Kynde Nielsen, Klaus


Født
13/04/1966

År Løb Kommentar
2008 Dansk endagsløb, B-klasse Intersportløbet, Vejle
2008 Dansk endagsløb, H40 Sparekassen Thy Løbet
2008 Dansk endagsløb, H40 Stensballe Trailercenterløbet
2008 Dansk endagsløb, H40 Salling Bjerg Grand Prix, Skive
2008 Dansk endagsløb, H40 Stjerneløbet, Thorsager
2008 Dansk endagsløb, C-klasse Danske Bank Løbet, Nyborg
2008 Dansk endagsløb, C-klasse Haderslevløbet
2008 Dansk endagsløb, C-klasse Kvickly Odder Løbet
2007 Dansk endagsløb, H40 NCC-løbet, Vejen
2007 Dansk endagsløb, H40 Haderslevløbet
2007 Dansk endagsløb, H40 XTREME Løbet, Sønderborg
2007 Dansk endagsløb, C-klasse Meldgaardløbet, Rødekro
2006 Dansk endagsløb, H40 Stjerneløbet, Thorsager
2006 Dansk endagsløb, H40 AB Superbest Løbet, Hjørring
2006 Dansk endagsløb, H40 Danske Bank Løbet, Nyborg
2006 Dansk endagsløb, H40 Poul Erik Beck Løbet, Kolding
2006 Dansk endagsløb, C-klasse Linnemann Løbet, Fredericia
2006 Dansk endagsløb, C-klasse Haderslevløbet
2006 Dansk endagsløb, C-klasse Hydro-løbet, Tønder
2006 Dansk endagsløb, C-klasse Speditørløbet, Bov
2005 Dansk endagsløb, H30 Kvickly Løbet, Odder
2005 Dansk endagsløb, H30 Haderslevløbet
1994; 6.etape Bayern-Rundfahrt, Etapesejr 6. etape
1994; 5.etape Cinturón Ciclista a Mallorca, Etapesejr 5. etape
1994; Bayern-Rundfahrt, Etapesejr Prolog
1994 Danske mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb Jylland/Fyn A
1994 Dansk endagsløb, A-klasse Hammel
1994 Dansk endagsløb, A-klasse Nyborg
1994 Dansk endagsløb, A-klasse Sønderborg
1994 Nordisk mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb
1993 (3.plads) VM i 4.000 meter holdforfølgelsesløb Bronze
1993 Nordisk mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb
1992 (3.plads) OL i 4.000 meter holdforfølgelsesløb Bronze
1992 Danske mesterskab i pointløb
1992 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse 4. plads, 50 point
1992 Odensebanens præmieliste, A-klasse/Amatør/Senior 1. plads
1991 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse 5. plads, 45 point
1990 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse 2. plads, 70 point
1989 Rundt om Lunden
1989 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse 2. plads, 75 point
1986 Nordisk mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb
1986 Nordisk mesterskab i pointløb
1986 Odensebanens præmieliste, A-klasse/Amatør/Senior 2. plads
1985 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, A-klasse 5. plads, 57 point
1984 Danske mesterskab i indiv. forfølgelsesløb, Junior
1984 Danske mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb, Junior Århus A
1984 Danske mesterskab i pointløb, Junior
1983 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, Junior 3. plads, 73 point
1982 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, U17/Ungdom1/Begynder 4. plads, 75 point