UCI World Cup, Parløb

År Cykelrytter Land Kommentar
2019/2018 Johansen Graungaard, Julius Danmark 2. afdeling Milton
2019/2018 Folsach, Casper Danmark 2. afdeling Milton
2019/2018 Mørkøv, Michael Danmark 1. afdeling Saint-Quentin-en-Yvelines
2019/2018 Norman Hansen, Lasse Danmark 1. afdeling Saint-Quentin-en-Yvelines
2018/2017 Cheung, King Lok Hong Kong 5. afdeling Minsk
2018/2017 Leung, Chun Wing Hong Kong 5. afdeling Minsk
2018/2017 Stewart, Campbell New Zealand 4. afdeling Santiago
2018/2017 Sexton, Thomas New Zealand 4. afdeling Santiago
2018/2017 De Vylder, Lindsay Belgien 3. afdeling Milton
2018/2017 De Ketele, Kenny Belgien 3. afdeling Milton
2018/2017 Folsach, Casper Danmark 2. afdeling Manchester
2018/2017 Larsen, Niklas Danmark 2. afdeling Manchester
2018/2017 Meyer, Cameron Australien 1. afdeling Pruszkow
2018/2017 Scotson, Callum Australien 1. afdeling Pruszkow
2017/2016 Downey, Mark Irland 4. afdeling Los Angeles
2017/2016 English, Felix Irland 4. afdeling Los Angeles
2017/2016 Larsen, Niklas Danmark 3. afdeling Cali
2017/2016 Folsach, Casper Danmark 3. afdeling Cali
2017/2016 De Ketele, Kenny Belgien 2. afdeling Apeldoorn
2017/2016 Ghys, Robbe Belgien 2. afdeling Apeldoorn
2017/2016 Torres Barcelo, Albert Spanien 1. afdeling Glasgow
2017/2016 Mora Vedri, Sebastian Spanien 1. afdeling Glasgow
2016/2015 Thomas, Benjamin Frankrig 2. afdeling Cambridge
2016/2015 Kneisky, Morgan Frankrig 2. afdeling Cambridge
2016/2015 Thiele, Kersten Tyskland 1. afdeling Cali
2016/2015 Rohde, Leon Raphael Tyskland 1. afdeling Cali
2015/2014 Doull, Owain Storbritannien 2. afdeling London
2015/2014 Christian, Mark Storbritannien 2. afdeling London
2014/2013 Scully, Thomas New Zealand 3. afdeling Guadalajara
2014/2013 Bevin, Patrick New Zealand 3. afdeling Guadalajara
2014/2013 Torres Barcelo, Albert Spanien 2. afdeling Aguascalientes
2014/2013 Muntaner Juaneda, David Spanien 2. afdeling Aguascalientes
2013/2012 Brisse, Vivien Frankrig 3. afdeling Aguascalientes
2013/2012 Boudat, Thomas Frankrig 3. afdeling Aguascalientes
2012/2011 Hacecký, Vojtech Tjekkiet 3. afdeling Beijing
2012/2011 Bláha, Martin Tjekkiet 3. afdeling Beijing
2012/2011 Roldán Ortiz, Weimar Alfonso Colombia 2. afdeling Cali
2012/2011 Arango Carvajal, Juan Esteban Colombia 2. afdeling Cali
2012/2011 O'Shea, Glenn Australien 1. afdeling Astana
2012/2011 Edmondson, Alexander Australien 1. afdeling Astana
2011/2010 Meyer, Cameron Australien 1. afdeling Melbourne
2011/2010 Howard, Leigh Australien 1. afdeling Melbourne
2010/2009 Kwok, Ho Ting Hong Kong 4. afdeling Beijing
2010/2009 Choi, Ki Ho Hong Kong 4. afdeling Beijing
2010/2009 Mohs, Erik Tyskland 3. afdeling Cali
2010/2009 Barth, Marcel Tyskland 3. afdeling Cali
2010/2009 Scully, Thomas New Zealand 2. afdeling Melbourne
2010/2009 Ryan, Marc New Zealand 2. afdeling Melbourne
2010/2009 Mertens, Tim Belgien 1. afdeling Manchester
2010/2009 De Ketele, Kenny Belgien 1. afdeling Manchester
2009/2008 Bartko, Robert Tyskland 5. afdeling Ballerup
2009/2008 Barth, Marcel Tyskland 5. afdeling Ballerup
