Folsach, Casper


Født
30/03/1993

"Casper Von Folsach"

År Løb Kommentar
2019/2018 UCI World Cup, 4.000 meter holdforfølgelsesløb 1. afdeling Saint-Quentin-en-Yvelines
2019/2018 UCI World Cup, 4.000 meter holdforfølgelsesløb 2. afdeling Milton
2019/2018 UCI World Cup, Parløb 2. afdeling Milton
2019/2018 UCI World Cup, Parløb 3. afdeling Berlin
2019/2018 UCI World Cup, Parløb 4. afdeling London
2019 (3.plads) VM i 4.000 meter holdforfølgelsesløb Bronze
2019 (2.plads) VM i parløb Sølv
2019 Rund um Ascheffel
2019 Dansk endagsløb, A-klasse Slagelse Løbet (Linieløb)
2019 Dansk endagsløb, A-klasse Give Elementer Løbet
2019 Dansk endagsløb, A-klasse Ordup CC Åbne løb
2019 Dansk endagsløb, A-klasse Agro Top Løbet, Skive
2019 Dansk endagsløb, A-klasse Lyngby 100 års jubilæumsløb
2018/2017 UCI World Cup, Parløb 2. afdeling Manchester
2018 (3.plads) EM i omnium Bronze
2018 (2.plads) VM i 4.000 meter holdforfølgelsesløb Sølv
2018 Dansk endagsløb, A-klasse ABCs Åbne Løb, Hedehusene
2018 Dansk endagsløb, A-klasse Tour de Haslev
2018 Dansk endagsløb, A-klasse Sorgenfriløbet, Lyngby
2018 Ronde van Midden-Nederland
2018 Dansk endagsløb, A-klasse CK FIX Gadeløb, Rødovre
2018 Dansk endagsløb, A-klasse Fri BikeShop Løbet, Sønderborg
2018 Dansk Rekord, Bane (Fast start) 4.000 meter Hold 3.52.661 min., 19.10.2018 Saint-Quentin-en-Yvelines, Frankrig
2018 DCU præmieliste, A-klasse 1. plads, 196 point
2017/2016 UCI World Cup, Parløb 3. afdeling Cali
2017 Nordisk mesterskab i parløb
2017 Nordisk mesterskab i pointløb
2017 Nordisk mesterskab i scratch
2017 Nordisk mesterskab i udskilningsløb
2017 Danske mesterskab i holdløb Team Giant - Castelli
2017 Danske mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb Team Giant Castelli
2017 Dansk banestævne, Elite Åbningsstævne Ballerup, Udskilningsløb, 12.10.2017
2017 Dansk banestævne, Elite Åbningsstævne Ballerup, Parløb med handicap (100 omgange) 12.10.2017
2017 DCU præmieliste, A-klasse 7. plads, 117 point
2017 Danske mesterskab i pointløb
2016 (3.plads) VM i 4.000 meter holdforfølgelsesløb Bronze
2016 (3.plads) OL i 4.000 meter holdforfølgelsesløb Bronze
2016 (1.plads) EM i Derny Guld
2016 DBCs Derny-pace mesterskab
2016 Dansk endagsløb, A-klasse Greve CC Seniorløb
2016 Dansk banestævne, Elite Åbningsløb Ballerup, Derny-pace EM Optakt, 13.10.2016
2016 Dansk banestævne, Elite Åbningsløb Ballerup, Tempo pointløb (40 omgange) 13.10.2016
2016 Dansk banestævne, Elite Ballerup, Derny-pace (15 kilometer) 27.10.2016
2016 Dansk banestævne, Elite Ballerup, Parløb (25 kilometer) 27.10.2016
2016 Dansk banestævne, Elite Ballerup, Tempopointløb (40 omgange) 27.10.2016
2016 Dansk banestævne, Elite Ballerup, Pointløb, 24.11.2016
2016 Dansk banestævne, Elite Ballerup, Derny-pace (2) 24.11.2016
2016 Dansk banestævne, Elite Ballerup, Parløb (160 omgange) 24.11.2016
2016 Danske mesterskab i parløb
2016 Danske mesterskab i scratch
2016 Danske mesterskab i pointløb
2016 Dansk banestævne, Elite DBCs Derny-pace mesterskab, heat 2 (30 omgange) 15.12.2016
2016 Dansk banestævne, Elite Ballerup, Parløb (100 omgange) 15.12.2016
2016 Dansk banestævne, Elite Palle Lykkes Mindeløb, Par-omnium, 1. afd. Åbningsjagt (50 omgange)
2016 Dansk banestævne, Elite Palle Lykkes Mindeløb, Par-omnium, 2. afd. 500 meter på tid med skift
