Byrgesen, Niki


Født
21/07/1990

År Løb Kommentar
2014 DBCs Derny-pace mesterskab
2014 Dansk banestævne, Elite Udskilningsløb, 9/1-14
2013 Dansk endagsløb, A-klasse ACTAS Løbet, Kokkedal
2013 Dansk banestævne, Elite International Parløb, Derny pace (10 kilometer)
2013 Dansk banestævne, Elite Claus Dalgaards 4.000 meter holdforfølgelsescup, Guld
2013 Danske mesterskab i scratch
2011 Dansk banestævne, Elite Derny pace (7,5 kilometer), 23/10-11
2010 Dansk endagsløb, A-klasse VFC partidskørsel, Værløse/Farum
2010 Dansk banestævne, Elite Cup Danmark, 6. afd., Udskilningsløb
2010 Danske mesterskab i indiv. forfølgelsesløb
2009 Dansk endagsløb, A-klasse Lennart Brink Løbet, Gladsaxe
2009 Dansk banestævne, Elite Par-omnium, Par-udskilningsløb
2009 Dansk banestævne, Elite Par-omnium, Parløb (15 kilometer)
2009 Dansk banestævne, Elite Par-omnium, Samlet
2008 (2.plads) EM i parløb, Junior Sølv
2008 Danske mesterskab i 1.000 meter på tid, Junior
2008 Danske mesterskab i pointløb, Junior
2008 Danske mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb, Junior Roskilde CR
2008 Dansk endagsløb, U/19-Junior SM i enkeltstart, Roskilde
2008 Dansk banestævne, Junior/Ungdom Scratch (5 kilometer) 13/11-08
2008 Dansk banestævne, Junior/Ungdom Tempoløb (20 omgange) 13/11-08
2008 Dansk endagsløb, U/19-Junior Greve CC løbet
2008 Dansk endagsløb, U/19-Junior SMC Løbet, Amager
2008 Sjællands distrikts præmieliste, Junior 1. plads, 67 point
2008 Dansk endagsløb, U/19-Junior Comeat-løbet, Hvidovre
2007 Danske mesterskab i 1.000 meter på tid, Junior
2007 Danske mesterskab i sprint, Junior
2007 Danske mesterskab i scratch, Junior
2007 Danske mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb, Junior Roskilde CR/Team DCR-Junior
2007 Dansk endagsløb, U/19-Junior Lennart Brink, Trio Biler og Maler Trøigaard løbet 2007, Gladsaxe
2007 Kim Refshammers Mindeløb
2007 Dansk banestævne, Elite 2-timersløb for 3-mandshold, 2. Balustrade spurt, 29/12-07
2007 Sjællands distrikts præmieliste, Junior 3. plads, 61 point
2006 Sjællands distrikts præmieliste, U17/Ungdom1/Begynder 4. plads, 73 point
2006 Danske mesterskab i linieløb, U/17 (A)