Storm, Theodor


Født
31/03/2005

År Løb Kommentar
2022 Danske mesterskab i parløb, Junior
2022 Dansk endagsløb, U/19-Junior Agro Top Løbet, Skive
2022 Dansk endagsløb, U/19-Junior Grand Prix Ejner Hessel & Segafredo, Nykøbing Sjælland
2021; 4.etape Youth Tour (U/17), Etapesejr 4. etape (2.års)
2021; 3.etape Youth Tour (U/17), Etapesejr 3. etape (2.års)
2021; 2.etape Youth Tour (U/17), Etapesejr 2. etape (Enkeltstart) (2.års)
2021; 1.etape Youth Tour (U/17), Etapesejr 1. etape (2.års)
2021 Dansk endagsløb, U/17 BACHE Petit Prix - CK Aarhus
2021 Dansk endagsløb, U/17 HCS Løbet, Holbæk
2021 Dansk endagsløb, U/17 State Energy Race OCC, Uvelse
2021 Youth Tour (U/17) (2.års)
2021 Dansk endagsløb, U/17 Slagelse Løbet
2021 Dansk endagsløb, U/17 CK Nordsjælland Linjeløb, Tikøb
2021 Dansk endagsløb, U/17 Extreme - Carpeople Løbet, Nyborg
2021 Randers Bike Week (U/19-Junior)
2021 Danske mesterskab i enkeltstart, U/17
2021 Uno-X Cup Junior Cup, Afdeling 4. afdeling, Faxe
2021 DCU præmieliste, U/17 3. plads, 214 point
2021 DBCs Derny-pace mesterskab
2020; 1.etape Randers Bike Week (U/17), Etapesejr 1. etape (Enkeltstart)
2020 Dansk endagsløb, U/17 B&U Løbet, Roskilde
2020 Randers Bike Week (U/17)
2020 Dansk endagsløb, U/17 Herning Enkeltstart JFM
2020 Dansk endagsløb, U/17 Fri Bike Shop Løbet, Sønderborg
2020 Dansk endagsløb, U/17 Holbæk Løbet
2020 DCU præmieliste, U/17 1. plads, 125 point
2019; 3.etape Youth Tour (U/15), Etapesejr 3. etape
2019; 1.etape Youth Tour (U/15), Etapesejr 1. etape
2019 Mini 6-dagesløb, København
2019 Dansk endagsløb, U/15 Indledningsløb 2019
2019 Dansk endagsløb, U/15 Slagelse Løbet (Enkeltstart)
2019 Dansk endagsløb, U/15 Slagelse Løbet (Linieløb)
2019 Dansk endagsløb, U/15 Give Elementer Løbet
2019 Dansk endagsløb, U/15 3 dage i Nord, Hjørring
2019 Dansk endagsløb, U/15 3 dage i Nord, Aalborg
2019 Dansk endagsløb, U/15 Ordup CC Åbne løb
2019 Dansk endagsløb, U/15 Roskilde CR STARK-Løbet
2019 Danske mesterskab i omnium, U/15
2019 Dansk endagsløb, U/15 Nakskov CC (Enkeltstart)
2019 Dansk endagsløb, U/15 CarPeopleløbet, Nyborg
2019 Dansk endagsløb, U/15 MCC SuperBrugsen Løbet, Middelfart
2019 Danske mesterskab i enkeltstart, U/15
2019 Danske mesterskab i linieløb, U/15 (A)
2019 Dansk endagsløb, U/17 Mogens Lind VVS Løbet, Amager
2019 Nordisk mesterskab i parløb, U/17
2019 Dansk banestævne, Øvrige Åbningsstævne Ballerup, Parløb C/D (15 minutter) 24.10.2019
2019 Dansk banestævne, Øvrige Ballerup, Pointløb C (16 omgange) 07.11.2019
2019 Dansk banestævne, Øvrige Ballerup, Udskilning C, 07.11.2019
2019 Dansk banestævne, Junior/Ungdom Ballerup, Parløb, 07.11.2019
2019 DCU præmieliste, U/15 2. plads, 375 point
2019 3 dage i Nord (U/15)
2018; 5.etape 5. etape
2018; 4.etape 4. etape
2018; 3.etape 3. etape (Enkeltstart)
2018; 2.etape 2. etape
2018; 1.etape Youth Tour (U/15), Etapesejr 1. etape
2018; 1.etape 1. etape
2018 Tour de Himmelfart (U/14)
2018 Dansk endagsløb, U/15 ABCs Åbne Løb, Hedehusene
2018 Dansk endagsløb, U/15 HFCKs åbne landevejsløb, Hedehusene
2018 Dansk endagsløb, U/15 Mogens Lind VVS løbet, Amager
2018 Dansk endagsløb, U/15 CC Hillerød åbne landevejsløb
2018 Dansk endagsløb, U/15 Hydro Løbet, Tønder
