Wacker, Ludvig Anton


Født
15/07/2000

År Løb Kommentar
2018; 3.etape Youth Tour (U/19-Junior), Etapesejr 3. etape
2018 Danske mesterskab i holdløb, Junior Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior
2018 Dansk endagsløb, U/19-Junior Tour de Charlottenlund
2018 Dansk endagsløb, U/19-Junior Hydro Løbet, Tønder
2017; 4.etape Youth Tour (U/19-Junior), Etapesejr 4. etape
2017 Gent-Wevelgem (Junior) Grote Prijs André Noyelle
2017 Danske mesterskab i holdløb, Junior Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior
2017 Dansk endagsløb, U/19-Junior Nybolig Gadeløb, Hvidovre
2017 Dansk endagsløb, U/19-Junior Øresunds Cup Finalen, 8. afdeling, Kronborg
2017 Dansk banestævne, Elite DBC Stævne, Pointløb (30 omgange) 09.11.2017
2016; 4.etape Tidaholm U6 Cycle Tour; (U/17), Etapesejr 4. etape
2016; 3.etape Tidaholm U6 Cycle Tour; (U/17), Etapesejr 3. etape
2016 Dansk endagsløb, U/17 HFCK Løbet, Hedehusene
2016 Dansk endagsløb, U/17 CK FIX Løbet, Hedehusene
2016 Dansk endagsløb, U/17 Roskilde Cykle Ring Åbne Løb
2016 Dansk banestævne, Elite Ballerup, Scratch (7,5 kilometer), (A/B-Klassen) 27.10.2016
2016 DCU præmieliste, U/17 4. plads, 83 point
2016 Dansk banestævne, Øvrige Ballerup, Scratch (24 omgange) B-klassen, 15.12.2016
2015; 2.etape Tidaholm U6 Cycle Tour; (U/17), Etapesejr 2. etape
2015 Dansk endagsløb, U/17 CCH Hjørrings Løb
2015 Dansk endagsløb, U/17 JE.dk Løbet, Ikast
2015 Danske mesterskab i holdløb, U/17 Roskilde 1
2015 Dansk endagsløb, U/17 Sorø BC - åbne løb
2015 Dansk endagsløb, U/17 Roskilde Løbet
2015 Dansk banestævne, Junior/Ungdom Scratch, U17 27.10.15
2015 Dansk banestævne, Junior/Ungdom Scratch (20 omgange) U/17, 03.11.2015 (1)
2015 DCU præmieliste, U/17 4. plads, 83 point
2015 Pinsecup, U/17
2015 Tour de Himmelfart (U/17), Bakkekonkurrencen
2014; 5.etape Tour de Himmelfart (U/15), Etapesejr 5. etape
2014; 4.etape Tour de Himmelfart (U/15), Etapesejr 4. etape
2014; 3.etape Youth Tour (U/15), Etapesejr 3. etape
2014; 2.etape Tour de Himmelfart (U/15), Etapesejr 2. etape
2014 Dansk endagsløb, U/17 CC Hillerød Løbet
2014 Dansk endagsløb, U/15 Sparekassen Vendsyssel Løbet, Bjergby
2014 Dansk endagsløb, U/15 Cykelgear Løbet, Aalborg
2014 Dansk endagsløb, U/15 Rundt om Vandtårnet, Esbjerg
2014 Dansk endagsløb, U/15 BEC cup
2014 Dansk endagsløb, U/15 BEC Cup, Roskilde
2014 Danske mesterskab i holdløb, U/15 Roskilde Cykle Ring hold 1
2014 DCU præmieliste, U/15 1. plads, 149 point
2014 Danske crossløb, U/17 JC Cykelklub Cross
2013; 5.etape 5. etape
2013; 4.etape 4. etape
2013; 2.etape 2. etape
2013; 1.etape Youth Tour (U/15), Etapesejr 1. etape
2013; 1.etape 1. etape
2013 Dansk endagsløb, U/15 Ringsted Kommunes åbne løb
2013 Dansk endagsløb, U/15 ABC's åbne løb, Ganløse
2013 Dansk endagsløb, U/15 Xtremeløbet, Roskilde
2013 Dansk endagsløb, U/15 Volkswagen Aarhus Løbet
2013 Dansk endagsløb, U/15 Kvickly Odder Løbet
2013 Danske crossløb, U/15 Tølløse Cross
2013 Danske crossløb, U/15 Ringsted Cross
2012; 4.etape Youth Tour (U/13), Etapesejr 4. etape
2012; 3.etape Youth Tour (U/13), Etapesejr 3. etape
2012; 1.etape Tour de Himmelfart (U/13), Etapesejr 1. etape
2012 Dansk endagsløb, U/13 Helge Andersen Løbet, Smørum
2012 Dansk endagsløb, U/13 LFCK-løbet, Kettinge
2012 Dansk endagsløb, U/13 CK Fix Cup Løbet
2011 Dansk endagsløb, U/13 ERA-Bilers Licensløb, Hillerød
2011 Dansk endagsløb, U/13 Sparekassen Sjælland Løbet, Holbæk
2011 Dansk endagsløb, U/13 Hydro Løbet, Tønder
2011 Dansk endagsløb, U/13 Speditørløbet, Bov
2011 Danske crossløb, U/13 Cross på bjerget, CK FIX
2011 Danske crossløb, U/13 Sorø BC Cross
2011 Danske crossløb, U/13 Holbæk CR Cross SM
2010 Danske mesterskab i linieløb, U/11 (A)
2010 Dansk endagsløb, U/11 Slagelse Cyklerings åbne løb
2010 Dansk endagsløb, U/11 SMC Løbet, Amager (SM)
2010 Dansk endagsløb, U/11 ABC - Maxim Løbet
2010 Danske mesterskab i enkeltstart, U/11
2009 Dansk endagsløb, U/11 HCC landevejsløb, Holstebro
2009 Dansk endagsløb, U/11 Lennart Brink Løbet, Gladsaxe
2009 Dansk endagsløb, U/11 HFCK og Ordrup CC's åbne løb