2016 Dansk banestævne, Elite Palle Lykkes Mindeløb, Par-omnium, 4. afd. Finalejagt (80 omgange)
2015 Dansk endagsløb, A-klasse Team Cycling Ringsted Løbet
2015 Dansk endagsløb, A-klasse JE.dk Løbet, Ikast
2015 Danske mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb Riwal Platform
2015 DCU præmieliste, A-klasse 5. plads, 39 point
2015 Danske mesterskab i omnium
2014 (2.plads) VM i 4.000 meter holdforfølgelsesløb Sølv
2014 Dansk endagsløb, A-klasse Speditørløbet, Bov
2014 Danske mesterskab i indiv. forfølgelsesløb
2014 Danske mesterskab i scratch
2014 Danske mesterskab i pointløb
2014 Danske mesterskab i parløb
2014 Dansk banestævne, Elite Derny pace (30 omgange) 30/12-14
2013; 3.etape Randers Bike Week (A-klasse), Etapesejr 3. etape (Enkeltstart)
2013/2012 UCI World Cup, 4.000 meter holdforfølgelsesløb 2. afdeling Glasgow
2013 (3.plads) VM i 4.000 meter holdforfølgelsesløb Bronze
2013 (2.plads) EM i omnium, U/23 Sølv
2013 Dansk endagsløb, A-klasse Greve CC åbne landevejsløb
2013 Dansk endagsløb, A-klasse Agro-Top Løbet, Skive
2013 Demin/Post Cuppen, Afdeling 3. afdeling, Hørsholm
2013 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse 1. plads, 65 point
2013 Danske mesterskab i indiv. forfølgelsesløb
2013 Dansk banestævne, Elite Internationalt UCI-pointsløb
2013 Dansk banestævne, Elite Internationalt Parløb, 12/12-13
2013 Dansk banestævne, Elite Derny pace, 1. løb (7,5 kilometer) 30/12-13
2012 Dansk endagsløb, A-klasse SM i parløb, Værløse Farum CK
2011 (2.plads) EM i 4.000 meter holdforfølgelsesløb Sølv
2011 Danske mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb, Junior Team RCR Odense Junior
2011 Dansk etapeløb, U/19-Junior Webike Youth Challenge, 4. etape
2011 Dansk endagsløb, U/19-Junior Heino Cykler Løbet, Sengeløse, SM
2011 Dansk etapeløb, U/19-Junior ACTAS Sikring Etapeløb, 3. etape (Enkeltstart)
2011 Danske mesterskab i holdløb, Junior Team RCR Odense
2011 Danske mesterskab i enkeltstart, Junior
2011 Dansk endagsløb, U/19-Junior JFM i enkeltstart, Holstebro
2011 Bikebuster Junior Cup, Afdeling 5. afdeling, Thorsager
2011 Bikebuster Junior Cup, Afdeling 7. afdeling, Bov
2011 Dansk banestævne, Elite Scratch (5 kilometer) 15/12-11
2010 Dansk etapeløb, U/19-Junior Heino/Mermaid Løbet, Prolog
2010 Dansk etapeløb, U/19-Junior Heino/Mermaid Løbet, Samlet
2010 Dansk endagsløb, U/19-Junior Køge CR's Parløb
2010 Dansk endagsløb, U/19-Junior Nordic Sugar Løbet, Nakskov
2010 Dansk endagsløb, U/19-Junior Sjællandsk mester i enkeltstart, Greve
2010 Dansk endagsløb, U/19-Junior RYTGER køle og frostrum åbneløb, Brøndby
2010 Dansk endagsløb, U/19-Junior Hvidovre CK Kriterium
2010 Dansk endagsløb, U/19-Junior VFC partidskørsel, Værløse/Farum
2010 Dansk endagsløb, U/19-Junior Det Nye Homeløb, Holbæk (Enkeltstart)
2010 Dansk endagsløb, U/19-Junior HFCK og Ordrups Åbne Løb
2010 Dansk endagsløb, U/19-Junior Gammerandløbet, Kalundborg (Enkeltstart)
2010 Dansk banestævne, Øvrige Derny Pace (7,5 kilimeter) 18/11-10
2010 Danske mesterskab i indiv. forfølgelsesløb, Junior
2010 Sjællands distrikts præmieliste, Junior 1. plads, 124 point
2010 3-dagesløbet Junior
2009 Dansk banestævne, Junior/Ungdom Parløb (15 kilometer), 30/12-09
2009 Dansk banestævne, Junior/Ungdom Parudskilningsløb, 10/12-09
2009 3-dagesløbet Junior