Wulff Frederiksen, Oliver


Født
11/10/2000

År Løb Kommentar
2019 Dansk endagsløb, A-klasse 3 dage i Nord, Hjørring
2018; 1.etape Tour de Himmelfart (U/19-Junior), Etapesejr 1. etape
2018 (3.plads) VM i parløb, Junior Bronze
2018 Dansk endagsløb, U/19-Junior Lindberg Sport - Det Nye Pinseløb, Hammel
2018 Danske mesterskab i parløb
2018 Dansk endagsløb, U/19-Junior CK FIX Gadeløb, Rødovre
2017; 3.etape Youth Tour (U/19-Junior), Etapesejr 3. etape
2017 (2.plads) VM i 4.000 meter holdforfølgelsesløb, Junior Sølv
2017 Dansk endagsløb, U/19-Junior Slagelse Løbet
2017 Dansk endagsløb, U/19-Junior JEDK-løbet, Ikast
2017 Marcello Bergamo Pinsecup, U/19-Junior
2017 DCU præmieliste, U/19-Junior 10. plads, 129 point
2017 Danske mesterskab i scratch, Junior
2017 Danske mesterskab i parløb, Junior
2017 Danske mesterskab i 1.000 meter på tid, Junior
2017 Danske mesterskab i indiv. forfølgelsesløb, Junior
2017 Danske mesterskab i omnium, U/19-Junior
2017 Kim Refshammers Mindeløb
2017 Danske mesterskab i sprint, Junior
2016; 5.etape Tour de Himmelfart (U/17), Etapesejr 5. etape
2016; Youth Tour (U/17), Etapesejr Prolog
2016 Dansk endagsløb, U/17 Næstved BC - LOXAM-løbet
2016 Dansk endagsløb, U/17 Rockwoll Løbet, Ringsted
2016 Dansk endagsløb, U/17 JE.DK Løbet, Ikast
2016 Dansk endagsløb, U/17 LFCK - CP Entrepriseløbet, Kettinge SM
2016 Danske mesterskab i holdløb, U/17 Greve CC
2016 DCU præmieliste, U/17 9. plads, 69 point
2015; 5.etape Tour de Himmelfart (U/17), Etapesejr 5. etape
2015; 3.etape Youth Tour (U/17), Etapesejr 3. etape
2015; 1.etape Tour de Himmelfart (U/17), Etapesejr 1. etape
2015 Dansk endagsløb, U/17 NBC - Loxam Løbet, Næstved
2015 Tour de Himmelfart (U/17)
2015 Dansk endagsløb, U/17 Designa Løbet, Silkeborg
2015 Dansk endagsløb, U/17 Criterium Vitamin Well Copenhagen, FBL
2015 Dansk endagsløb, U/17 Amager Cykelrings jubilæumsløb
2015 Danske mesterskab i linieløb, U/17 (A)
2015 Dansk endagsløb, U/17 Sorgenfriløbet, Lyngby
2015 Dansk banestævne, Junior/Ungdom Scratch (20 omgange) U/17, 03.12.2015
2015 Dansk banestævne, Junior/Ungdom Parløb (20 minutter) U/17, 03.12.2015
2015 DCU præmieliste, U/17 3. plads, 111 point
2014; 4.etape Youth Tour (U/15), Etapesejr 4. etape
2014 Tour de Himmelfart (U/15)
2014 Dansk endagsløb, U/15 Georg Berg Løbet, Slagelse
2014 Dansk endagsløb, U/15 Cycling West linieløbet, Varde
2014 Dansk endagsløb, U/15 Cafax Løbet, Køge
2014 Dansk endagsløb, U/15 Rytger Løbet 2014 - KCK Herlev
2014 Dansk endagsløb, U/15 BGI Grand Prix, Horsens
2014 Dansk endagsløb, U/15 Designa Løbet, Silkeborg
2014 Dansk endagsløb, U/15 Frederiksbergløbet FBL
2014 Danske mesterskab i linieløb, U/15 (A)
2014 DCU præmieliste, U/15 2. plads, 124 point
2014 Marcello Bergamo Pinsecup, U/15
2014 Danske mesterskab i omnium, U/15
2013 Dansk banestævne, Junior/Ungdom Parløb Drenge/Piger (12,5 kilometer) 17/1-13
2013 Dansk endagsløb, U/15 Spar Nord Løbet, Køge
2013 Dansk endagsløb, U/15 Rytgerløbet, Brøndby CC/KCK Herlev SM
2013 Dansk endagsløb, U/15 Faaborg Løbet
2013 Dansk endagsløb, U/15 CK Fix Landevejsløb
2013 Dansk endagsløb, U/15 CK Klassik, CK Kronborg
2013 Dansk endagsløb, U/15 Sorgenfriløb, Lyngby
2013 Dansk endagsløb, U/15 Skoda-Amager Løbet, Amager
2013 Dansk endagsløb, U/15 SAPA Løbet, Tønder (1)
2013 Dansk endagsløb, U/15 Speditørløbet, Bov (1)
2012 Dansk endagsløb, U/13 Era Biler Løbet, Hillerød
2010 Dansk endagsløb, U/11 Eik-Bank Løbet, Helsingør
2010 Dansk endagsløb, U/11 Tissø Cykel Rings Enkeltstart