Stokbro Nielsen, Andreas


Født
08/04/1997

År Løb Kommentar
2018; 2.etape Tour of Estonia, Etapesejr 2. etape
2018 Dansk endagsløb, A-klasse 3 dage i Nord, Hjørring
2018 Dansk endagsløb, A-klasse 3 dage i Nord, Thy
2018 Dansk endagsløb, A-klasse 3 dage i Nord, Aalborg
2018 Dansk endagsløb, A-klasse Mascot Workwear Løbet, Silkeborg
2018 Dansk endagsløb, A-klasse Lindberg Sport - Det Nye Pinseløb, Hammel
2018 Marcello Bergamo Pinsecup, A-klasse
2017 Dansk endagsløb, A-klasse Edlund Løbet, Greve
2017 Dansk endagsløb, A-klasse AGRO-TOP Løbet, Skive
2017 Post Cuppen, Afdeling 4. afdeling, Horsens
2017 Dansk banestævne, Elite DBC Stævne, Parløb (120 omgange) 26.10.2017
2017 DCU præmieliste, A-klasse 5. plads, 130 point
2016; 3.etape ZLM Tour, Etapesejr 3. etape
2016 Dansk endagsløb, A-klasse Roskilde Cykle Ring Åbne Løb
2016 Dansk endagsløb, A-klasse ABCs åbne løb
2016 Dansk banestævne, Elite Ballerup, Parløb (25 kilometer) 27.10.2016
2016 DCU præmieliste, A-klasse 7. plads, 47 point
2015; 2.etape(b) Trofeo Karlsberg, Etapesejr 2. etape (b)
2015 (3.plads) EM i parløb, Junior Bronze
2015 Dansk endagsløb, U/19-Junior Sparekassen Vendsyssel Aalborg Løbet
2015 Dansk endagsløb, U/19-Junior Sydkysten Cycling Team Løbet, Hastrup
2015 Dansk endagsløb, U/19-Junior Tour de Charlottenlund
2015 Danske mesterskab i parløb, Junior
2015 Dansk banestævne, Elite Uofficielt DM i Holdsprint, 19.11.2015
2015 Dansk banestævne, Elite Parløb (40 minutter) Elite + U/19, 03.12.2015
2015 DCU præmieliste, U/19-Junior 2. plads, 69 point
2015 GP Rüebliland (Junior), Pointkonkurrencen
2015 Dansk Rekord, Bane (Fast start) 4.000 meter Hold, Junior 4.08,095, Athen EM
2014 Dansk endagsløb, U/19-Junior CK Kronborg Løbet
2014 Dansk banestævne, Øvrige Claus Dalsgaards 4000m Holdmatch, CEC Amager, 23/10-14
2014 DCU præmieliste, U/19-Junior 3. plads, 63 point
2014 Dansk banestævne, Junior/Ungdom Pointløb (24 omgange) U/19, 27/11-14
2014 Dansk banestævne, Øvrige Holdforfølgelsesløb, Cycling Elite Copenhagen - Amager, 27/11-14
2013 Dansk endagsløb, U/17 Dan-Bunkering Løbet, Middelfart
2013 Sjællands distrikts præmieliste, U17/Ungdom1/Begynder 4. plads, 67 point
2013 Danske mesterskab i pointløb, Junior
2013 Dansk banestævne, Elite Claus Dalgaards 4.000 meter holdforfølgelsescup, Sølv
2012; 4.etape Tour de Himmelfart (U/16), Etapesejr 4. etape
2012 Dansk banestævne, Junior/Ungdom DBC Parløbsmesterskaber, U17
2012 Dansk banestævne, Øvrige Parløb (15 kilometer) 8/11-12
2011 Dansk banestævne, Junior/Ungdom Parløb (10 kilometer) 13/1-11
2011 Mini 6-dagesløb, København
2011 Dansk endagsløb, U/15 Lyngby CCs åbne løb
2011 Dansk endagsløb, U/15 FCC Løbet, Fredericia
2011 Rund um Ascheffel, U/15
2010 Danske crossløb, U/15 CK Kronborg Cykle cross
2009 Dansk endagsløb, U/13 Team Cycling Ringsted's åbne landevejsløb
2009 Dansk endagsløb, U/13 Sorø BC's åbne løb
2009 Dansk endagsløb, U/13 K&J Byg Løbet
2009 Dansk endagsløb, U/13 Midt Data Løbet, Viborg
2007 Dansk endagsløb, U/11 Stensballe Trailercenterløbet