Charmig, Anthon


Født
25/03/1998

År Løb Kommentar
2016 Dansk endagsløb, U/19-Junior Stjerneløbet, Djurs
2016 Dansk endagsløb, U/19-Junior Vejle Brand Løbet
2016 Dansk endagsløb, U/19-Junior Hobro Løbet
2016 Demin Skilte Junior Cup, Afdeling 7. afdeling, Tønder
2016 DCU præmieliste, U/19-Junior 6. plads, 72 point
2015; 1.etape Tour de Himmelfart (U/19-Junior), Etapesejr 1. etape
2015 Tour de Himmelfart (U/19-Junior)
2015 Trophée Centre Morbihan (Junior)
2015 Dansk endagsløb, U/19-Junior Nishiki Løbet, Randers
2015 Danske mesterskab i holdløb, Junior Team Kel-berg Roskilde Junior
2015 Danske mesterskab i enkeltstart, Junior
2015 DCU præmieliste, U/19-Junior 6. plads, 62 point
2015 Danske crossløb, U/19-Junior Fredericia CC Jydsk/Fynsk mesterskab Cross
2015 Danske crossløb, U/19-Junior TREK Cross Odder
2015 Liege-La Gleize (Junior), Ungdomskonkurrencen
2015 Ster van Zuid-Limburg (Junior), Ungdomskonkurrencen
2015 Tour du Pays de Vaud, Ungdomskonkurrencen
2015 Trophée Centre Morbihan (Junior), Ungdomskonkurrencen
2014; 4.afd. Tornado Cup U/17, Afdeling 4. afdeling, Holstebro/Struer
2014; 1.afd. Tornado Cup U/17, Afdeling 1. afdeling, Randers
2014; 5.etape Grand Prix Matousek (U/17), Etapesejr 5. etape (Enkeltstart)
2014; 4.etape Grand Prix Matousek (U/17), Etapesejr 4. etape
2014; 2.etape Grand Prix Matousek (U/17), Etapesejr 2. etape
2014; 1.etape Grand Prix Matousek (U/17), Etapesejr 1. etape (Enkeltstart)
2014; 1.etape Tour de Himmelfart (U/17), Etapesejr 1. etape
2014; Askö Radjugendtour (U/17), Etapesejr Prolog (Holdtidskørsel) Danmark
2014 Rund um Ascheffel, U/17
2014 Giro Nortorf, U/17
2014 Grand Prix Matousek (U/17)
2014 Tour de Himmelfart (U/17)
2014 Dansk endagsløb, U/17 Stjerneløbet, Thorsager
2014 Dansk endagsløb, U/17 ALØ Isaac Cycling - Herning Tempoløb
2014 Tornado Cup U/17, Samlet
2014 Danske mesterskab i enkeltstart, U/17
2014 DCU præmieliste, U/17 1. plads, 132 point
2014 Dansk endagsløb, U/17 Sparekassen Thy Kriterium
2014 Danske mesterskab i cykelcross, U/17
2014 Thorkild Madsen Fondens Legat
2013; 3.etape Tour de Himmelfart (U/16), Etapesejr 3. etape (Enkeltstart)
2013; 2.etape Grand Prix Matousek (U/17), Etapesejr 2. etape
2013 Dansk endagsløb, U/17 Cykelgear.dk-løbet, Aalborg
2013 Dansk endagsløb, U/17 Herning Cykle Klubs åbne løb, Ikast
2013 Dansk endagsløb, U/17 Poul Erik Bech Løbet, Kolding
2013 Dansk endagsløb, U/17 Kvickly Odder Løbet
2013 Dansk endagsløb, U/17 Haderslevløbet
2013 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, U17/Ungdom1/Begynder 1. plads, 109 point
2013 Danske crossløb, U/19-Junior Kvickly Cross, Odder
2012; 3.etape Tour de Himmelfart (U/15), Etapesejr 3. etape (Enkeltstart)
2012 Dansk endagsløb, U/17 Kvickly Løbet, Odder
2012 Dansk endagsløb, U/17 DS-løbet, Hobro
2012 Dansk endagsløb, U/17 SMC Biler Løbet, Aarhus
2012 Dansk endagsløb, U/17 Hydro Løbet, Tønder
2012 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, U17/Ungdom1/Begynder 5. plads, 62 point
2012 Tour de Himmelfart (U/15)
2012 Dansk endagsløb, U/15 NCC Løbet, Vejen
