Triptyque des Monts et Châteaux-Frasnes, Etapesejr

År Cykelrytter Land Kommentar
2018; 3.etape Dewulf, Stan Belgien 3. etape
2018; 2.etape Philipsen, Jasper Belgien 2. etape
2018; 1.etape Philipsen, Jasper Belgien 1. etape
2017; 3.etape(b) Nõmmela, Aksel Estland 3. etape (b)
2017; 3.etape(a) Powless, Neilson USA 3. etape (a) (Enkeltstart)
2017; 2.etape Philipsen, Jasper Belgien 2. etape
2017; 1.etape Auer, Daniel Østrig 1. etape
2016; 3.etape(b) Würtz Schmidt, Mads Danmark 3. etape (b)
2016; 3.etape(a) Dibben, Jonathan Storbritannien 3. etape (a) (Enkeltstart)
2016; 2.etape Würtz Schmidt, Mads Danmark 2. etape
2016; 1.etape Welten, Bram Holland 1. etape
2015; 4.etape Farazijn, Maxime Belgien 4. etape
2015; 3.etape Lammertink, Steven Holland 3. etape
2015; 2.etape Calmejane, Lilian Frankrig 2. etape
2015; 1.etape Fournier, Marc Frankrig 1. etape
2014; 3.etape Doull, Owain Storbritannien 3. etape
2014; 2.etape(b) Konrad, Patrick Østrig 2. etape (b)
2014; 2.etape(a) Dibben, Jonathan Storbritannien 2. etape (a) (Enkeltstart)
2014; 1.etape Looij, André Holland 1. etape
2013; 3.etape Mottet, Florent Belgien 3. etape
2013; 2.etape(b) Craddock, Gregory USA 2. etape (b)
2013; 2.etape(a) Theuns, Edward Belgien 2. etape (a) (Enkeltstart)
2013; 1.etape Carolus, Jorne Belgien 1. etape
2012; 3.etape Wippert, Wouter Holland 3. etape
2012; 2.etape(b) Demoitié, Antoine Belgien 2. etape (b)
2012; 2.etape(a) Van Baarle, Dylan Holland 2. etape (a) (Enkeltstart)
2012; 1.etape De Bie, Sean Belgien 1. etape
2011; 3.etape Van der Sande, Tosh Belgien 3. etape
2011; 2.etape(b) Guldhammer, Rasmus Danmark 2. etape (b)
2011; 2.etape(a) Craddock, Gregory USA 2. etape (a), (Enkeltstart)
2011; 1.etape Van der Sande, Tosh Belgien 1. etape
2010; 3.etape Theuns, Edward Belgien 3. etape
2010; 2.etape(b) Phinney, Taylor USA 2. etape (b)
2010; 2.etape(a) Bol, Jetse Holland 2. etape (a), (Enkeltstart)
2010; 1.etape Robert, Frederique Belgien 1. etape
2009; 3.etape Planckaert, Baptiste Belgien 3. etape
2009; 2.etape(b) Boeckmans, Kris Belgien 2. etape (b)
2009; 2.etape(a) Ghyselinck, Jan Belgien 2. etape (a), (Enkeltstart)
2009; 1.etape Lutskovich, Egor Rusland 1. etape
2008; 3.etape Agarkov, Yuriy Ukraine 3. etape
2008; 2.etape(b) Robert, Frederique Belgien 2. etape (b)
2008; 2.etape(a) Vermote, Julien Belgien 2. etape (a), (Enkeltstart)
2008; 1.etape De Gendt, Thomas Belgien 1. etape
2007; 3.etape Neyens, Maarten Belgien 3. etape
2007; 2.etape(b) Aaen Jørgensen, Jonas Danmark 2. etape (b)
2007; 2.etape(a) Leezer, Tom Holland 2. etape (a), (Enkeltstart)
2007; 1.etape Lasis, Normunds Letland 1. etape
2006; 3.etape Kozontchouk, Dimitri Rusland 3. etape
2006; 2.etape(b) Kozontchouk, Dimitri Rusland 2. etape (b)
2006; 2.etape(a) Boom, Lars Holland 2. etape (a), (Enkeltstart)
2006; 1.etape Duyn, Huub Holland 1. etape
2005; 3.etape Sinner, Benoît Frankrig 3. etape
2005; 2.etape(b) Blanchy, Michael Belgien 2. etape (b)
2005; 2.etape(a) Elijzen, Michiel Holland 2. etape (a), (Enkeltstart)
2005; 1.etape Poulhies, Stéphane Frankrig 1. etape
2004; 3.etape Yates, Jeremy Mark New Zealand 3. etape
2004; 2.etape(b) Giling, Bas Holland 2. etape (b)
2004; 2.etape(a) Dekker, Thomas Holland 2. etape (a), (Enkeltstart)
2004; 1.etape Yates, Jeremy Mark New Zealand 1. etape
2003; 3.etape Terenine, Ivan Rusland 3. etape
2003; 2.etape(b) Van Den Broeck, Jurgen Belgien 2. etape (b)
2003; 2.etape(a) Rosseler, Sébastien Belgien 2. etape (a), (Enkeltstart)
2003; 1.etape Dekkers, Hans Holland 1. etape
2002; 3.etape Laidoun, Julien Frankrig 3. etape
2002; 2.etape(b) Timochine, Mikhail Rusland 2. etape (b)
2002; 2.etape(a) Rosseler, Sébastien Belgien 2. etape (a), (Enkeltstart)
2002; 1.etape Dekkers, Hans Holland 1. etape
2001; 4.etape Willems, Frederik Belgien 4. etape
2001; 3.etape Mutsaars, Ronald Holland 3. etape
2001; 2.etape Rosseler, Sébastien Belgien 2. etape (Enkeltstart)
2001; 1.etape Van Loocke, Jurgen Belgien 1. etape
2000; 3.etape Vanlandschoot, James Belgien 3. etape
2000; 2.etape(b) Devolder, Stijn Belgien 2. etape (b), (Enkeltstart)
2000; 2.etape(a) Bak, Lars Ytting Danmark 2. etape (a)
2000; 1.etape Boonen, Tom Belgien 1. etape
1999; 4.etape Goetschalckx, Marc Belgien 4. etape
1999; 3.etape Van Speybroeck, Wesley Belgien 3. etape
1999; 2.etape Hiekmann, Torsten Tyskland 2. etape (Enkeltstart)
1999; 1.etape Spoormakers, Sven Belgien 1. etape
1998; 4.etape Goetschalckx, Marc Belgien 4. etape
1998; 3.etape Finot, Frédéric Frankrig 3. etape
1998; 2.etape Duijn, Marcel Holland 2. etape (Enkeltstart)
1998; 1.etape Kroon, Karsten Holland 1. etape
1997; 3.etape Vermote, Michel Belgien 3. etape
1997; 2.etape Belgien Belgien 2. etape (Holdtidskørsel)
1997; 1.etape Vermote, Michel Belgien 1. etape
1996; 3.etape Haghedooren, Paul Belgien 3. etape
1996; 2.etape Sprint 2000 Charleroi Belgien 2. etape (Holdtidskørsel)
1996; 1.etape Wikner, Blayne Sydafrika 1. etape