Breschel, Matti


Født
31/08/1984

År Løb Kommentar
2015; 4.etape PostNord Danmark Rundt, Etapesejr 4. etape
2015; 3.etape PostNord Danmark Rundt, Etapesejr 3. etape
2015 PostNord Danmark Rundt, Pointkonkurrencen
2014; 3.etape Luxembourg Rundt, Etapesejr 3. etape
2014; 2.etape Luxembourg Rundt, Etapesejr 2. etape
2014 Luxembourg Rundt
2014 Luxembourg Rundt, Pointkonkurrencen
2013; 3.etape PostNord Danmark Rundt, Etapesejr 3. etape
2013; 2.etape PostNord Danmark Rundt, Etapesejr 2. etape
2013 Tour de Charlottenlund
2012; 3.etape Vuelta a Burgos, Etapesejr 3. etape
2010; 3.etape PostNord Danmark Rundt, Etapesejr 3. etape
2010 (2.plads) VM i linieløb, Professionelle Geelong: Sølv
2010 Dwars door Vlaanderen
2010 Tour de Charlottenlund
2010 Årets danske cykelrytter
2010 PostNord Danmark Rundt, Pointkonkurrencen
2009; 4.etape Luxembourg Rundt, Etapesejr 4. etape
2009; 4.etape Schweiz Rundt, Etapesejr 4. etape
2009; 2.etape Katalonien Rundt, Etapesejr 2. etape
2009; 1.etape PostNord Danmark Rundt, Etapesejr 1. etape
2009 Danske mesterskab i linieløb
2009 PostNord Danmark Rundt, Pointkonkurrencen
2009 Irland Rundt, Ungdomskonkurrencen
2009 Luxembourg Rundt, Pointkonkurrencen
2008; 21.etape Vuelta a España, Etapesejr 21. etape, San Sebastián de los Reyes-Madrid, 110 km.
2008; 3.etape PostNord Danmark Rundt, Etapesejr 3. etape
2008; 2.etape PostNord Danmark Rundt, Etapesejr 2. etape
2008; 1.etape Ster ZLM Toer/Ster Elektrotoer, Etapesejr 1. etape
2008 (3.plads) VM i linieløb, Professionelle Varese: Bronze
2008 Philadelphia International Championship, USPro
2008 PostNord Danmark Rundt, Pointkonkurrencen
2008 Ster ZLM Toer/Ster Elektrotoer, Pointkonkurrencen
2007; 2.etape PostNord Danmark Rundt, Etapesejr 2. etape
2007; 2.etape Irland Rundt, Etapesejr 2. etape
2007 Hadsten Grand Prix
2007 Dansk endagsløb, A-klasse Grand Prix Gittermand, Hvidovre
2007 Irland Rundt, Pointkonkurrencen
2004; 3.etape Circuit des Ardennes, Etapesejr 3. etape
2004; 2.etape Ringerike Grand Prix, Etapesejr 2. etape
2004 Rundt om Lunden
2004 Dansk endagsløb, A-klasse Sparekassen Thy løbet
2004 Sjællands distrikts præmieliste, A-klasse 2. plads, 50 point
2003 Dansk endagsløb, A-klasse Haderslevløbet
2003 Dansk endagsløb, A-klasse BL's landevejsløb, Frederiksberg
2003 Dansk etapeløb, A-klasse Internationalt DanBolig Cup etapeløb, 2. etape
2003 Sjællands distrikts præmieliste, A-klasse 2. plads, 54 point
2002; 3.etape Sparkassen Münsterland Tour (Junior), Etapesejr 3. etape
2002; 2.etape(b) Sparkassen Münsterland Tour (Junior), Etapesejr 2. etape (b)
2002; 1.etape GP Rüebliland (Junior), Etapesejr 1. etape
2002 Amerika Løbet
2002 Driedaagse van Axel (Junior)
2002 Sjællands distrikts præmieliste, Junior 5. plads, 51 point
2002 Gent-Menen (Junior)
2002 Dansk endagsløb, B-klasse Speditørløbet, Bov
2001 Danske mesterskab i linieløb, Junior
2001 Sjællands distrikts præmieliste, Junior 1. plads, 96 point
2001 Dansk endagsløb, U/19-Junior Sparekassen Hobro-Løbet
2001 Dansk endagsløb, B-klasse Speditørløbet, Bov
2000 Danske mesterskab i holdløb, Junior Køge CR
2000 Sjællands distrikts præmieliste, U17/Ungdom1/Begynder 1. plads, 83 point