Hester, Marc


Født
28/06/1985

År Løb Kommentar
2018 Danske mesterskab i scratch
2017 Dansk banestævne, Elite Niels Fredborgs Æresløb, Linieløb (15 omgange)
2017 DBCs 10 km mesterskab
2017 Dansk banestævne, Elite DBC Stævne, Parløb (120 omgange) 09.11.2017
2016 Dansk Par-Omnium
2016 Dansk banestævne, Elite Par-omnium, 3. afdeling - 7,5 km dernypace (heat 1, hvide numre), 7/1-16
2016 Dansk banestævne, Elite Åbningsstævne Odense, Scratch (30 omgange) 09.10.2016
2016 Dansk banestævne, Elite Åbningsstævne Odense, linjeløb med dernyføring (30 omgange) 09.10.2016
2016 Dansk banestævne, Elite Åbningsstævne Odense, Parløb (40 omgange) 09.10.2016
2016 Dansk banestævne, Elite Åbningsløb Ballerup, Udskilningsløb, 13.10.2016
2016 Dansk banestævne, Elite Åbningsløb Ballerup, Parløb (100 omgange) 13.10.2016
2016 DBCs 10 km mesterskab
2016 Dansk banestævne, Elite Ballerup, Parløb + Derny, 01.11.2016
2015 Dansk endagsløb, A-klasse DeFeet løbet, Politiets CA, Lejre
2015 Dansk endagsløb, A-klasse SAPA Løbet, Tønder
2015 Dansk banestævne, Elite Scratch (20 omgange) 03.12.2015
2015 Dansk banestævne, Elite Udskilningsløb, 03.12.2015
2015 DCU præmieliste, A-klasse 1. plads, 44 point
2015 September Cup
2014 Dansk banestævne, Elite 2 timers 6-dages Overture, Derny-pace (10 kilometer) 23/1-14
2014 Dansk banestævne, Elite Kay Werners mindeløb, Elite Parløb samlet
2014 Dansk banestævne, Elite Parløb (80 omgange) 9/10-14
2014 Dansk banestævne, Elite UCI parløb Ballerup, 1/11-2014
2014 Dansk banestævne, Elite Parløb, Odense, A-klasse 16.11.2014
2013 Dansk banestævne, Elite Barbados pointløb (18 omgange) 31/10-13
2013 Dansk banestævne, Elite Parløb (40 minutter) 31/10-13
2013 Dansk banestævne, Elite International Parløb, Parudskilningsløb
2013 Dansk banestævne, Elite International Parløb, Derny pace (10 kilometer)
2013 Dansk banestævne, Elite International Parløb, 60 minutter jagt, Samlet
2012 København, 6-dagesløb
2011 Dansk banestævne, Elite 2-timersløb for 3-mandshold, Udskilningsløb, 20/1-11
2011 Dansk 2-timers parløbs Omnium
2011 Dansk endagsløb, A-klasse Fri Cykler Sønderborg Løbet, JFM
2011 Dansk banestævne, Elite Pointløb (24 omgange), 17/11-11
2011 Dansk banestævne, Elite Parløb (40 minutter), 17/11-11
2011 Danske mesterskab i scratch
2010 Dansk banestævne, Elite Cup Danmark, 1. afd., Pointløb
2010 Dansk banestævne, Elite Cup Danmark, 1. afd., Udskildningsløb
2010 Dansk endagsløb, A-klasse Hvidovre CK Kriterium
2010 Dansk banestævne, Elite Parløb (30 minutter), 07/10-10
2010 Dansk banestævne, Elite Cup Danmark, Samlet
2010 DBCs 10 km mesterskab
2010 Dansk banestævne, Elite Parløb (40 minutter), 02/12-10
2010 Sjællands distrikts præmieliste, A-klasse 5. plads, 24 point
2009 Dansk banestævne, Elite Cup Danmark, Finale, Samlet
2009 Dansk banestævne, Elite International Par Omnium, Linieløb (5 kilometer)
2007 Dansk banestævne, Elite Omnium Ballerup, Samlet
2007 Dansk banestævne, Elite Omnium Ballerup, Scratch (5 kilometer)
2007 Dansk banestævne, Elite Omnium Ballerup, Udskilningsløb
2007 Dansk banestævne, Elite Omnium Ballerup, Derny pace (10 kilometer)
2007 Dansk banestævne, Elite Derny pace (10 kilometer) 20/9-07
2006 Dansk banestævne, Elite B.U.s Par-omnium, 1. afdeling, Par-udskilningsløb, 14/12-06
2006 Dansk banestævne, Elite Cup Danmark, Finale, Scratch (10 kilometer)
2006 Dansk banestævne, Elite Scratch (10 kilometer) 14/9-06
2006 Dansk banestævne, Elite Dansk Par Omnium, 4. afd., Parløb (20 kilometer)
2006 Dansk banestævne, Elite Cup Danmark, 1. afdeling, Pointløb (10 kilometer)
2006 Dansk banestævne, Elite Cup Danmark, 1. afdeling, Udskilningsløb
2006 Dansk etapeløb, A-klasse SparNord Etapeløbet, Herning, 2.etape
2006 Odensebanens præmieliste, A-klasse/Amatør/Senior 3. plads
2005/2004 UIV talent Cup, Samlet
2005 (2.plads) EM i scratch, U/23 Sølv
2005 Dansk etapeløb, A-klasse Tour De Horsens, 1. etape
2005 Dansk banestævne, Elite Cup Danmark, Finale, Parløb (120 omgange)
2005 UIV Cup, Berlin
2005 UIV Cup, Amsterdam
2005 UIV Cup, Stuttgart
1999 Mini 6-dagesløb, København