Carbel Svendgaard, Michael


Født
07/02/1995

År Løb Kommentar
2017 (3.plads) VM i linieløb, Amatører/U23 Bergen: Bronze
2017 Dansk endagsløb, A-klasse Sparekassen Vendsyssel Løbet, Aalborg
2017 Grand Prix Herning
2017 Danske mesterskab i linieløb, U/23
2017 Dansk endagsløb, A-klasse Give Elementer Løbet
2017 DCU præmieliste, A-klasse 2. plads, 158 point
2017 September Cup
2016 Dansk endagsløb, A-klasse Rundt om Vandtårnet, Esbjerg
2015; 2.etape ZLM Tour, Etapesejr 2. etape (Holdtidskørsel) Danmark
2014 Dorpenomloop Rucphen
2014 Dansk endagsløb, A-klasse Agro-Top Løbet, Skive
2014 Herning Gadeløbet
2014 DCU præmieliste, A-klasse 7. plads, 39 point
2013; 5.etape Tour de Himmelfart (U/19-Junior), Etapesejr 5. etape
2013; 4.etape Tidaholm U6 Cycle Tour; (U/19-Junior), Etapesejr 4. etape
2013; 3.etape Youth Tour (U/19-Junior), Etapesejr 3. etape
2013; 3.etape Driedaagse van Axel (Junior), Etapesejr 3. etape
2013; 3.etape Tidaholm U6 Cycle Tour; (U/19-Junior), Etapesejr 3. etape
2013; 2.etape Giro della Lunigiana (Junior), Etapesejr 2. etape
2013; 1.etape Driedaagse van Axel (Junior), Etapesejr 1. etape
2013 Dansk endagsløb, U/19-Junior Nishiki Løbet, Randers
2013 Dansk endagsløb, U/19-Junior Hvidbjerg bank Løbet, Holstebro JFM
2013 Lindberg Sport Junior Cup, Afdeling 3. afdeling, Hørsholm
2013 Danske mesterskab i linieløb, Junior
2013 Dansk endagsløb, U/19-Junior Kvickly Gadeløb, Vejen
2013 Lindberg Sport Junior Cup, Afdeling 4. afdeling, Sengeløse
2013 Dansk endagsløb, U/19-Junior Vejle Brand Løbet
2013 Lindberg Sport Junior Cup, Afdeling 7. afdeling, Odder
2013 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, Junior 1. plads, 92 point
2013 Driedaagse van Axel (Junior), Pointkonkurrencen
2013 Tidaholm U6 Cycle Tour; (U/19-Junior), Pointkonkurrencen
2013 Tour de Himmelfart (U/19-Junior), Bakkekonkurrencen
2013 Tour de Himmelfart (U/19-Junior), Pointkonkurrencen
2011; 4.etape Youth Tour (U/17), Etapesejr 4. etape
2011; 3.etape Tour de Himmelfart (U/17), Etapesejr 3. etape
2011; 3.etape Askö Radjugendtour (U/17), Etapesejr 3. etape
2011 Dansk endagsløb, U/17 Toyota Louis Lund Løbet, Varde
2011 Dansk endagsløb, U/17 Designa Køkken Løbet, Silkeborg
2011 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, U17/Ungdom1/Begynder 3. plads, 69 point
2010; 3.etape Tidaholm U6 Cycle Tour; (U/16), Etapesejr 3. etape
2010; 1.etape Tidaholm U6 Cycle Tour; (U/16), Etapesejr 1. etape
2010 Dansk endagsløb, U/17 JCD løbet, Aalborg