Christensen, Mads


Født
06/04/1984

År Løb Kommentar
2013 Dansk endagsløb, A-klasse Volkswagen Aarhus Løbet
2012 Baskerlandet Rundt, Bjergkonkurrencen
2010; 2.etape Flèche du Sud, Etapesejr 2. etape
2010 Demin/Post Cuppen, Afdeling 1. afdeling, Vejle
2010 Dansk endagsløb, A-klasse Super Brugsløbet, Middelfart
2010 Demin/Post Cuppen, Afdeling 5. afdeling, Vordingborg
2009 Dansk endagsløb, A-klasse 1. afdeling, 3 dage i vest, Esbjerg(Enkeltstart)
2009 Dansk endagsløb, A-klasse Sjællands mesterskabet i enkeltstart, Ballerup
2008; 5.etape Tidaholm U6 Cycle Tour, Etapesejr 5. etape (Enkeltstart)
2008; 1.etape Tidaholm U6 Cycle Tour, Etapesejr 1. etape
2008 Tidaholm U6 Cycle Tour
2004; 1.etape Ringerike Grand Prix, Etapesejr 1. etape
2004 (3.plads) VM i linieløb, Amatører/U23 Verona: Bronze
2004 Årets danske cykelrytter
2004 Danske mesterskab i enkeltstart, U/23
2004 Dansk endagsløb, A-klasse Allerøds gadeløb
2003 Danske mesterskab i linieløb, U/23
2003 Dansk endagsløb, A-klasse Designa Løbet, Silkeborg
2003 Sjællands distrikts præmieliste, A-klasse 1. plads, 58 point
2002; 4.etape GP Rüebliland (Junior), Etapesejr 4. etape
2002 Bikebuster Junior Cup, Samlet
2002 Dansk endagsløb, U/19-Junior Fakta Løbet, Hammel
2002 Dansk endagsløb, U/19-Junior Frost Superbest Løbet, Viborg
2002 Sjællands distrikts præmieliste, Junior 2. plads, 58 point
2002 Dansk endagsløb, B-klasse Kvicly-Løbet, Odder
2001 Danske mesterskab i indiv. forfølgelsesløb
2001 Danske mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb Jylland/Fyn A
2001 Danske mesterskab i parløb
2001 Danske mesterskab i indiv. forfølgelsesløb, Junior
2001 Danske mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb, Junior Jylland/Fyn A
2001 Dansk endagsløb, U/19-Junior Koldingløbet
2001 Dansk endagsløb, U/19-Junior Adidas Evil Eye Løbet, Aarhus
2001 Dansk endagsløb, U/19-Junior Post Danmark Løbet, Randers
2001 Dansk endagsløb, B-klasse HANDY-PRINT Løbet, Skive
2001 Dansk endagsløb, B-klasse Sønderborg Løbet
2001 Dansk endagsløb, B-klasse TopDanmark Løbet, Vejle
2000 Danske mesterskab i enkeltstart, Junior
2000 Danske mesterskab i 1.000 meter på tid, Junior
2000 Danske mesterskab i indiv. forfølgelsesløb, Junior
2000 Danske mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb, Junior Jylland/Fyn
1999 (2.plads) OL-Ungdom, Linieløb Sølv
1998 Mini 6-dagesløb, København