Hellerup, Hans Jørgen


Født
14/09/1957

År Løb Kommentar
2017 Dansk endagsløb, H60 Kolind-Løbet, Djurs
2017 Dansk endagsløb, H60 Hobro Løbet
2017 Dansk endagsløb, H60 AGRO-TOP Løbet, Skive
2017 Dansk endagsløb, H60 Lindberg Sport Løbet, Hammel
2017 Danske mesterskab i linieløb, Veteran H60
2017 DCU præmieliste, H60 2. plads, 150 point
2015 Dansk endagsløb, H50 JE.dk Løbet, Ikast
2015 Pinsecup, H50
2013 Dansk endagsløb, H50 INTEGO Løbet, Hedensted
2013 Dansk endagsløb, H50 Stensballe Trailercenter Løbet
2013 Dansk endagsløb, H50 Cykle Clubben Hjørring Løbet
2013 Danske mesterskab i linieløb, Veteran H50
2012; 5.etape Randers Bike Week (H50), Etapesejr 5. etape
2012; 1.etape Randers Bike Week (H50), Etapesejr 1. etape
2012 Dansk endagsløb, H50 NCC Løbet, Vejen
2012 Dansk endagsløb, H50 Nova C Løbet, Nr. Aaby (Enkeltstart)
2012 Dansk endagsløb, H50 Poul Erik Bech Løbet, Kolding
2012 Danske mesterskab i linieløb, Veteran H50
2012 Dansk endagsløb, H40 Hvidbjerg bank Løbet, Struer
2012 Dansk endagsløb, H40 Den Jyske Sparekasse Løbet, Hedensted
2012 Dansk endagsløb, H40 DS-løbet, Hobro
2011 Dansk endagsløb, H50 Sparekassen Vendsyssel Løbet, Hjørring
2011 Dansk endagsløb, H50 JCD Løbet, Aalborg
2011 Dansk endagsløb, H50 Faaborg Løbet
2011 Dansk endagsløb, H40 Handy-Print Løbet, Skive
2011 Dansk endagsløb, H40 Frøs Herreds Sparekasseløbet, Esbjerg
2010 Dansk endagsløb, H50 Designa Køkken Løbet, Kjellerup
2010 Dansk endagsløb, H40 Hammel Løbet
2010 Danske mesterskab i linieløb, Veteran H50
2010 Dansk endagsløb, H50 Stensballe Trailercenter Løbet
2010 Dansk endagsløb, H40 Handy Print Løbet, Skive
2010 Dansk endagsløb, H40 Kvickly Odder Løbet
2009 Dansk endagsløb, B-klasse Nishiki Løbet, Randers
2009 Dansk endagsløb, C-klasse 2. afdeling, 3 dage i vest, Esbjerg
2009 Dansk endagsløb, C-klasse JCD løbet, Aalborg
2009 Danske mesterskab i linieløb, Veteran H50
2008 Dansk endagsløb, H40 Nishiki Løbet, Randers
2008 Dansk endagsløb, H40 AB Super Best Løbet, Hjørring
2008 Danske mesterskab i linieløb, Veteran H50
2007 Dansk endagsløb, B-klasse Meldgaardløbet, Rødekro
2007 Dansk endagsløb, H50 Jydsk/Fynsk mesterskab i enkeltstart, Holstebro
2007 Dansk endagsløb, H50 Handelsbankenløbet, Herning
2007 Dansk endagsløb, H50 OK Kvickly Løbet, Grenaa
2007 Dansk endagsløb, H50 Designa Køkken Løbet, Silkeborg
2007 Dansk endagsløb, H40 DS Løbet, Hobro
2007 Dansk endagsløb, H40 Sparekassen Thy løbet
2007 Dansk endagsløb, H40 Stensballe Trailercenterløbet
2007 Danske mesterskab i enkeltstart, Veteran H50
2007 Danske mesterskab i linieløb, Veteran H50
2007 Dansk endagsløb, H40 Peugeotløbet, Fredericia
2007 Dansk endagsløb, H40 Poul Erik Bech Løbet, Kolding
2007 Dansk etapeløb, C-klasse 2 Dage ved Århus, Søndag
2005 Dansk endagsløb, H30 Nishiki Løbet, Randers
2005 Dansk endagsløb, H30 Pinseløbet, Hammel
2004 Danske mesterskab i enkeltstart, Veteran H40
2003 Dansk endagsløb, B-klasse Frederikshavnerløbet
2003 Dansk endagsløb, B-klasse Poul Erik Beck Løbet, Kolding
2003 Dansk endagsløb, B-klasse Kvickly Løbet, Odder
2003 Dansk endagsløb, H40 Jysk-Fynsk Mesterskab i Enkelstart, Svendborg
2002 Dansk endagsløb, B-klasse Spar Nord Løbet, Frederikshavn
2002 Dansk endagsløb, B-klasse Fakta Løbet, Hammel
2002 Dansk endagsløb, B-klasse Bilka Horsens Løbet
2001 Dansk endagsløb, B-klasse Kvickly Odder Løbet
2000 Dansk endagsløb, A-klasse Post Danmark Løbet, Randers