Blaudzun, Verner


Født
23/03/1946

År Løb Kommentar
1982 Herning Gadeløbet
1982 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse 1. plads, 109 point
1981 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse 1. plads, 114 point
1980 Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse 2. plads, 10 point
1979 Dansk endagsløb, A-klasse Midtbank Løbet
1979 Dansk endagsløb, A-klasse Holstebro
1979 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse 2. plads, 82 point
1978 Dansk endagsløb, A-klasse Midtbank Løbet
1978 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse 1. plads, 59 point
1977 Danske mesterskab i holdløb Herning
1977 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse 5. plads, 33 point
1977 Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse 1. plads, 30 point
1976 (3.plads) OL i 100 km. holdløb Montreal: Bronze
1976 Årets danske cykelrytter Landevejens OL-broncehold
1976 Danske mesterskab i holdløb Herning
1976 Dansk endagsløb, A-klasse Gadeløb Esbjerg
1976 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse 2. plads, 55 point
1975 Dansk endagsløb, A-klasse Esbjerg Løbet
1975 Dansk endagsløb, A-klasse Vissenbjergløbet
1975 Dansk endagsløb, A-klasse Jysk mesterskab
1975 Dansk endagsløb, A-klasse Albaniløbet
1975 Dansk endagsløb, A-klasse Odder
1975 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse 2. plads, 73 point
1974 Danske mesterskab i holdløb Herning
1974 Dansk endagsløb, A-klasse Midtbank Løbet
1973 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse 2. plads, 45 point
1971 Danske mesterskab i holdløb Herning
1971 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse 2. plads, 65 point
1970 Danske mesterskab i linieløb
1970 Herning Gadeløbet
1970 Tour de Berlin
1970 Dansk endagsløb, A-klasse Ordrup
1970 Nordisk mesterskab i holdløb
1970 Københavns distrikts præmieliste, A-klasse 1. plads, 41 point
1969 Fyen Rundt
1969 Danske mesterskab i holdløb Herning
1969 Dansk endagsløb, A-klasse Esbjerg CRs 50 års jubilæumsløb
1969 Dansk etapeløb, A-klasse Den Internationale Danske Cykle-Uge
1969 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse 3. plads, 42 point
1968 Danske mesterskab i linieløb
1968 Fyen Rundt
1968 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse 1. plads
1967 (2.plads) VM i 100 km. holdløb Sølv
1967 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse 3. plads
1966 (1.plads) VM i 100 km. holdløb Guld
1965 Nordisk mesterskab i holdløb
1964 Nordisk mesterskab i holdløb, Junior