Østergaard, Niki


Født
21/01/1988

År Løb Kommentar
2012 Dansk endagsløb, A-klasse Sønderborg CK's løb
2012 Danske mesterskab i holdløb Glud & Marstrand-LRØ
2011 Dansk endagsløb, A-klasse Poul Erik Bech Løbet, Kolding
2011 HAC Løbet/Stensballe Trailercenter Løbet
2009 Rundt om Lunden
2009 Dansk endagsløb, A-klasse FBLs åbne criterium, Veksø
2009 Dansk endagsløb, A-klasse Stjerneløbet, Thorsager
2008 Demin/Post Cuppen, Afdeling 4. afdeling, Sorø
2006; 1.etape(b) Liege-La Gleize (Junior), Etapesejr 1. etape (b)
2006 (2.plads) VM i linieløb, Junior Sølv
2006 Dansk endagsløb, A-klasse GLS Gadeløb, Fredericia
2006 Dansk endagsløb, U/19-Junior Handy Print Løbet, Skive
2006 Dansk endagsløb, U/19-Junior Sparekassen Thy Løbet JFM
2006 Liege-La Gleize (Junior)
2006 3-dagesløbet Junior
2005 Dansk endagsløb, U/19-Junior JCD Løbet, Aalborg
2005 Dansk endagsløb, U/19-Junior AB Superbest Løbet, Hjørring
2005 Sjællands distrikts præmieliste, Junior 3. plads, 50 point
2005 Dansk endagsløb, U/19-Junior Kvickly Løbet, Odder
2004; 3.etape Tour de Himmelfart (U/17), Etapesejr 3. etape (Enkeltstart)
2004; 2.etape Tour de Himmelfart (U/17), Etapesejr 2. etape
2004; 1.etape Tour de Himmelfart (U/17), Etapesejr 1. etape (Enkeltstart)
2004 Dansk banestævne, Øvrige Cup Danmark (Klasse B) Samlet
2004 Dansk endagsløb, U/17 Skibbild Entreprise Løbet, Herning (1)
2004 Dansk endagsløb, U/17 Handy-Print Løbet, Skive
2004 Dansk endagsløb, U/17 Xerox Partner DOKIT Løbet, Vejle
2004 Dansk endagsløb, U/17 Pinseløbet, Hammel (b)
2004 Tour de Himmelfart (U/17)
2004 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, U17/Ungdom1/Begynder 2. plads, 110 point
2004 Askö Radjugendtour (U/17)
2004 Dansk endagsløb, U/17 Kvickly Løbet, Odder
2004 Dansk endagsløb, U/17 Grand Prix Ringkøbing Landbobank, Enkeltstart
2004 Dansk endagsløb, U/17 Pinseløbet, Hammel (2)
2004 Dansk endagsløb, U/17 Haderslevløbet
2004 Danske mesterskab i linieløb, U/17 (A)
2004 Danske mesterskab i enkeltstart, U/17
2004 Tour de Himmelfart (U/17), Pointkonkurrencen
2003 Jysk-Fynsk distrikts præmieliste, U17/Ungdom1/Begynder 2. plads, 73 point
2003 Dansk endagsløb, U/17 Kvickly-OK Løbet, Grenaa
2003 Dansk endagsløb, U/17 Fakta Løbet, Hammel (2)
2003 Dansk endagsløb, U/17 ACK løbet, Århus
2003 Dansk endagsløb, U/17 Haderslevløbet
2002 Mini 6-dagesløb, København
2002 Dansk endagsløb, U/17 EDC Løbet, Kolding (2)
2002 Dansk endagsløb, U/15 Frost Superbest Løbet, Viborg (1)
2002 Dansk endagsløb, U/15 Spar Nord Løbet (1)
2002 Dansk endagsløb, U/15 Hjørring Løbet (1)
2002 Dansk endagsløb, U/15 Stimorol Løbet, Vejle
2001 Dansk endagsløb, U/15 Adidas Evil Eye Løbet, Aarhus (2)
2001 Dansk endagsløb, U/15 DONG Løbet, Vejen (2)
2001 Dansk endagsløb, U/15 Kvickly Odder Løbet (2)
2001 Dansk endagsløb, U/15 Frost Superbest Løbet, Viborg (2)
2001 Danske mesterskab i linieløb, U/15 (B)