2009/2008 O'Shea, Glenn Australien 4. afdeling Beijing
2009/2008 Howard, Leigh Australien 4. afdeling Beijing
2009/2008 Mertens, Tim Belgien 3. afdeling Cali
2009/2008 De Poortere, Ingmar Belgien 3. afdeling Cali
2009/2008 Muntaner Juaneda, David Spanien 2. afdeling Melbourne
2009/2008 Elorriaga Zubiaur, Unai Spanien 2. afdeling Melbourne
2009/2008 Pollack, Olaf Tyskland 1. afdeling Manchester
2009/2008 Kluge, Roger Tyskland 1. afdeling Manchester
2008/2007 Rasmussen, Alex Danmark 4. afdeling Ballerup
2008/2007 Mørkøv, Michael Danmark 4. afdeling Ballerup
2008/2007 Mertens, Tim Belgien 3. afdeling Los Angeles
2008/2007 De Ketele, Kenny Belgien 3. afdeling Los Angeles
2008/2007 Riblon, Christophe Frankrig 2. afdeling Beijing
2008/2007 Neuville, Jérôme Frankrig 2. afdeling Beijing
2008/2007 Schep, Peter Holland 1. afdeling Sydney
2008/2007 Mouris, Jens Holland 1. afdeling Sydney
2007/2006 Schep, Peter Holland 4. afdeling Manchester
2007/2006 Mouris, Jens Holland 4. afdeling Manchester
2007/2006 Rasmussen, Alex Danmark 3. afdeling Los Angeles
2007/2006 Mørkøv, Michael Danmark 3. afdeling Los Angeles
2007/2006 Stam, Danny Holland 2. afdeling Moskva
2007/2006 Mouris, Jens Holland 2. afdeling Moskva
2007/2006 Troussov, Nikolaï Rusland 1. afdeling Sydney
2007/2006 Ignatiev, Mikhail Rusland 1. afdeling Sydney
2006/2005 Rasmussen, Alex Danmark 4. afdeling Sydney
2006/2005 Mørkøv, Michael Danmark 4. afdeling Sydney
2006/2005 Perez, Walter Fernando Argentina 3. afdeling Los Angeles
2006/2005 Colla Toledo, Angel Dario Argentina 3. afdeling Los Angeles
2006/2005 Lampater, Leif Tyskland 2. afdeling Manchester
2006/2005 Fulst, Guido Tyskland 2. afdeling Manchester
2006/2005 Troussov, Nikolaï Rusland 1. afdeling Moskva
2006/2005 Ignatiev, Mikhail Rusland 1. afdeling Moskva
2005/2004 Rybin, Volodymyr Ukraine 4. afdeling Sydney
2005/2004 Grabovskyy, Dmytro Ukraine 4. afdeling Sydney
2005/2004 Neuville, Jérôme Frankrig 3. afdeling Manchester
2005/2004 Flickinger, Andy Frankrig 3. afdeling Manchester
2005/2004 Lampater, Leif Tyskland 2. afdeling Los Angeles
2005/2004 Bartko, Robert Tyskland 2. afdeling Los Angeles
2005/2004 Keisse, Iljo Belgien 1. afdeling Moskva
2005/2004 Gilmore, Matthew Belgien 1. afdeling Moskva
2004 Perez, Walter Fernando Argentina 4. afdeling Sydney
2004 Curuchet, Juan Esteban Argentina 4. afdeling Sydney
2004 Lazar, Petr Tjekkiet 3. afdeling Manchester
2004 Bláha, Martin Tjekkiet 3. afdeling Manchester
2004 Yakovlev, Vasyl Ukraine 2. afdeling Aguascalientes
2004 Rybin, Volodymyr Ukraine 2. afdeling Aguascalientes
2004 Perez, Walter Fernando Argentina 1. afdeling Moskva
2004 Curuchet, Juan Esteban Argentina 1. afdeling Moskva
2003 Müller, Andreas Tyskland 4. afdeling Sydney
2003 Fulst, Guido Tyskland 4. afdeling Sydney
2003 Perez, Walter Fernando Argentina 3. afdeling Cape Town
2003 Curuchet, Juan Esteban Argentina 3. afdeling Cape Town
2003 Perez, Walter Fernando Argentina 2. afdeling Aguascalientes
2003 Curuchet, Juan Esteban Argentina 2. afdeling Aguascalientes
