Malmberg, Matias Gunnar


Født
31/08/2000

År Løb Kommentar
2021; 6.etape Tidaholm U6 Cycle Tour, Etapesejr 6. etape (Enkeltstart)
2021; 5.etape Tidaholm U6 Cycle Tour, Etapesejr 5. etape
2021; 3.etape Tidaholm U6 Cycle Tour, Etapesejr 3. etape
2021; 2.etape Tidaholm U6 Cycle Tour, Etapesejr 2. etape
2021 (3.plads) EM i omnium Bronze
2021 (1.plads) EM i 4.000 meter holdforfølgelsesløb Guld
2021 Tidaholm U6 Cycle Tour, Pointkonkurrencen
2021 Tidaholm U6 Cycle Tour, Ungdomskonkurrencen
2020 Danske mesterskab i omnium
2019 Danske mesterskab i parløb
2018 (3.plads) VM i parløb, Junior Bronze
2018 Dansk endagsløb, U/19-Junior HFCKs åbne landevejsløb, Hedehusene
2017 Danske mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb, Junior Team Børkop Cykler-Carl Ras Roskilde Junior 1
2017 Danske mesterskab i holdløb, Junior Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior
2017 Dansk banestævne, Øvrige Åbningsstævne Ballerup, Scratch (40 omgange) 12.10.2017
2017 Dansk banestævne, Elite DBC Stævne, Derny heat 1 (30 omgange) 09.11.2017
2016 Dansk endagsløb, U/17 Ordrup CC Løbet, Ganløse
2016 Dansk endagsløb, U/17 Criterium Vitamin Well Copenhagen, Frederiksberg
2016 Dansk banestævne, Øvrige Åbningsstævne Odense, Pointløb (24 omgange) B-klasse, 09.10.2016
2016 Dansk banestævne, Øvrige Åbningsstævne Odense, Scratch (20 omgange) B-klasse, 09.10.2016
2016 Dansk banestævne, Øvrige Åbningsstævne Odense, Udskilningsløb, B-klasse, 09.10.2016
2016 Danske mesterskab i omnium, U/19-Junior
2016 Dansk banestævne, Elite Nytårsstævne Ballerup, Scratch (20 omgange) Klasse A-B, 29.12.2016
2016 Danske mesterskab i omnium, U/17
2016 Tour de Himmelfart (U/17), Pointkonkurrencen
2015 Dansk endagsløb, U/17 KCK Herlev - Rytger Løbet/SM linieløb
2015 Dansk endagsløb, U/17 HFCK Criterium
2014; 3.etape Randers Bike Week (U/15), Etapesejr 3. etape (Enkeltstart)
2014; 2.etape Youth Tour (U/15), Etapesejr 2. etape (Enkeltstart)
2014; 2.etape Randers Bike Week (U/15), Etapesejr 2. etape
2014; 1.etape Youth Tour (U/15), Etapesejr 1. etape
2014; 1.etape Randers Bike Week (U/15), Etapesejr 1. etape
2014 Mini 6-dagesløb, København
2014 Dansk banestævne, Junior/Ungdom Scratch (24 omgange) U/17, 27/11-14
2014 Danske mesterskab i parløb, U/15
2014 Dansk endagsløb, U/15 Fix Rødovre - SM Partid
2014 Dansk endagsløb, U/15 Sorø BC Løbet
2014 Dansk endagsløb, U/15 ABCs åbne løb
2014 Randers Bike Week (U/15)
2014 DCU præmieliste, U/15 4. plads, 102 point
2014 Giro Nortorf, U/15
2012; 5.etape Randers Bike Week (U/13), Etapesejr 5. etape
2012; 4.etape Randers Bike Week (U/13), Etapesejr 4. etape
2012; 3.etape Randers Bike Week (U/13), Etapesejr 3. etape (Enkeltstart)
2012; 2.etape Youth Tour (U/13), Etapesejr 2. etape (Enkeltstart)
2012; 2.etape Randers Bike Week (U/13), Etapesejr 2. etape
2012; 1.etape Randers Bike Week (U/13), Etapesejr 1. etape
2012; Youth Tour (U/13), Etapesejr Prolog
2012 Dansk endagsløb, U/13 Nordic Sugar Løbet, Nakskov (Enkeltstart)
2012 Giro Nortorf, U/13
2012 Youth Tour (U/13)
2012 Randers Bike Week (U/13)
2010 Dansk endagsløb, U/11 Sorgenfri Løbet
2010 Dansk endagsløb, U/11 Diba Løbet, Næstved