UCI World Cup, Pointløb

År Cykelrytter Land Kommentar
2019/2018 Malcharek, Moritz Tyskland 1. afdeling Saint-Quentin-en-Yvelines
2018/2017 Van Schip, Jan-Willem Holland 5. afdeling Minsk
2018/2017 Larsen, Niklas Danmark 3. afdeling Milton
2018/2017 Panassenko, Nikita Kasakhstan 1. afdeling Pruszkow
2017/2016 Downey, Mark Irland 3. afdeling Cali
2017/2016 Downey, Mark Irland 2. afdeling Apeldoorn
2017/2016 Meyer, Cameron Australien 1. afdeling Glasgow
2016/2015 Thomas, Benjamin Frankrig 3. afdeling Hong Kong
2016/2015 Cheung, King Lok Hong Kong 1. afdeling Cali
2015/2014 Teruel Rovira, Eloy Spanien 2. afdeling London
2014/2013 Sveshnikov, Kiril Rusland 3. afdeling Guadalajara
2014/2013 Irvine, Martyn Irland 1. afdeling Manchester
2013/2012 Graf, Andreas Østrig 1. afdeling Cali
2012/2011 Torres Barcelo, Albert Spanien 4. afdeling London
2012/2011 Elorriaga Zubiaur, Unai Spanien 2. afdeling Cali
2011/2010 Ershov, Artur Rusland 3. afdeling Beijing
2010/2009 Bell, Zachary Canada 4. afdeling Beijing
2010/2009 Tamouridis, Ioannis Grækenland 3. afdeling Cali
2010/2009 Meyer, Cameron Australien 2. afdeling Melbourne
2010/2009 Newton, Christopher Storbritannien 1. afdeling Manchester
2009/2008 Wong, Kam Po Hong Kong 5. afdeling Ballerup
2009/2008 Newton, Christopher Storbritannien 4. afdeling Beijing
2009/2008 Duque, Leonardo Fabio Colombia 3. afdeling Cali
2009/2008 O'Shea, Glenn Australien 2. afdeling Melbourne
2009/2008 Newton, Christopher Storbritannien 1. afdeling Manchester
2008/2007 Ligthart, Pim Holland 4. afdeling Ballerup
2008/2007 Meyer, Cameron Australien 3. afdeling Los Angeles
2008/2007 Llaneras Rossello, Juan Spanien 2. afdeling Beijing
2008/2007 Henderson, Greg New Zealand 1. afdeling Sydney
2007/2006 Klimov, Sergei Rusland 4. afdeling Manchester
2007/2006 Meyer, Cameron Australien 3. afdeling Los Angeles
2007/2006 Ignatiev, Mikhail Rusland 2. afdeling Moskva
2007/2006 Ignatiev, Mikhail Rusland 1. afdeling Sydney
2006/2005 Terpstra, Niki Holland 4. afdeling Sydney
2006/2005 Ignatiev, Mikhail Rusland 3. afdeling Los Angeles
2006/2005 Fulst, Guido Tyskland 2. afdeling Manchester
2006/2005 Cancio, Sebastián Manuel Argentina 1. afdeling Moskva
2005/2004 Rybin, Volodymyr Ukraine 4. afdeling Sydney
2005/2004 Kiryienka, Vasil Hviderusland 3. afdeling Manchester
2005/2004 Ignatiev, Mikhail Rusland 2. afdeling Los Angeles
2005/2004 Schep, Peter Holland 1. afdeling Moskva
2004 Pearce, Colby USA 4. afdeling Sydney
2004 Llaneras Rossello, Juan Spanien 3. afdeling Manchester
2004 Curuchet, Juan Esteban Argentina 2. afdeling Aguascalientes
2004 Arriagada Quinchel, Marco Antonio Chile 1. afdeling Moskva
2003 Ignatiev, Mikhail Rusland 4. afdeling Sydney
2003 Renshaw, Mark Australien 3. afdeling Cape Town
2003 Duque, Leonardo Fabio Colombia 2. afdeling Aguascalientes
2003 Gilmore, Matthew Belgien 1. afdeling Moskva
2002 Marvulli, Franco Schweiz 5. afdeling Kunming
2002 Pearce, Colby USA 4. afdeling Cali
2002 Brown, Graeme Australien 3. afdeling Moskva
2002 Renshaw, Mark Australien 2. afdeling Sydney
2002 Wynants Reynes, Milton Uruguay 1. afdeling Monterrey
2001 Gilmore, Matthew Belgien 5. afdeling Ipoh
2001 Sassone, Robert Frankrig 4. afdeling Mexico
2001 Cho, Ho Sung Korea 3. afdeling Pordenone
2001 Stocher, Franz Østrig 2. afdeling Szczecin
2001 Henderson, Greg New Zealand 1. afdeling Cali
2000 Thomson, Glen Edward New Zealand 5. afdeling Ipoh
2000 Cho, Ho Sung Korea 4. afdeling Turin
2000 Gilmore, Matthew Belgien 3. afdeling Mexico
2000 Perez Arango, Marlon Alirio Colombia 2. afdeling Cali
2000 Tesar, Lubor Tjekkiet 1. afdeling Moskva
1999 Curuchet, Juan Esteban Argentina 5. afdeling Cali
1999 Martinello, Silvio Italien 4. afdeling Fiorenzuola
1999 Yakovlev, Vasyl Ukraine 3. afdeling Valencia
1999 Walton, Brian Canada 2. afdeling Frisco
1999 Marvulli, Franco Schweiz 1. afdeling Mexico City
1998 Sandstød, Michael Danmark 4. afdeling Hyères
1998 Sandstød, Michael Danmark 3. afdeling Berlin
1998 Walton, Brian Canada 2. afdeling Victoria
1998 Llaneras Rossello, Juan Spanien 1. afdeling Cali
1997 O'Grady, Stuart Australien 6. afdeling Adelaide
1997 Sandstød, Michael Danmark 5. afdeling Athen
1997 Fulst, Guido Tyskland 4. afdeling Quatro Sant'Elana
1997 Risi, Bruno Schweiz 3. afdeling Fiorenzuola
1997 Walton, Brian Canada 2. afdeling Trexlertown
1997 Khamidouline, Pavel Rusland 1. afdeling Cali