Moe, Jacob


Født
19/01/1975

"Jacob Moe Rasmussen"

År Løb Kommentar
2008 Demin/Post Cuppen, Samlet
2008 Danske mesterskab i holdløb Team GLS Pakke Shop
2008 Danske mesterskab i 4.000 meter holdforfølgelsesløb Team GLS Pakke Shop
2007 Demin/Post Cuppen, Afdeling 4. afdeling, Sorø
2007 Demin/Post Cuppen, Afdeling 5. afdeling, Ordrup
2007 Dansk endagsløb, A-klasse Gadeløb i Allerød
2007 Dansk etapeløb, A-klasse 2 Dage ved Århus (Enkeltstart) Lørdag
2007 Sjællands distrikts præmieliste, A-klasse 4. plads, 29 point
2007 PostNord Danmark Rundt, Bakkekonkurrencen
2006; 5.etape Ringerike Grand Prix, Etapesejr 5. etape
2006; 5.etape Tour du Loir-et-Cher, Etapesejr 5. etape
2006; 4.etape Ringerike Grand Prix, Etapesejr 4. etape
2006; 4.etape Tour du Loir-et-Cher, Etapesejr 4. etape
2006; 3.etape Tour du Loir-et-Cher, Etapesejr 3. etape
2006 Demin/Post Cuppen, Samlet
2006 Demin/Post Cuppen, Afdeling 4. afdeling, Vejle
2006 Dansk endagsløb, A-klasse Maler Trøjgaard & Weltz Byg Løbet, Gladsaxe
2006 Dansk endagsløb, A-klasse Hydro-løbet, Tønder
2006 Tour du Loir-et-Cher
2006 Sjællands distrikts præmieliste, A-klasse 2. plads, 63 point
2005 Colliers Classic
2005 Fyen Rundt
2005 Demin/Post Cuppen, Afdeling 2. afdeling, Svendborg
2005 Dansk endagsløb, A-klasse Weltz Byg - Maler Trøigaard Løbet, Gladsaxe
2005 Dansk endagsløb, A-klasse Designa Køkken Løbet, Silkeborg
2005 Dansk endagsløb, A-klasse DanBolig Løbet, Greve
2005 Dansk endagsløb, A-klasse Lån og Spar Bank Grand Prix
2005 Dansk etapeløb, A-klasse 2 Dage ved Århus, Lørdag
2005 Dansk endagsløb, A-klasse Kalundborgløbet
2005 Dansk endagsløb, A-klasse Alpha Solutions Criterium, Frederiksberg
2005 Dansk endagsløb, A-klasse Forenede Services Partidskørsel, Værløse/Farum
2005 Sjællands distrikts præmieliste, A-klasse 1. plads, 123 point
2004; 3.etape Ringerike Grand Prix, Etapesejr 3. etape
2004 Fyen Rundt
2004 Demin/Post Cuppen, Samlet
2004 Demin/Post Cuppen, Afdeling 1. afdeling, Odder
2004 Demin/Post Cuppen, Afdeling 3. afdeling, Værløse
2004 Tour de Charlottenlund
2004 Dansk endagsløb, A-klasse Frost Superbest Løbet, Viborg
2004 Dansk endagsløb, A-klasse Designa Køkken Løbet, Silkeborg
2004 Dansk endagsløb, A-klasse Hammel Løbet
2004 Sjællands distrikts præmieliste, A-klasse 1. plads, 80 point
2004 PostNord Danmark Rundt, Bakkekonkurrencen
2003 Fyen Rundt
2003 Hadsten Grand Prix
2003 Tour de Charlottenlund
2003 Dansk endagsløb, A-klasse Brøndby CC og KCK Herlev-løbet
2002 Fyen Rundt
2002 Tour de Charlottenlund
2002 Dansk endagsløb, A-klasse Brøndby CC og KCK Herlev-løbet
1993 Ordrupbanens præmieliste, Junior 2. plads
1992 Nordisk mesterskab i holdløb, Junior
1991 Sjællands distrikts præmieliste, U17/Ungdom1/Begynder 1. plads, 116 point
1989 (b) Mini 6-dagesløb, København