Høegh, Jan


Født
13/04/1946

År Løb Kommentar
2019 Dansk endagsløb, H70 3 dage i Nord, Hjørring
2019 Dansk endagsløb, H70 3 dage i Nord, Thy
2019 Dansk endagsløb, H70 3 dage i Nord, Aalborg
2019 Dansk endagsløb, H70 Ordup CC Åbne løb
2018 Dansk endagsløb, H70 Ordrup CC Løbet
2018 Dansk endagsløb, H70 KCK-Herlev 100 års jubilæumsløb
2018 Dansk endagsløb, H60 Poul Erik Bech Løbet, Kolding
2018 DCU præmieliste, H70 7. plads, 90 point
2017 DCU præmieliste, H60 9. plads, 108 point
2016 Dansk endagsløb, H70 Slagelse Løbet
2016 Dansk endagsløb, H70 Rockwoll Løbet, Ringsted
2016 Dansk endagsløb, H70 Grøntgrossisten Løbet, Køge
2016 Dansk endagsløb, H60 Tissø Cykle Rings Landevejsløb
2016 DCU præmieliste, H70 8. plads, 24 point
2015 Dansk endagsløb, H60 Sparekassen Vendsyssel Aalborg Løbet
2015 DCU præmieliste, H60 4. plads, 44 point
2014 Dansk endagsløb, H60 Team Cycling Ringsted og Ringsted kommunes åbne landevejsløb
2014 Dansk endagsløb, H60 Rytger Løbet 2014 - KCK Herlev
2014 Dansk endagsløb, H60 ABCs åbne løb
2013; 5.etape Randers Bike Week (H60), Etapesejr 5. etape
2012 Dansk endagsløb, H60 Toyota Louis Lund A/S Løbet, Varde
2012 Dansk endagsløb, H60 Georg Berg Løbet, Slagelse
2012 Dansk endagsløb, H50 CK Fix Cup Løbet
2011 Danske mesterskab i linieløb, Veteran H60
2010 Dansk endagsløb, H50 Eik-Bank Løbet, Helsingør
1981 Danske mesterskab i holdløb Lyngby CC
1978 Fyen Rundt
1978 HAC Løbet/Stensballe Trailercenter Løbet
1978 Dansk endagsløb, A-klasse Saxilløbet
1978 Dansk endagsløb, A-klasse Hammel Løbet
1978 Københavns distrikts præmieliste, A-klasse 1. plads, 68 point
1978 Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse 4. plads, 8 point
1977 Københavns distrikts præmieliste, A-klasse 5. plads, 64 point
1976 Dansk endagsløb, A-klasse ABC's Baunsøe Løb
1976 Dansk endagsløb, A-klasse Frederikssund
1976 Københavns distrikts præmieliste, A-klasse 4. plads, 24 point
1974 Dansk endagsløb, A-klasse Conta Typehus Løbet
1974 Dansk endagsløb, A-klasse Kalundborg
1974 Dansk endagsløb, A-klasse Odense
1974 Dansk endagsløb, A-klasse Viborg
1973 Dansk endagsløb, A-klasse Conta Typehus Løbet
1973 Dansk endagsløb, A-klasse Slagelse
1973 Dansk etapeløb, A-klasse Scan House Løbet, Samlet
1973 Dansk endagsløb, A-klasse Næstved
1972 Dansk endagsløb, A-klasse Scan House Løbet
1972 Dansk endagsløb, A-klasse Taxa Løbet
1972 Sjællands distrikts præmieliste, A-klasse 5. plads, 17 point
1972 Københavns distrikts præmieliste, A-klasse 1. plads, 51 point
1970 Danske mesterskab i holdløb Hillerød
1969; 1.etape Tour de l'Avenir, Etapesejr 1. etape
1969 Københavns distrikts præmieliste, A-klasse 5. plads, 40 point
1967 Sjællands distrikts præmieliste, A-klasse 5. plads