Klasse) 26.10.2017
2017 DCU præmieliste, U/15 9. plads, 219 point
2015; 3.etape Youth Tour (U/13), Etapesejr 3. etape
2015; 2.etape Randers Bike Week (U/13), Etapesejr 2. etape
2015; 1.etape Randers Bike Week (U/13), Etapesejr 1. etape
2015; Youth Tour (U/13), Etapesejr Prolog
2015 Dansk endagsløb, U/13 ABC's åbne løb
2015 Dansk endagsløb, U/13 Sydkysten Cycling Team Løbet, Hastrup
2015 Dansk endagsløb, U/13 Ordrup CC Åbne Løb
2015 Danske mesterskab i enkeltstart, U/13
2015 Danske mesterskab i holdløb, U/13 Sjælland
2015 DCU præmieliste, U/13 6. plads, 88 point
2015 Randers Bike Week (U/13)
2013 Dansk endagsløb, U/11 ABC's åbne løb, Ganløse