2012 Dansk endagsløb, U/15 Nova C Løbet, Nr. Aaby (Enkeltstart)
2012 Dansk endagsløb, U/15 Handy Print Løbet, Skive
2012 Dansk endagsløb, U/15 Meldgaardløbet, Rødekro
2012 Dansk endagsløb, U/15 Poul Erik Bech Løbet, Kolding
2012 Dansk endagsløb, U/15 OK Kvickly Løbet Grenaa (Enkeltstart)
2012 Danske mesterskab i enkeltstart, U/15
2012 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, U15 3. plads, 119 point
2012 Danske crossløb, U/17 Viborg Cross, 1. dag
2012 Danske crossløb, U/17 Viborg Cross, 2. dag
2011 Dansk endagsløb, U/15 Kvickly Gadeløb, Vejen
2011 Dansk endagsløb, U/15 Kvickly Odder Løbet
2011 Dansk endagsløb, U/15 OK Kvickly Løbet Grenaa
2011 Dansk endagsløb, U/15 MCC Superbrugsenløbet, Middelfart
2011 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, U15 4. plads, 107 point
2011 Danske crossløb, U/15 Randers Cross JFM
2011 Danske crossløb, U/15 Århus Cross
2011 Danske crossløb, U/15 REMA 1000 cross- og MTB løb, Vejen
2010; 4.etape Tour de Himmelfart (U/13), Etapesejr 4. etape
2010; 2.etape Tour de Himmelfart (U/13), Etapesejr 2. etape
2010; 1.etape Tour de Himmelfart (U/13), Etapesejr 1. etape (Enkeltstart)
2010 Danske mesterskab i linieløb, U/13 (A)
2010 Dansk endagsløb, U/13 Sparekassen Vendsyssel Løbet, Hjørring
2010 Dansk endagsløb, U/13 Meldgaardløbet, Rødekro
2010 Dansk endagsløb, U/13 Sønderborg Løbet
2010 Dansk endagsløb, U/13 EliteVejle Løbet
2010 Dansk endagsløb, U/13 Toyota Louis Lund Løbet, Varde
2010 Dansk endagsløb, U/13 Designa Køkken Løbet, Kjellerup
2010 Dansk endagsløb, U/13 Stensballe Trailercenter Løbet
2010 Tour de Himmelfart (U/13)
2010 Rund um Ascheffel, U/13
2010 Giro Nortorf, U/13
2009; 5.etape Tour de Himmelfart (U/13), Etapesejr 5. etape
2009 Dansk endagsløb, U/13 Handy-Print Løbet, Skive
2009 Dansk endagsløb, U/13 Sparekassen Thy Løbet
2009 Dansk endagsløb, U/13 Cykling Odense Enkeltstart
2009 Dansk endagsløb, U/13 Stjerneløbet, Thorsager
2009 Dansk endagsløb, U/13 Albaniløbet, Svendborg
2009 Dansk endagsløb, U/13 Carlsbergløbet, Fredericia (1)
2009 Dansk endagsløb, U/13 Kvickly Odder Løbet
2009 Dansk endagsløb, U/13 Hydro Løbet, Tønder
2009 Dansk endagsløb, U/13 Speditørløbet, Bov
2008 Danske mesterskab i enkeltstart, U/11
2008 Dansk endagsløb, U/11 Invita-løbet, Esbjerg
2008 Dansk endagsløb, U/11 Kvickly OK Løbet, Grenaa
2008 Dansk endagsløb, U/11 NCC-løbet, Vejen
2008 Dansk endagsløb, U/11 Hammel Løbet
2008 Dansk endagsløb, U/11 Nishiki Løbet, Randers
2008 Dansk endagsløb, U/13 Salling Bjerg Grand Prix, Skive
2008 Dansk endagsløb, U/11 JCD-Løbet, Aalborg (Enkeltstart)
2007 Dansk endagsløb, U/11 DS Løbet, Hobro
2007 Dansk endagsløb, U/11 Handy-Print Løbet, Skive
2007 Dansk endagsløb, U/11 Nishiki Løbet, Randers
2007 Dansk etapeløb, U/11 2 Dage ved Århus (Kriterium) Lørdag
2007 Dansk endagsløb, U/11 Intersport Løbet, Vejle
2007 Dansk endagsløb, U/11 NCC-løbet, Vejen
2007 Dansk endagsløb, U/11 Haderslevløbet
2007 Dansk endagsløb, U/11 XTREME Løbet, Sønderborg
2007 Dansk endagsløb, U/11 Meldgaardløbet, Rødekro