Bigum, Simon


Født
10/04/1993

År Løb Kommentar
2017 Dansk banestævne, Elite Odense stævne, Kombinationsløb (40 omgange) 13.01.2017
2017 Dansk banestævne, Elite Odense stævne, Parløb (100 omgange) 13.01.2017
2017 Dansk banestævne, Elite Odense stævne, Tempoløb (15 omgange) 20.01.2017
2017 Dansk endagsløb, A-klasse Bornholm CCs Påskeløb
2016 UIV Cup, Bremen
2016 Dansk banestævne, Elite Parløb (40 kilometer) 21/1-2016
2016 Dansk banestævne, Elite Udskilningsløb (Omniumafdeling) 30.01.2016
2016 Dansk banestævne, Elite Pointløb (Omniumafdeling) 30.01.2016
2016 Dansk banestævne, Elite Omnium, Samlet 30.01.2016
2016 Dansk banestævne, Elite Odense stævne, Kombinationsløb (40 omgange) 23.10.2016
2016 Dansk banestævne, Elite Odense stævne, Udskilningsløb, 23.10.2016
2016 Dansk banestævne, Elite Peder Pedersens Mindeløb, omnium, 1. afd., Pointløb (30 omgange)
2016 Dansk banestævne, Elite Peder Pedersens Mindeløb, omnium, 3. afd., Udskilningsløb
2016 Dansk banestævne, Elite Peder Pedersens Mindeløb, omnium, Samlet
2016 Dansk banestævne, Elite Peder Pedersens Mindeløb, Parløb
2016 Dansk banestævne, Elite Ballerup, Udskilningsløb, 27.10.2016
2015/2014 UIV talent Cup, Samlet
2015 UIV Cup, Bremen
2015 Dansk banestævne, Elite Thorkild Madsen Memorial, 1. afd. individuelt udskilningsløb 27.10.15
2015 Dansk banestævne, Elite Thorkild Madsen Memorial, 2. afd. 1000 meter på tid - flyvende start 27.10.15
2015 Dansk banestævne, Elite Thorkild Madsen Memorial, 3. afd. Barbados-parløb 27.10.15
2015 Dansk banestævne, Elite Thorkild Madsen Memorial, Samlet 27.10.15
2014 Dansk banestævne, Elite Linieløb (5 kilometer med Derny) 9/1-14
2014 Dansk banestævne, Elite Parløb (30 kilometer) 23/10-14
2013 Dansk banestævne, Elite Gunnar Asmussens Æresløb, Linieløb (10 omgange)
2013 Dansk banestævne, Elite Derny Løb, 24/7-13
2013 Dansk banestævne, Elite Stort handikap for alle ryttere, 24/7-13
2012 Dansk banestævne, Elite Jørgen Leths æresløb, Linieløb (Ti omgange), 1/9-12
2012 Dansk banestævne, Øvrige Parløb (15 kilometer) 8/11-12
2012 Dansk banestævne, Øvrige Parløb (30 minutter) 15/11-12
2011 Danske mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb, Junior Team RCR Odense Junior
2011 Danske mesterskab i parløb, Junior
2011 Dansk etapeløb, U/19-Junior Webike Youth Challenge, 2. etape
2011 Dansk endagsløb, U/19-Junior Hammel Løbet
2011 Dansk banestævne, Elite Niels Fredborgs Æresløb, Senior A
2010; 1.etape Tour du Pays de Vaud (Junior), Etapesejr 1. etape
2010 Dansk banestævne, Junior/Ungdom Pointløb (24 omgange), 21/1-10
2010 Dansk banestævne, Øvrige Udskilningsløb, 18/11-10
2010 Danske mesterskab i scratch, Junior
2010 Danske mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb, Junior Team RCR Odense Junior
2009; 4.etape Tidaholm U6 Cycle Tour; (U/16), Etapesejr 4. etape
2009; 3.etape Tidaholm U6 Cycle Tour; (U/16), Etapesejr 3. etape
2009; Tidaholm U6 Cycle Tour; (U/16), Etapesejr Prolog
2009 Danske mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb, Junior Team Cykling Odense
2009 Dansk banestævne, Øvrige Cup Danmark (Klasse B) Finale, Udskilningsløb
2009 Dansk banestævne, Øvrige Cup Danmark (Klasse B) Finale, Samlet
2009 Dansk banestævne, Øvrige Progressivt pointløb (16 omgange), 5/11-09
2009 Dansk banestævne, Øvrige Cup Danmark (Klasse B) 1. afd., Pointløb (8 kilometer)
2009 Dansk banestævne, Øvrige Cup Danmark (Klasse B) 1. afd., Udskilningsløb
2009 Dansk banestævne, Øvrige Cup Danmark, 5. afd. (Klasse B) Linieløb (15 omgange)
2009 Dansk banestævne, Øvrige Cup Danmark, 5. afd. (Klasse B) Pointløb (20 omgange)
2009 Dansk banestævne, Øvrige Cup Danmark, 5. afd. (Klasse B) Udskilningsløb
2009 Dansk banestævne, Øvrige Cup Danmark (Klasse B) 2. afd., Pointløb (8 kilometer)
2009 Dansk banestævne, Øvrige Cup Danmark (Klasse B) 2. afd., Udskilningsløb
2008 Dansk banestævne, Øvrige Australsk parforfølgelsesløb (20 omgange) 10/1-08
2007 Dansk endagsløb, U/15 Midt-data Løbet, Viborg
2007 Dansk endagsløb, U/15 Favrskov-løbet, Hammel (1)
2007 Dansk etapeløb, U/15 2 Dage ved Århus, Søndag
2007 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, U15 1. plads, 111 point
2006 Dansk etapeløb, U/15 SparNord Etapeløbet, Herning, 1.etape (2)
2006 Dansk etapeløb, U/15 SparNord Etapeløbet, Herning, 2.etape (2)
2006 Dansk etapeløb, U/15 SparNord Etapeløbet, Herning, 3.etape (2)
2006 Dansk etapeløb, U/15 SparNord Etapeløbet, Herning, Samlet (2)
2006 Dansk endagsløb, U/15 Nishiki Løbet, Randers
2006 Dansk endagsløb, U/15 Designa Løbet, Silkeborg (2)
2006 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, U15 2. plads, 107 point
2005 Dansk endagsløb, U/13 Danske Bank Løbet, Nyborg
2005 Dansk endagsløb, U/13 DS-løbet JFM, Hobro
2005 Dansk endagsløb, U/13 Canon DokIt - Partner, Vejle
2005 Dansk endagsløb, U/13 HANDY PRINT LØBET, Skive
2005 Dansk endagsløb, U/13 Sparekassen Thy Løbet
2005 Dansk endagsløb, U/13 Casinoløbet, Fredericia (2)
2005 Dansk etapeløb, U/13 2 dage ved Århus - Lørdag
2003 Dansk endagsløb, U/11 Herning Cykle Klubs åbne løb
2003 Dansk endagsløb, U/11 Kvickly-OK Løbet, Grenaa