Skjelmose Jensen, Mattias


Født
26/09/2000

År Løb Kommentar
2018; 4.etape Youth Tour (U/19-Junior), Etapesejr 4. etape
2018; 3.etape(b) Tour du Pays de Vaud (Junior), Etapesejr 3. etape (b) (Enkeltstart)
2018; 2.etape Ster van Zuid-Limburg (Junior), Etapesejr 2. etape
2018; 2.etape Youth Tour (U/19-Junior), Etapesejr 2. etape (Enkeltstart)
2018; Youth Tour (U/19-Junior), Etapesejr Prolog
2018 Demin Skilte Junior Cup, Afdeling 2. afdeling, Næstved Tempoløbet (Enkeltstart)
2018 Ster van Zuid-Limburg (Junior)
2018 Ster van Zuid-Limburg (Junior), Pointkonkurrencen
2018 Dansk endagsløb, U/19-Junior Mærk Næstved Tempoløbet (Enkeltstart)
2018 Youth Tour (U/19-Junior)
2018 Tour du Pays de Vaud (Junior)
2018 Danske mesterskab i holdløb, Junior Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior
2018 Dansk endagsløb, U/19-Junior Nakskov Enkeltstart (SM)
2017; 4.etape Tidaholm U6 Cycle Tour; (U/19-Junior), Etapesejr 4. etape
2017; 3.etape Tidaholm U6 Cycle Tour; (U/19-Junior), Etapesejr 3. etape
2017 Dansk endagsløb, U/19-Junior Øresunds Cup 1. afdeling, Hillerød
2017 Dansk endagsløb, U/19-Junior Rytgerløbet, Øresunds Cup 2. afdeling, Herlev
2017 Dansk endagsløb, U/19-Junior Mascot Pinseløbet, Silkeborg
2017 Dansk endagsløb, U/19-Junior VTS Tømrer-Snedker TT Cup, 3. afdeling (Enkeltstart)
2017 Danske mesterskab i holdløb, Junior Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior
2017 Fredsløbet; (Junior), Bjergkonkurrencen
2017 Demin Skilte Junior Cup, Afdeling 5. afdeling, Holbæk (Enkeltstart)
2017 Demin Skilte Junior Cup, Samlet
2017 Tidaholm U6 Cycle Tour; (U/19-Junior), Pointkonkurrencen
2017 Dansk banestævne, Øvrige Åbningsstævne Ballerup, Scratch (30 omgange) B-Klassen, 12.10.2017
2017 DCU præmieliste, U/19-Junior 2. plads, 298 point
2017 Dansk banestævne, Øvrige DBC Stævne, Udskilning (24 omgange) B Klassen, 09.11.2017
2016; 3.etape Youth Tour (U/17), Etapesejr 3. etape
2016; 2.etape Critérium Européens des Jeunes U/17, Etapesejr 2. etape
2016 Dansk endagsløb, U/17 Sparekassen Vendsyssel Løbet, Hjørring
2016 Dansk endagsløb, U/17 Grøntgrossisten Løbet, Køge
2016 Tour de Himmelfart (U/17)
2016 Dansk endagsløb, U/17 Nordic Sugar Løbet, Nakskov (Enkeltstart)
2016 Dansk endagsløb, U/17 Nybolig Gadeløb, Hvidovre
2016 DCU præmieliste, U/17 3. plads, 96 point
2015 Dansk endagsløb, U/17 Sydkysten Cycling Team Løbet, Hastrup
2015 Danske mesterskab i linieløb, U/17 (B)
2015 Dansk endagsløb, U/17 Buerup Grand Prix, Tissø