2018 Dansk endagsløb, U/15 Fri BikeShop Løbet, Sønderborg
2018 DCU præmieliste, U/15 1. plads, 372 point
2018 Danske mesterskab i omnium, U/15
2017; 5.etape Tour de Himmelfart (U/13), Etapesejr 5. etape
2017; 4.etape Youth Tour (U/13), Etapesejr 4. etape
2017; 4.etape Tidaholm U6 Cycle Tour; (U/13), Etapesejr 4. etape
2017; 3.etape Youth Tour (U/13), Etapesejr 3. etape
2017; 3.etape Tour de Himmelfart (U/13), Etapesejr 3. etape (Enkeltstart)
2017; 3.etape Tidaholm U6 Cycle Tour; (U/13), Etapesejr 3. etape
2017; 2.etape Youth Tour (U/13), Etapesejr 2. etape (Enkeltstart)
2017; 2.etape Tour de Himmelfart (U/13), Etapesejr 2. etape
2017; 2.etape Tidaholm U6 Cycle Tour; (U/13), Etapesejr 2. etape
2017; 1.etape Youth Tour (U/13), Etapesejr 1. etape
2017; 1.etape Tour de Himmelfart (U/13), Etapesejr 1. etape
2017; Youth Tour (U/13), Etapesejr Prolog
2017; Tidaholm U6 Cycle Tour; (U/13), Etapesejr Prolog
2017 Dansk endagsløb, U/13 RCR Indledningsløb, Roskilde
2017 Dansk endagsløb, U/13 Slagelse Løbet
2017 Dansk endagsløb, U/13 Edlund Løbet, Greve
2017 Dansk endagsløb, U/13 Sorø BC åbne løb
2017 Dansk endagsløb, U/13 Tissø Cykle Ring - Bornholm (Enkeltstart)
2017 Dansk endagsløb, U/13 NBC Tempoløbet, Næstved (Enkeltstart)
2017 Dansk endagsløb, U/13 Rytgerløbet, Øresunds Cup 2. afdeling, Herlev
2017 Dansk endagsløb, U/13 RCRs Åbne Løb, Roskilde
2017 Youth Tour (U/13)
2017 Tour de Himmelfart (U/13)
2017 Dansk endagsløb, U/13 VTS Tømrer-Snedker TT Cup, 3. afdeling (Enkeltstart)
2017 Dansk endagsløb, U/13 Nakskovs åbne enkeltstart
2017 Dansk endagsløb, U/13 CP Entrepriseløbet, Kettinge
2017 Dansk endagsløb, U/13 SignWork Løbet, Hvidovre
2017 Tidaholm U6 Cycle Tour; (U/13)
2017 Dansk endagsløb, U/13 Holbæk Løbet (Enkeltstart)
2017 Dansk endagsløb, U/13 DCR - Ballerup Løbet
2017 Dansk endagsløb, U/13 Nybolig Gadeløb, Hvidovre
2017 Danske mesterskab i linieløb, U/13 (A)
2017 DCU præmieliste, U/13 2. plads, 479 point
2016; 2.etape Youth Tour (U/13), Etapesejr 2. etape (Enkeltstart)
2016; 1.etape Youth Tour (U/13), Etapesejr 1. etape
2016; Youth Tour (U/13), Etapesejr Prolog
2016 Dansk endagsløb, U/13 Næstved BC - Andersen Vinhandel Tempoløbet (Enkeltstart)
2016 Dansk endagsløb, U/13 Næstved BC - LOXAM-løbet
2016 Dansk endagsløb, U/13 Grøntgrossisten Løbet, Køge
2016 Youth Tour (U/13)
2016 Dansk endagsløb, U/13 Nordic Sugar Løbet, Nakskov (Enkeltstart)
2016 Dansk endagsløb, U/13 LFCK - CP Entrepriseløbet, Kettinge SM
2016 Dansk endagsløb, U/13 CK FIX Løbet, Hedehusene
2016 Dansk endagsløb, U/13 Sorø BC Løbet
2016 Dansk endagsløb, U/13 Tissø Cykle Rings Landevejsløb
2016 Dansk endagsløb, U/13 ABCs åbne løb
2016 Dansk endagsløb, U/13 Danbolig Løbet (Parløb) Værløse Farum Cykle Klub og Holte CK
2016 Dansk banestævne, Junior/Ungdom Ballerup, Tempopointløb (12 omgange), (U17) 01.11.2016
2016 DCU præmieliste, U/13 3. plads, 130 point
2015; 2.etape Youth Tour (U/11), Etapesejr 2. etape (Enkeltstart)
2015 Dansk endagsløb, U/11 Team Cycling Ringsted Løbet
2015 Dansk endagsløb, U/11 Sydkysten Cycling Team Løbet, Hastrup
2015 Danske mesterskab i enkeltstart, U/11
2015 Dansk endagsløb, U/13 Roskilde Løbet
2015 DCU præmieliste, U/11 8. plads, 73 point