Jørgensen, Luis Carl


Født
12/01/2002

År Løb Kommentar
2018; 6.afd. Tornado Cup U/17, Afdeling 6. afdeling, Middelfart
2018; 4.afd. Tornado Cup U/17, Afdeling 4. afdeling, Give
2018; 5.etape Tidaholm U6 Cycle Tour; (U/17), Etapesejr 5. etape
2018; 4.etape Tidaholm U6 Cycle Tour; (U/17), Etapesejr 4. etape
2018 Dansk endagsløb, U/17 Meldgaardløbet, Rødekro
2018 Dansk endagsløb, U/17 3 dage i Nord, Hjørring
2018 Dansk endagsløb, U/17 3 dage i Nord, Thy
2018 Dansk endagsløb, U/17 Greve CC Åbne Løb
2018 Dansk endagsløb, U/17 Mærk Næstved Tempoløbet (Enkeltstart)
2018 Dansk endagsløb, U/17 Mascot Workwear Løbet, Silkeborg
2018 Tidaholm U6 Cycle Tour; (U/17)
2018 Tidaholm U6 Cycle Tour; (U/17), Pointkonkurrencen
2018 Dansk endagsløb, U/19-Junior Integoløbet, Hedensted
2018 Dansk endagsløb, U/19-Junior Sparekassen Kronjylland BCK Løbet, Brædstrup
2018 Demin Skilte Junior Cup, Afdeling 9. afdeling, Hobro
2017; 4.etape Tour de Himmelfart (U/16), Etapesejr 4. etape
2017 Dansk endagsløb, U/17 Edlund Løbet, Greve
2017 Tour de Himmelfart (U/16), Bakkekonkurrencen
2016; 3.etape Youth Tour (U/15), Etapesejr 3. etape
2016; 2.etape Youth Tour (U/15), Etapesejr 2. etape (Enkeltstart)
2016 Rund um Ascheffel, U/15
2016 Dansk endagsløb, U/15 SuperBrugsen Løbet, Middelfart
2016 Dansk endagsløb, U/15 Agro Top Løbet, Skive
2016 Dansk endagsløb, U/15 Sparekassen Vendsyssel Løbet, Hjørring
2016 Dansk endagsløb, U/15 Sønderborg Løbet
2016 Dansk endagsløb, U/15 Hedensted CK Gadeløbet
2016 Dansk endagsløb, U/15 Ordrup CC Løbet, Ganløse
2016 Dansk endagsløb, U/15 Poul Erik Bech Løbet, Kolding
2016 DCU præmieliste, U/15 3. plads, 112 point
2015; 5.etape Tour de Himmelfart (U/14), Etapesejr 5. etape
2015; 4.etape Tidaholm U6 Cycle Tour; (U/15), Etapesejr 4. etape
2015; 1.etape Tour de Himmelfart (U/14), Etapesejr 1. etape
2015 Dansk endagsløb, U/15 Kvickly Odder Løbet
2015 Tour de Himmelfart (U/14)
2015 Dansk endagsløb, U/15 Speditørløbet, Bov (1)
2015 DCU præmieliste, U/15 7. plads, 77 point
2014; 2.etape Tidaholm U6 Cycle Tour; (U/13), Etapesejr 2. etape
2014; 1.etape Tidaholm U6 Cycle Tour; (U/13), Etapesejr 1. etape
2014 Dansk endagsløb, U/13 Sparekassen Vendsyssel Løbet, Bjergby
2014 Dansk endagsløb, U/13 Cycling West linieløbet, Varde
2014 Dansk endagsløb, U/13 HCC Løbet, Struer
2014 Dansk endagsløb, U/13 Designa Løbet, Silkeborg
2014 Dansk endagsløb, U/13 Herning Cykle Klub Løbet, Ikast
2014 Dansk endagsløb, U/13 Pinseløbet, Hammel
2014 Danske mesterskab i holdløb, U/13 Fix/Ballerup/Næstved
2014 Dansk endagsløb, U/13 Rødekro Løbet
2014 Dansk endagsløb, U/13 Skive Folkeblads Gadeløb, Skive
2014 Rund um Ascheffel, U/13
2014 Marcello Bergamo Pinsecup, U/13
2014 Tidaholm U6 Cycle Tour; (U/13)
2012 Dansk endagsløb, U/11 Hydro Løbet, Tønder