2003 Müller, Andreas Tyskland 1. afdeling Moskva
2003 Fulst, Guido Tyskland 1. afdeling Moskva
2002 Marvulli, Franco Schweiz 5. afdeling Kunming
2002 Aeschbach, Alexander Schweiz 5. afdeling Kunming
2002 Müller, Andreas Tyskland 4. afdeling Cali
2002 Fulst, Guido Tyskland 4. afdeling Cali
2002 Stocher, Franz Østrig 3. afdeling Moskva
2002 Garber, Roland Østrig 3. afdeling Moskva
2002 Roulston, Hayden New Zealand 2. afdeling Sydney
2002 Henderson, Greg New Zealand 2. afdeling Sydney
2002 Llaneras Rossello, Juan Spanien 1. afdeling Monterrey
2002 Alzamora Riera, Miguel Spanien 1. afdeling Monterrey
2001 Marvulli, Franco Schweiz 5. afdeling Ipoh
2001 Aeschbach, Alexander Schweiz 5. afdeling Ipoh
2001 Llaneras Rossello, Juan Spanien 4. afdeling Mexico
2001 Alzamora Riera, Miguel Spanien 4. afdeling Mexico
2001 Aflyst 3. afdeling Pordenone
2001 Marvulli, Franco Schweiz 2. afdeling Szczecin
2001 Aeschbach, Alexander Schweiz 2. afdeling Szczecin
2001 Weispfenning, Erik Tyskland 1. afdeling Cali
2001 Steinweg, Stefan Tyskland 1. afdeling Cali
2000 Zabka, Jozef Slovakiet 4. afdeling Turin
2000 Liska, Martin Slovakiet 4. afdeling Turin
2000 Llaneras Rossello, Juan Spanien 3. afdeling Mexico
2000 Galvez, Isaac Spanien 3. afdeling Mexico
2000 Hutchinson, Ashley Australien 2. afdeling Cali
2000 Brown, Graeme Australien 2. afdeling Cali
2000 Hansen, Jimmy Danmark 1. afdeling Moskva
2000 Filipowicz, Jacob Danmark 1. afdeling Moskva
1999 Llaneras Rossello, Juan Spanien 5. afdeling Cali
1999 Alzamora Riera, Miguel Spanien 5. afdeling Cali
1999 McGrory, Scott Australien 4. afdeling Fiorenzuola
1999 Aitken, Brett Australien 4. afdeling Fiorenzuola
1999 Curuchet, Juan Esteban Argentina 3. afdeling Valencia
1999 Curuchet, Gabriel Ovidio Argentina 3. afdeling Valencia
1999 Curuchet, Juan Esteban Argentina 2. afdeling Frisco
1999 Curuchet, Gabriel Ovidio Argentina 2. afdeling Frisco
1999 Llaneras Rossello, Juan Spanien 1. afdeling Mexico City
1999 Alzamora Riera, Miguel Spanien 1. afdeling Mexico City
1998 Villa, Marco Italien 4. afdeling Hyères
1998 Martinello, Silvio Italien 4. afdeling Hyères
1998 Martinello, Silvio Italien 3. afdeling Berlin
1998 Collinelli, Andrea Italien 3. afdeling Berlin
1998 Rogers, Michael Australien 2. afdeling Victoria
1998 Roberts, Luke Australien 2. afdeling Victoria
1998 Curuchet, Juan Esteban Argentina 1. afdeling Cali
1998 Curuchet, Gabriel Ovidio Argentina 1. afdeling Cali
1997 Risi, Bruno Schweiz 6. afdeling Adelaide
1997 Betschart, Kurt Schweiz 6. afdeling Adelaide
1997 Piil, Jakob Danmark 5. afdeling Athen
1997 Braikia, Tayeb Danmark 5. afdeling Athen
1997 Risi, Bruno Schweiz 4. afdeling Quatro Sant'Elana
1997 Betschart, Kurt Schweiz 4. afdeling Quatro Sant'Elana
1997 Wolf, Carsten Tyskland 3. afdeling Fiorenzuola
1997 Fust, Peter Tyskland 3. afdeling Fiorenzuola
1997 Llaneras Rossello, Juan Spanien 2. afdeling Trexlertown
1997 Alzamora Riera, Miguel Spanien 2. afdeling Trexlertown
1997 Llaneras Rossello, Juan Spanien 1. afdeling Cali
1997 Alzamora Riera, Miguel Spanien 1. afdeling Cali