Honoré, Mikkel


Født
21/01/1997

År Løb Kommentar
2021; 5.etape Settimana Internazionale di Coppi e Bartali, Etapesejr 5. etape
2021; 5.etape Baskerlandet Rundt, Etapesejr 5. etape
2020; 1.etape(b) Settimana Internazionale di Coppi e Bartali, Etapesejr 1. etape (b) (Holdtidskørsel) Deceuninck - Quick Step
2018; 4.etape Tour de l'Avenir, Etapesejr 4. etape (Holdtidskørsel) Danmark U23
2018 Circuit de Wallonie
2015; 1.etape Trophée Centre Morbihan (Junior), Etapesejr 1. etape
2015; 1.etape Sint-Martinus Kontich (Junior), Etapesejr 1. etape (Holdtidskørsel) Team Kel-Berg Roskilde Junior
2015 Danske mesterskab i holdløb, Junior Team Kel-berg Roskilde Junior
2015 Sint-Martinus Kontich (Junior)
2015 Ster van Zuid-Limburg (Junior), Bjergkonkurrencen
2014 Dansk endagsløb, U/19-Junior BGI Grand Prix, Horsens
2014 Danske mesterskab i holdløb, Junior Team Kel-berg Roskilde Junior
2014 Sint-Martinus Kontich (Junior)
2014 Dansk endagsløb, U/19-Junior Frøs Herreds Sparekasse Løbet, Esbjerg
2014 Sint-Martinus Kontich (Junior), Ungdomskonkurrencen
2013 Tour de Himmelfart (U/17)
2013 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, U17/Ungdom1/Begynder 5. plads, 66 point
2012; 5.afd. Tornado Cup U/17, Afdeling 5. afdeling, Middelfart
2012; 1.afd. Tornado Cup U/17, Afdeling 1. afdeling, Skive
2012; 2.etape Tour de Himmelfart (U/16), Etapesejr 2. etape
2012 Dansk endagsløb, U/17 EliteVejle Løbet
2012 Dansk endagsløb, U/17 CC Hjørrings Løb
2012 Tornado Cup U/17, Samlet
2012 Dansk endagsløb, U/17 Haderslev Løbet
2012 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, U17/Ungdom1/Begynder 1. plads, 107 point
2011 Dansk endagsløb, U/15 JCD Løbet, Aalborg
2011 Dansk endagsløb, U/15 Toyota Louis Lund Løbet, Varde
2011 Dansk endagsløb, U/15 Frøs Herreds Sparekasseløbet, Esbjerg
2011 Dansk endagsløb, U/15 Nordea- og Toyotaløbet, Nyborg
2011 Dansk endagsløb, U/15 Designa Køkken Løbet, Silkeborg
2011 Dansk endagsløb, U/15 Hammel Løbet
2011 Dansk endagsløb, U/15 Hadsten Grand Prix
2011 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, U15 3. plads, 120 point
2011 Dansk endagsløb, U/15 Faaborg Løbet
2011 Dansk endagsløb, U/15 Nishikiløbet, Randers
2010; 2.etape 2. etape
2010 Dansk endagsløb, U/15 Herning Handelsbanken Gadeløbet
2010 Dansk endagsløb, U/15 Kvickly Odder Løbet
2010 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, U15 2. plads, 86 point
2009 Dansk endagsløb, U/15 Speditørløbet, Bov (2)
2009 Dansk endagsløb, U/13 Danske Bank Løbet, Nyborg