Krigbaum, Mathias Wickmann


Født
03/02/1995

År Løb Kommentar
2017 Dansk endagsløb, A-klasse Mascot Pinseløbet, Silkeborg
2017 DCU præmieliste, A-klasse 3. plads, 150 point
2017 Danske mesterskab i parløb .
2013; 3.etape(a) Sint-Martinus Kontich (Junior), Etapesejr 3. etape (a) (Holdtidskørsel) Team Roskilde Junior
2013; 3.etape Tour de Himmelfart (U/19-Junior), Etapesejr 3. etape (Enkeltstart)
2013; 2.etape Ster van Zuid-Limburg (Junior), Etapesejr 2. etape (Enkeltstart)
2013; 1.etape Sint-Martinus Kontich (Junior), Etapesejr 1. etape (Enkeltstart)
2013 (2.plads) VM i enkeltstart, Junior Sølv
2013 (1.plads) VM i parløb, Junior Guld
2013 Danske mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb, Junior Team Roskilde Junior
2013 Danske mesterskab i parløb, Junior
2013 Tour de Himmelfart (U/19-Junior)
2013 Dansk endagsløb, U/19-Junior Nordic Sugar Løbet, Nakskov (Enkeltstart)
2013 Danske mesterskab i holdløb, Junior Team Roskilde Junior 1
2013 Sint-Martinus Kontich (Junior)
2013 Dansk endagsløb, U/19-Junior CK Klassik, CK Kronborg
2013 Sjællands distrikts præmieliste, Junior 2. plads, 62 point
2013 Dansk banestævne, Elite Scratch (5 kilometer) 31/10-13
2013 Sint-Martinus Kontich (Junior), Pointkonkurrencen
2012; 4.etape Tour de Himmelfart (U/19-Junior), Etapesejr 4. etape
2012; 3.etape Tour de Himmelfart (U/19-Junior), Etapesejr 3. etape (Enkeltstart)
2012; 2.etape(b) Tour du Pays de Vaud (Junior), Etapesejr 2. etape (b) (Enkeltstart)
2012; 2.etape(a) Niedersachsen-Rundfahrt; (Junior), Etapesejr 2. etape (a) (Enkeltstart)
2012; 2.etape Youth Tour (U/19-Junior), Etapesejr 2. etape (Enkeltstart)
2012; Youth Tour (U/19-Junior), Etapesejr Prolog
2012 (2.plads) EM i parløb, Junior Sølv
2012 (1.plads) EM i 4.000 meter holdforfølgelsesløb, Junior Guld
2012 (1.plads) EM i enkeltstart, Junior Guld
2012 Dansk 2-timers parløbs Omnium
2012 Danske mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb, Junior Team Roskilde Junior
2012 Dansk banestævne, Elite 2-timers parløbs Omnium, 1. afdeling - 30 minutter jagt
2012 Dansk banestævne, Elite 2-timers parløbs Omnium, 7. afdeling - Finalejagt
2012 Dansk endagsløb, U/19-Junior Sorø BC åbne løb
2012 Dansk endagsløb, U/19-Junior Nordic Sugar Løbet, Nakskov
2012 Dansk endagsløb, U/19-Junior OK Kvickly Løbet Grenaa (Enkeltstart)
2012 Danske mesterskab i holdløb, Junior Team Roskilde Junior
2012 Danske mesterskab i enkeltstart, Junior
2012 Dansk endagsløb, U/19-Junior Mermaid Løbet (Enkeltstart), Værløse
2012 Dansk banestævne, Elite Scratch (5 kilometer) 25/10-12
2012 Danske mesterskab i pointløb, Junior
2012 Danske mesterskab i omnium, U/19-Junior
2012 Danske mesterskab i indiv. forfølgelsesløb, Junior
2012 Kim Refshammers Mindeløb
2012 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, Junior 4. plads, 60 point
2012 Niedersachsen-Rundfahrt; (Junior), Ungdomskonkurrencen
2011; 5.etape Tidaholm U6 Cycle Tour; (U/17), Etapesejr 5. etape (Enkeltstart)
2011; 4.etape Askö Radjugendtour (U/17), Etapesejr 4. etape
2011; 3.etape Tidaholm U6 Cycle Tour; (U/17), Etapesejr 3. etape
2011; 1.etape Tour de Himmelfart (U/17), Etapesejr 1. etape (Enkeltstart)
2011; Youth Tour (U/17), Etapesejr Prolog
2011; Tidaholm U6 Cycle Tour; (U/17), Etapesejr Prolog
2011 (1.plads) OL-Ungdom, Enkeltstart Guld
2011 Youth Tour (U/17)
2011 Dansk endagsløb, U/17 Ringsteds åbne løb
2011 Dansk etapeløb, U/17 ACTAS Sikring Etapeløb, 3. etape (Enkeltstart)
2011 Dansk endagsløb, U/19-Junior VFCs SM Partidskørsel
2011 Dansk banestævne, Øvrige Parløbs handicap (40 minutter), 23/10-11
2011 Danske mesterskab i pointløb, Junior
2011 Tidaholm U6 Cycle Tour; (U/17), Pointkonkurrencen
2010 Dansk banestævne, Junior/Ungdom Claus Dalsgaard a/s Ungdoms Cup, Pointløb (24 omgange)
2010 Dansk banestævne, Junior/Ungdom Pointshandicap (16 omgange) 30/12-10
2010 Dansk endagsløb, U/17 Nordic Sugar Løbet, Nakskov
2010 Sjællands distrikts præmieliste, U17/Ungdom1/Begynder 4. plads, 64 point
2009 Dansk banestævne, Junior/Ungdom Claus Dalsgaard a/s Ungdoms Cup, linieløb (5 kilometer)
2009 Dansk banestævne, Junior/Ungdom Parudskilningsløb, 10/12-09
2009 Dansk banestævne, Junior/Ungdom Udskilningsløb, 26/11-09
2009 Dansk banestævne, Junior/Ungdom Claus Dalsgaard a/s Ungdoms Cup, Tempoløb (16 omgange)
2009 Dansk banestævne, Junior/Ungdom Linieløb (10 omgange), 5/11-09
2009 Dansk endagsløb, U/17 Gladsaxe CCs 100 års Jubilæumsløb
2009 Tidaholm U6 Cycle Tour; (U/15)
2007 Dansk endagsløb, U/13 Lennart Brink, Trio Biler og Maler Trøigaard-Løbet, Gladsaxe
2005 Dansk endagsløb, U/11 Danske Bank Løbet, Nyborg