Clausen, Patrick


Født
02/07/1990

År Løb Kommentar
2018 Dansk endagsløb, A-klasse Greve CC Åbne Løb
2017; 3.etape Randers Bike Week (A-klasse), Etapesejr 3. etape
2017 Dansk endagsløb, A-klasse Sorgenfriløbet, Lyngby
2017 DCU præmieliste, A-klasse 9. plads, 95 point
2016 Dansk endagsløb, A-klasse Skive Folkeblads Gadeløb
2016 Herning Gadeløbet
2015 Dansk endagsløb, A-klasse ABC's åbne løb
2015 Aalborg Grand Prix
2015 Tour de Charlottenlund
2015 DCU præmieliste, A-klasse 9. plads, 36 point
2014 Danske mesterskab i holdløb Team TreFor-Blue Water
2014 Marcello Bergamo Pinsecup, A-klasse
2013 HAC Løbet/Stensballe Trailercenter Løbet
2013 Rent Liv/Skive Løbet
2013 Dansk endagsløb, A-klasse SAPA Løbet, Tønder
2013 Dansk banestævne, Elite Scratch (4 kilometer) 21/11-13
2013 Dansk banestævne, Elite Derny Pace (7,5 kilometer) 21/11-13
2012; 5.etape Flèche du Sud, Etapesejr 5. etape
2012 Rund um Ascheffel
2011 Dansk banestævne, Elite 2-timersløb for 3-mandshold, 30 minutters jagt, 20/1-11
2011 Dansk banestævne, Elite 2-timersløb for 3-mandshold, Derny pace, 20/1-11
2011 Dansk banestævne, Elite 2-timersløb for 3-mandshold, 2. Ballustradespurt, 20/1-11
2011 Dansk etapeløb, A-klasse Georg Berg Løbet, 1. etape
2011 Dansk endagsløb, A-klasse Junghovedløbet, Præstø
2011 Dansk etapeløb, A-klasse ACTAS Sikring Etapeløb, 2. etape
2011 Dansk banestævne, Elite Scratch (5 kilometer), 23/10-11
2010 Dansk banestævne, Elite Scratch (5 kilometer) 02/12-10
2009 Dansk endagsløb, B-klasse 3. afdeling, 3 dage i vest, Varde
2009 Dansk endagsløb, B-klasse HCC landevejsløb, Holstebro
2009 Dansk endagsløb, B-klasse JCD løbet, Aalborg
2007; 4.etape Youth Tour (U/19-Junior), Etapesejr 4. etape
2007 Dansk banestævne, Øvrige Udskilningsløb, 19/4-07
2007 Dansk banestævne, Øvrige Pointløb (8 kilometer) 19/4-07
2006 Danske mesterskab i sprint, Junior
2006 Dansk banestævne, Øvrige Parløb (20 kilometer) (Klasse B) 15/1-06
2006 Dansk banestævne, Øvrige Linieløb (12 omgange) 15/1-06
2006 Dansk endagsløb, U/17 Midt Data Løbet, Viborg
2006 Dansk endagsløb, U/17 CK Aarhus Løbet, Århus Søndag
2006 Dansk endagsløb, U/17 Superbrugsen Løbet, Middelfart
2005 Dansk banestævne, Øvrige Parløb (Klasse B) (15 kilometer) 15/12-05
2003 Danske mesterskab i linieløb, U/15 (B)
2001 Danske mesterskab i linieløb, U/13 (B)